zich al routinier in het vak noemen. Als jochie van elf debuteerde hij als Oliver Twist in Joop van den Endes musical Oliver! Een jaar later was hij te zien in de Neder landse speelfilm Magonia naar het boek van Arthur Japin. 'Mijn moeder komt uit een muzi kale familie. Tijdens Sinterklaas, Kerstmis, verjaardagen en andere feesten en partijen wordt aan tafel gezongen. Na verdeling van de stemmen krijgt iedereen blad muziek en zetten we in. Een familie traditie. Ik vond dat enorm leuk en dat viel op. Toen de moeder van mijn onderwijzer kinderen zocht voor de operette Im weissen Rössl gaf ik mij daarvoor op. Ik was acht. Daarna vroeg een vriendje mij voor het Amsterdams Jongens koor. Daar werd weer geflyerd voor Oliver! en zo rolde ik, met een beetje geluk, het vak in. Op de middelbare Montessorischool deden we veel buitenschoolse projecten. Niemand vond dat gek, je kreeg daarvoor alle ruimte.' Je speelde in drie Mees Kees-films, wat betekent die rol voor jou? 'Mees Kees heeft mij na de toneel academie op de kaart gezet. De films maakten me bekend, ze gaven me vertrouwen dat ik kan spelen. Het was voor mij belang rijk dat de makers mij de hoofdrol gunden. Dat gaf me een basis: ik ben oké, ik kan het wel. Nog steeds schijt ik bij elk nieuw project in mijn broek: o god, nu gaan ze erachter komen dat ik het niet kan. Dit wordt de grote ontmas kering van Willem Voogd. Heel gek en niet rationeel. Toch voel ik dat elke keer weer. Lig ik de hele nacht te piekeren in bed. Inmiddels ben ik aan die angst gewend: o ja, daar is het gevoel weer. Doorbijten maar, dan komt het goed. Eerst denk ik: waarom zou ik het doen? Daarna word ik high van de adrenaline. Door Mees Kees was ik in één klap bekend bij kinderen. En nog steeds: de films worden uiten- MEZZA 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 97