'Hij pochte dat hij wél met Wendy is getrouwd' M 16 NÉÉ, DAT BEN IK NIET WENDY VAN DIJK Wendy van Dijk kan er nog wel om gniffe len, toen ze jaren geleden haar naam 'gebruikte'. Haar moeder was ernstig ziek, de auto van haar ouders begaf het juist in een periode dat ze vaak naar het ziekenhuis moest en de leenauto die ze kregen, was een vrij onhandig model. ,,Die had een te lage instap en dat was voor mijn moeder niet te doen.'' Het was in de tijd dat Wendy van Dijk - de pre sentatrice - furore maakte als gezicht van Hart in Aktie op SBS 6, het hulpprogramma waarmee ze in 2003 een Gouden Televizier-Ring won. Van Dijk - de onbekende naamgenoot - besloot daar handig op in te spelen. ,,Ik dacht: die dealer heeft een showroom vol auto's, dus ze kunnen vast een andere auto aan mijn moeder lenen. Dus ik belde op. 'Hallo, met Wendy van Dijk, ik ben Hart in Aktie voor Joke'. Ze hadden meteen door dat ik niet de echte presentatrice was, maar ze konden er wel om lachen en vonden het een sympathiek idee, dus we kregen een andere, geschikte auto mee.'' Van Dijk (46), uit Nootdorp, is in het dagelijks leven endoscopie-assistent, en doet maag-, le ver- en darmonderzoeken. Ver weg van de glitter en glamour van de Hilversumse showbusiness, waar Wendy van Dijk (50) al sinds haar tienerja ren in verkeert. Dat hun namen overeenkomen, zorgt dan ook nauwelijks voor verwarring. ,,Men- sen merken het wel op, moeten dan even lachen, maar daar blijft het bij. Ik krijg ook nooit verve lende reacties, maar dat komt ook omdat ze wel geliefd is.'' meer in de gaten dan beroemdheden die een an dere naam dragen. ,,Maar dat komt ook omdat ik het meeste dat ze maakt leuk vindt. Een keer had ze een programma, de trouwshow Janzen Van Dijk (dat in 2017 werd uitgezonden op RTL 4, red.). Die had ik in mijn eentje kunnen presenteren. Mijn getrouwde naam is Janssen.'' Over haar man gesproken: hij had een tijd een grapje over zijn onbekende vrouw met de be kende naam. ,,Toen Wendy van Dijk en Xander de Buisonjé hun huwelijk op het laatste moment af bliezen (zij was zwanger van hem, hij ging vreemd, red.), pochte mijn man graag dat hij wél is getrouwd met Wendy van Dijk. 'Dat kan Xan der niet zeggen', zei hij dan.'' INTERVIEW RONALD GOEDEMONDT VINDT HET GEWELDIG DAT Record The Weeknd Doorstart Oppassen!!! De absurdistische filmpjes van Sluipschutters zijn alom geliefd. veertigers en vijftigers kijken de sketches 'gewoon' op tv en tieners delen de leukste scènes via YouTube op grote schaal met elkaar. Er zijn maar weinig pro gramma's die zowel op YouTube als op tv een enorme hit zijn, maar de mannen (comedians Jo- chen Otten, Bas Hoeflaak, Leo Alke made en Ronald Goedemondt) van het BNNVara-programma Sluipschut ters is het gelukt. Op schoolpleinen van middelbare scholen is het frag ment 'kurk is kurk' bijvoorbeeld een enorme hit. De mannen zijn hier te vinden op een bootje en spelen een clubje kakkers van een jaar of 40. De grootste kakker, Alkemade, krijgt een wijntje aangereikt, maar gooit de fles na de eerste slok overboord. Tweede fles, zelfde verhaal. Als hij daarop luid kritiek krijgt van de andere mannen, haalt hij zijn schouders op: kurk is kurk. Het fragment - we geven toe: kijken is leuker dan beschrijven - duurt 1,5 minuut en is online inmid dels 4,6 miljoen keer bekeken. Vandaag verschijnt het vijfde seizoen van Sluipschutters op de buis. Goede- mondt is nog altijd verrast dat een clubje 40'ers zo populair is onder leeftijdsgenoten én tieners. ,,Wij doen gewoon wat we leuk vinden. We zijn toevallig zó incompetent dat we geen lange verhalen kunnen ver tellen. Het is leuk dat iets wat echt uit onszelf komt, ook wordt gewaar deerd door een kind van 16 uit De venter." Volgens Goedemondt den ken ze nooit aan de kijkers. ,,Het be gint en eindigt met elkaar aan het lachen maken, je wilt gewoon dat de ander breekt, klooien in de speeltuin Ik treed liever op voor blinde nazi's dan voor komieken is het. Dat jongeren om ons lachen, is hét bewijs hoe infantiel wij zijn.'' ,,Dan zie je echt de lol op de set terug. Zo had Leo me een keer de tekst van de Macarena gegeven. Die leerde ik helemaal uit mijn kop. Tijdens de op names vertelde ik daar vrij trots over, waarop hij zei: 'de Macarena is ge woon nep-Spaans, man'. Dus ik dat fonetische Spaans oplepelen en Leo ondertussen maar lachen.'' ,,We schrijven vaak los van elkaar verschillende scènes en presenteren die aan de rest. Normaal gesproken doen we dat live, maar in het afgelo pen jaar ging dat via Zoom. Jochen presenteert altijd vrij droog, maar ik verkoop het een beetje..met stem metjes erbij enzo. Dat is trouwens zeer gênant hoor, want je zit tegen over vier mannen - regisseur Albert Jan van Rees is daar ook bij - die geen krimp geven. Nadat je de sketch hebt uitgelegd, valt er altijd eerst een com plete stilte en hoor je na een tijdje al leen: 'Dit was het?' Vervolgens kijkt iedereen lang naar de grond en zegt er eentje iets als: 'Ja, dat kan mis schien wel werken'.'' „Komieken lachen nooit, ze zijn ver schrikkelijk. Ik heb een keer comedy gedaan in New York voor alleen maar komieken. Ik ga nog liever voor doof stomme, blinde nazi's optreden dan voor komieken.'' MAANDAG 24 JANUARI 2022 PC Ze heten Jan Smit of Chantal Janzen, maar genieten niet de sterrenstatus van hun beroemde naamgenoten. Hoewel? Vandaag Wendy van Dijk uit Nootdorp aan het woord. Zelf houdt ze de presentatrice toch net iets - Marlies van Leeuwen Zelf ook naamgenoot van een BN'er? Mail naar oproep@dpgmedia.nl MUZIEK The Weeknd heeft een record op Spotify. In een maand tijd luisterden er 85,6 miljoen mensen naar zijn liedjes en dat is niet eerder voor gekomen. De zanger, die ei genlijk Abel Tes- faye heet, ver breekt daarmee het record van Justin Bieber. TELEVISIE Annette Barlo (47) wil een doorstart maken van de komedie serie Oppas sen!!!. De actrice heeft daar al over gepraat met de NPO. En die zijn enthousi ast", vertelde ze in Spijkers met Koppen. 'Sluipschutters is alleen maar klooien in de speeltuin' Bas Hakker - Ronald Goedemondt Die blooperscènes werken op You Tube ook goed... Hoe komen de sketches tot stand? Waarom is het zo stil?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 16