'Ik ga hooguit drie weken van huis, mijn oma reisde zes maanden dwars door oorlogsgebied' Willem Voogd Hij komt het kantoor van theaterbureau Korthals Stuurman in Amster dam binnenrennen. Druk, druk, druk. Met repetities voor Bonita Avenue, besprekingen voor een nieuwe film, het witten van zijn muren. De latex plakt aan zijn vingers. Acteur/presentator Willem Voogd: 'Ik heb dat appartement in 2014 gekocht, toen het nog mogelijk was een woning te kopen.' Hij is gekleed in jeans en sweater en loopt op Reebok-sneakers. Volgens tegenspeelster Oda Spel- bos is het zijn eeuwige uniform. Om aan te tonen dat er ook nog iets anders in zijn kledingkast hangt, speelde hij de laatste try-out van toneelstuk Bonita Avenue in het shirt van Ajax, zijn favoriete club. De foto gaat rond bij het theaterbureau als bewijs. Het is nu afwachten wanneer Willem en zijn collega's de toneelversie van het familiedrama van schrijver Peter Buwalda eindelijk op de planken kunnen brengen. 'Corona heeft mij geleerd flexibel en geduldig te zijn. Ik heb mij er vrij vroeg bij neergelegd dat alles weer kan verschuiven. Dat is bij Bonita Avenue vaak gebeurd,' aldus de acteur die als knuffel slungel Mees Kees doorbrak bij het grote publiek in de gelijknamige films. Halverwege 2019 wist hij al dat hij in Bonita Avenue de rol van Aaron zou gaan spelen. Het boek draait om de Twentse rector magnificus Siem Sigerius (Hajo Bruins) die zijn leven en carrière goed op orde lijkt te hebben. Aaron is de vriend van Sigerius' dochter Joni, die op mysterieuze wijze veel geld verdient. De vuurwerkramp in Enschede blijkt de voorbode van een explosie binnen het gezin dat van leugens en bedrog aan elkaar hangt. Een van de thema's: niemand kent de ander echt of weet wat er precies in hem of haar omgaat, hoe dichtbij ook. Een herkenbaar gegeven. Willem Voogd: 'Mijn vader heeft Russische roots. Toen ik vroeg hoe en wan neer zijn moeder naar Nederland was gekomen, wist hij dat niet. Ik heb het uitgezocht en daarover de podcast Baba gemaakt, Russisch voor oma. Op mijn beurt heb ik geen idee wat voor man mijn vader was op mijn leeftijd. Was hij net zo onzeker als ik? Welke verlangens had hij? Ik moet dat toch eens aan hem vragen.' Mensen zitten vol geheimen en diepere lagen, meent hij. 'Pas bij een ruzie of ramp komen die aan de oppervlakte. Of je ziet op het nieuws buren over een moordenaar zeggen: hij was zo normaal, dit had ik nooit verwacht. Het ligt in onze natuur om duistere en meer onschuldige dingen te verzwijgen en de waarheid te verbuigen. Zoals nu bij covid: hoeveel afspraken zouden niet onder het mom van corona zijn afgezegd omdat iemand gewoon ergens geen zin in had? Ook ik ben weleens uit de bocht gevlogen en heb dingen niet verteld aan vrienden. Ik heb geen web van enorme leugens of zo om me heen hoor, maar ik ga hier niet zeggen waarom het precies ging.' 'Ik had er uiteraard van gehoord, maar ben het pas gaan lezen voor de auditie. Toegankelijk, schrijnend en aangrijpend, die teloorgang van de hoofdpersoon. Ik zou willen dat ik vaker de rust vond om te gaan zitten voor een boek. Pas op vakantie komt het ervan, dat betekent dat ik er hooguit acht per 14 GEBOREN Amsterdam, 16 december 1988 OPLEIDING Toneelacademie Maastricht CARRIËRE Krijgt in 1999 de hoofdrol in Joop van den Ende's musical Oliver! Is daarna te zien in de films Magonia, Oesters van Nam Kee en De Afrekening en de tv-series We gaan nog niet naar huis en SpangaS. Speelt in de drie Mees Kees-films de hoofdrol PRESENTEERT met Pieter Hulst het tv-programma De Proefkeuken PODCAST Baba SPEELT binnenkort Aaron in de toneelbewerking van Bonita Avenue WOONT met kat Koosje in Amsterdam Kende je de roman van Peter Buwalda?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 94