Onlangs stuiircl hij me vrolijk een actrice op het dak Kleurige Kever Fiat 500 Lelijke Eend DE HORT OP 'Wil jij wel een vrouw?' Dat vraagt Heinz. Ik schiet in de lach. Hij, serieus: 'Waarom lach je?' 'Omdat wel vaker iemand mij dat vraagt.' 'Vind je het gek.' Met Heinz neem ik - een Westmalle ernaast - soms wat aanbiedingen door. Het verruimt de geest als iemand meekijkt naar de foto's, de mails, de messages, de likes en de matches. Bovendien netwerkt hij in het zaken leven, onderwijs en de Gooische Matras. Zo heb ik dankzij hem dates gehad met een captain of industry (werd niks), een docent aan de Universiteit Twente (werd niks) en een tv-redacteur (werd niks). 'Deze is leuk,' zegt Heinz. Hij toont een foto van een bebrilde dame, armen euforisch gespreid. 'Nee man, ik hou niet van...' Hij swipet al door. 'Deze, kijk wat leuk. Franse literatuur. Fietsfanaat. Wijntje op de bank.' 'Geen foto? Dan zeker niet.' Het gaat zakenman Heinz vooral om de Westmalle en de mannengezelligheid, maar zoals alle Nederlanders een beetje viroloog zijn, zo is hij deeltijdpsych. 'Jij wacht op een stralende, aantrekkelijke, rijke topvrouw die jouw vuur hoog doet oplaaien en die zich dadelijk aan je voeten werpt.' 'Klinkt goed.' 'Je wilt dus alles laten zoals het is.' Moet je je idealen en dromen terugschroeven alleen omdat je wat ouder wordt? Veel mannen en vrouwen doen het. Groot gelijk, goed dat ze dat kunnen. Maar stel, het huidige solobestaan bevalt redelijk; menigmaal voel je je goed in balans met werk, vrijheid, welvaart en aandacht van vrienden en kinderen. Zou je dat ontregelen omwille van een avontuur met een vreemde die een ongewis product is van haar eigen bewogen verleden, iemand waar je eigen lijk niet heel warm voor loopt - alleen omdat je zo nodig...? Nee. Ja. Meneer de deeltijdpsych, wat moet je ermee? De geest is gelaagd, complex, en de verlangens zijn tegenstrijdig. Vaak schudt Heinz moedeloos het hoofd, maar onlangs stuurde hij mij weer vrolijk een actrice op het dak. Die was - nou ja, verdiende een kans, maar zag in mij helaas niet meteen 'die éne leuke vent', want die zocht ze (werd niks). MEZZA 11 Een klassieker huren De jongste provincie van het land door kruis je in stijl in de Volkswagen Kever. Er zijn verschillende kleuren beschikbaar en uiteraard tuf je op je gemak ook zo naar Harderwijk of Zwolle. Ophalen in Lelystad, keveravontuur.nl 130 per dag In Limburg is het goed toeren over heuvels en door bosgebied, zeker in deze klassieke Fiat 500. Hij is klein en gaat niet hard - meer heb je niet nodig voor het ultieme oldtimergevoel. Ophalen in Well, fiatje500- huren.nl 75 voor twee uur Je kunt een Eendje huren en lekker toeren, maar nog leuker zijn de routes die ze bij Ducktrail voor je hebben bedacht. Deze Eendenrally's voeren je langs de Zaanse Schans of de Beemster. Ophalen in Wormer, ducktrail.nl 149 per dag Egbert Jan Riethof (67) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader. I 51 f*. Z> I Q LU 2 o Cl. Q 03 O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 91