'Veel en snel, ik drink wodka als een Rus. Maar die bonken vlees hoef ik niet als vegetariër' gruwelijke begrip te gebruiken. Ik ben een betere klusser geworden. Ik gebruik nu oude tandenborstels om afvoerputjes in wasbakken te laten fonkelen en blinken. Maar het is niet zo dat ik zoals in het programma met een betonmolen pizzadeeg maak of dat mijn huis eruitziet als proeflaboratorium. Ik ben wel op een ander gebied een nerd: ik houd van ingewikkelde bordspelletjes. Kan drie uur bezig zijn met vrienden met Gloomhaven of Gaia Project, waarbij je het heelal met diverse planeten moet uitbreiden. Dan ben ik super- fanatiek. Ik wil per se winnen maar kan goed tegen mijn verlies en zal de winnaar altijd feliciteren. Ik zeg wel eens grappend: ik ben naar de Toneel academie gegaan om zo bekend te worden dat ik mag meedoen aan Wie is de Mol? Elkaar verraden, bondjes sluiten, de intriges in zo'n groot spel - het lijkt me fantastisch.' Je musical-collega Tommie Christiaan is nu hovenier. Heb jij door corona ooit overwogen iets totaal anders te gaan doen? 'Nee. Vrienden van de toneelacademie hebben zich wel op andere dingen gestort: de een studeert voor boswachter, de ander is sport schoolinstructeur. Maar ja: ook dan heb je geen zekerheid. Als ik niet op het podium kan staan, probeer ik andere dingen: ik heb twee toneelstukken geschreven en ik maakte met violiste Tessel Hersbach de jeugdvoorstelling De stier en kikker, waarmee we op twintig basisscholen optraden. Ik vind het vak nog veel te leuk en wil doorgaan en zie nog genoeg mogelijkheden. Bovendien: er komen betere tijden. Daar geloof ik in.' A treuren herhaald en staan op Net- flix en Videoland. In de Efteling word ik constant aangesproken of nageroepen: ben je echt meester? Kom je bij ons lesgeven? Al kan dat natuurlijk ook door De Proef- keuken komen.' jeugd programma onderzoekt Willem Voogd samen met Pieter Hulst in een rommelige schuur uiteenlopende voeding en voor werpen. Van knakworsten die niet knakken tot zeep, skateboards en sneakers. Er worden ovens in elkaar geknutseld van door midden gezaagde vuilnisemmers en een aangepaste schroefooor doet dienst als deegmixer. Heb je aan die creatieve vondsten ook wat in je dagelijks leven? 'Het programma heeft me leren omdenken - om maar eens dat 18 IN DAT SNEL GEMONTEERDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 98