7 Giel van der Linde (85) Leuk om beetje bezig te blijven f H k breng een paar gekookte eie- I ren naar de meiden van het uit- I zendbureau. Ik woon hier om I de hoek, het is voor mij een kleine moeite. We zijn goede buren, als ik soms griep heb, brengen de meiden mij wel eens een pannetje soep, lief toch? Ik geef ze nu een paar keer per week gekookte eieren tussen de middag. Die eieren koop ik speciaal voor ze, bij een boertje hier verderop.' ,,Toen ik 85 werd, gaf ik een feestje, daar waren de meiden van het uitzendbureau ook bij met hun mannen. In het pand waar hun bureau nu zit, zat vroeger een café, schuin tegenover de Onze-Lie- ve-Vrouwe-Hemelvaartkerk." ,,Ik was 19 jaar lang de koster van die kerk. Ik volgde mijn vader op toen die op z'n 48e een hersenbloeding kreeg. Die op volging ging eigenlijk automatisch toen. Mijn vader Frans raakte later invalide en hij overleed al op zijn 65e.'' Parochiezaal ,,De pastoor vond het handig dat ik als koster dicht bij de kerk zou wonen. Hij tipte me dat er een huis te koop kwam, dat heb ik kunnen kopen, zo'n 55 jaar ge leden en ik woon er nog. Als ik de straat oversteek, zit ik in de kerk. Met mijn broer heb ik van het oude pakhuis naast de kerk nog een parochiezaal gemaakt. Daar heb ben we als vrijwilligers honderden uren in gestoken. Mijn broer leeft helaas niet meer.'' Werkkleren ,,Mijn gezondheid is gelukkig goed. Ik ben jaren timmerman geweest en ik kon nog net in de VUT. Daar zit ik alweer bijna 30 jaar in. Maar ik scharrel nog geregeld wat bij een aannemer, doe wat hand- en span diensten voor hem. Het is gewoon leuk om nog en beetje bezig te blijven. Van daar dat ik nu ook in mijn werkkleren loop." GO MAANDAG 24 JANUARI 2022 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst: Arie Westeneng, foto Johan van der Heijden Giel van der Linde en uitzend bureaumede werkster Simone Rens op de Markt in Tholen. 'We zijn goede buren' Arie Westeneng Waar: Markt, Tholen-stad Wanneer: dinsdag 18 januari, 12.34 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 27