Omstreden goal beslist topper H €750,- Bereken online uw prijs voor een traplift c Optimisme bij topspecialisten Zorg op afstand /DL Filerijden in de teststraat Walcheren Ajax-verdediger Noussair Mazraoui viert de 1-2 in de topper tegen PSV. Hij maakte een schitterende, maar omstreden goal. In de aanloop naar het beslissende doelpunt zou de bal over de zijlijn geweest. Ajax heroverde door de nipte zege de koppositie in de eredivisie. Korting! 5 jaar Het is schrikbarend druk in Zeeland Topspecialisten zijn optimistisch over het vervolg van de coronapandemie. Zij hebben er alle vertrouwen in dat de situatie binnenkort 'echt heel anders wordt'. Robin Peeters, voorzitter van de Nederlandse Internisten Vereni ging (NIV) en zijn evenknie Leon van den Toorn, van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Long ziekten en Tuberculose (NVALT), zijn optimistisch over het eind van de coronacrisis. ,,We gaan een an dere pandemie krijgen'', zegt Van den Toorn. Ook directeur Hans Kluge van de Europese tak van de Wereldge zondheidsorganisatie (WHO) maakte gisteren bekend dat sprake is van een 'pandemisch eindspel'. We gaan eenandere pandemie krijgen Volgens Kluge wordt Covid-19 een 'seizoensgriep'. Longarts Van den Toorn heeft eveneens goede hoop dat corona 'richting een griepachtig beeld' gaat. Hij spreekt de verwachting uit dat de komende tijd 'grote proble men op de ic's uitblijven'. Internis tenvoorman Peeters zegt er 'heel veel vertrouwen in te hebben' dat de situatie na de omikrongolf radi caal anders wordt. ,,In de maanden hierna hebben we een veel roos kleuriger perspectief.'' Dat de omikronvariant zich snel ler verspreidt, terwijl mensen er minder ziek van worden, betekent volgens Peeters dat de ernst van de ziekte 'langzaam gaat uitdoven'. Zover is het alleen 'nog net niet'. De komende weken zijn nog span nend. Door enorme besmettings aantallen kunnen verpleegafdelin- gen overvol raken, terwijl ook veel personeel zal uitvallen. Momenteel is het in de zieken huizen veel rustiger dan tijdens eerdere coronagolven. ,,Op de afde ling wordt duidelijk dat het echt een milder ziektebeeld is.'' Zo zien de artsen minder benauwdheid, minder ademhalingsproblemen en minder longontstekingen. De op nameduur is bij omikron nog maar de helft van wat artsen zagen bij de deltavariant. RIVM-directeur Jaap van Dissel durfde afgelopen weekend nog niet zover te gaan om corona 'een griep' te noemen. Het Outbreak Ma nagement Team, waar Van Dissel voorzitter van is, schreef afgelo pen weekend in een advies aan het kabinet dat verdere versoe pelingen wel degelijk mogelijk zijn. Zo zouden ook de horeca en de cultuursector weer open kunnen, in eerste instantie tot 20.00 uur. Maar, waarschuwen in gewijden, dat gaat dan wel gepaard met 'veel en zware voorwaarden'. Vandaag vergaderen de betrok ken ministers in het Catshuis, mor genavond is er weer een persconfe rentie. c P4 Joke houdt longziekte met app in de gaten Ga naarOtolift.nl/prijs 4°c Nieuwsmedia C SPORT 1, 2 EN 3 garantie CZEELAND1 'Corona wordt een soort griep' gratis Mari anne Vos is in vorm voor WK C P9 Marcia Nieuwenhuis en Annemieke van Dongen Rotterdam - Leon van den Toorn, longarts ZEELAND2 Of open de camera of Google Lens op uw telefoon en scan de QR-code. maandag 24 januari 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1