Al jouw favoriete tijdschriften in één app Ga naar tijdschrift.nl en start met Lezen! II jf ÉS 'Ze dachten over ons heen te walsen' Probeer de eerste 2 weken gratis 11 Kapelse rijdt even op kop: 'Had ik beter niet kunnen doen' 'dkami m p W Shirin van Anrooij is klaar voor het WK van volgende week. De Kapelse veldrijdster beleefde in Hamme (zaterdag, tweede plaats) en Hoogerheide (zondag, zesde plek) prima generale repetities. ,,Ik wilde nog één keer een stevig weekend hebben voordat ik dins dag naar Amerika ga", zei ze. ,,Ik ben blij met wat ik heb kunnen laten zien." Van Anrooij, die begin februari twintig wordt, was bij de wereld bekerfinale op de Brabantse Wal niet helemaal fris meer. Maar dat had ze ingecalculeerd. Na een trai ningsstage in de Spaanse zon wilde ze graag nog twee koersen rijden, voorafgaand aan het seizoensslot in Fayetteville. ,,De meesten die vandaag voorin eindigden, reden zaterdag niet. Dat ik hier nog zesde word, is dus nog best mooi." De Zeeuwse kwam ook uit op de zesde plaats in het eindklasse ment. Vóór Hoogerheide stond ze RECTAVIT FLANDRIE^ROSS nog vijfde, maar haar voorsprong op Marianne Vos was slechts twee punten. De Brabantse veterane was juist oppermachtig in haar ei gen provincie en kon daardoor stuivertje wisselen met Van An- In Hoogerheide had de renster van Baloise Trek Lions een matige start, maar al snel sloot ze aan bij de koploopsters. Even reed ze zelfs op kop. ,,Maar dat had ik beter niet kunnen doen..." Ze moest de tol betalen voor die krachtsinspan- rooij. ,,Als ik nog vijfde had willen worden, dan had ik vorige week in Flamanville moeten rijden", zei zij. ,,Maar we kozen ervoor om in Spanje te gaan trainen, met het oog op het WK." Als ik nog vijfde had willen worden, dan had ik vorige week moeten rijden ning en waaide terug naar de staart van leidende groep. ,,En toen viel de Italiaanse renster voor mij, waardoor ik werd opgehouden. Op dat moment viel er een gat dat ik nooit meer heb kunnen dichtrij den." De Oranje-selectie vliegt mor gen via New York naar de staat Ar kansas. De rugbyers van Oemoemenoe kwamen bij Castricum verras send goed voor de dag. Na een prima eerste helft moesten de Middelburgers pas na rust een nederlaag slikken: 33-13. Coach Reweti Montgomery kampte met het probleem waar hij al het hele seizoen mee kampt. Waar de tegenstanders steevast een volle reservebank hebben, kon 'Monty' slechts beschikken over twee reserves. De verse krachten van de thuisclub bracht in de tweede helft de beslissing. In de eerste helft was Oemoe- menoe gelijkwaardig aan Castri- cum, dat pas vlak voor rust op voorsprong kwam: 7-3. Joey Lui- twieler had de score voor Oemoe- menoe geopend. Kort na rust scoorde Castricum opnieuw, maar pas nadat de thuisclub vijf verse krachten had ingebracht, werd het duel definitief beslist. Monty was trots: „Castricum dacht even over ons heen te wal sen, maar dat viel ze bitter tegen. Vooral voor rust boden we prima partij. Mijn spelers weten dat we ons zelfs met een kleine groep van zeventien spelers kunnen handha ven in de degradatiepoule.'' PM MAANDAG 24 JANUARI 2022 Shirin van Anrooij beleeft goede generale voor WK Roeland van Vliet Hoogerheide -VQBADKA Bij de cross van zaterdag in Hamme haalde Shirin van Anrooij (links) als nummer twee het podium. Lucinda Brand (eerste) en Denise Betsema (derde) vergezelden haar. foto belga - Shirin van Anrooij CASTRICUM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43