Geld&Geluk POPCORN POFFEN IS OOK LEUK' Zij haalt haar kleding uit een doorgeeftas, hij is blij met hun lage hypotheek. Marloes en Jeroen doen het zuinig aan. Jeroen 'In coronatijd was het fijn dat ik een vast inkomen heb.' Marloes 'Gelukkig is het met mijn bedrijf ook niet slecht gegaan, doordat ik creatief ben gaan ondernemen. Eerder regelde ik alleen verrassingsweekenden nu organiseer ik ook dingen voor thuis, bijvoorbeeld dat er een zangeres aan de deur komt. Ik heb een online pubquiz ontwikkeld en verzorg borrelpakketten. Er is wel stress geweest.' Jeroen 'Ook doordat ik thuis werkte terwijl de kinderopvang dicht was. Toen Elsa en Lars allebei nog op de opvang zaten kostte het 2600 euro, waarvan we een kleine duizend zelf moesten betalen. Een hele opluchting dat je de eigen bijdrage kunt terugkrijgen over de tijd dat de opvang dicht was. De tweede lock- down konden we noodopvang krijgen omdat mijn werk als cruciaal werd bestempeld.' Marloes 'Door corona zijn we meer op onze uitgaven gaan letten, of eigenlijk daarvoor al. Voor mijn tweede zwangerschap werkte ik in loondienst bij een verzekeraar.' Jeroen 'Met alleen mijn salaris zou het krap zijn, hoewel de hypotheek meevalt, 800 euro netto.' Marloes 'Per week geef ik maar tachtig euro uit aan boodschappen. Dat komt doordat we wekelijks twee of drie boxen halen via de app Too Good To Go. Ik ken een paar goeie adressen met luxe spullen. Ons brood komt er vandaan, anders wordt het maar weggegooid, zonde. Laatst had ik heel veel cranberry's, heb ik jam geweckt.' Jeroen 'Aan kleding geven we ook weinig uit.' Marloes 'Voor ons zoontje hoeven we, behalve schoenen, nooit iets te kopen, omdat veel vrienden net iets oudere zoontjes hebben. Voor mijn eigen kleding heb ik met achttien meiden een 'doorgeeftas'. Iedereen haalt er iets uit, stopt er iets in en geeft het weer door. Ik ben beheerder, als iets te lang in de tas blijft zitten, geef ik dat aan een goed doel.' Jeroen 'Ik bestel hooguit voor vijfeonderd euro per jaar kleding.' Marloes 'We kopen weinig spullen, we geven liever graag geld uit aan leuke activiteiten. Voor corona gaven we daar zeker 250 euro per maand aan uit.De wereld wordt zoveel mooier als we een beetje plezier maken en verbinding zoeken. Dat hoeft niet altijd duur te zijn. Soms hebben we al enorme pret als we met zijn allen popcorn poffen.' MEZZA19 Marloes Floor (36) regelt verrassings weekenden en evenementen. Jeroen Vollenbroek (42) is test engineer. Marloes en Jeroen wonen in een koop huis in Arnhem met Elsa (4) en Lars (3). BESTE KOOP Marloes 'Een elek trische fiets waarop ik ook de kinderen kan vervoeren.' Jeroen 'Cirkelzaag, heerlijk klussen.' MISKOOP Marloes Een keukenapparaat met opzetstukken, ik gebruik alleen mijn staafmixer.' Jeroen 'Een motor die vooral onder houd nodig had. Hij is inmiddels verkocht.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 99