'Er valt weleens een kleuter van z'n stoel' Ingezoomd 'Dat denk ik niet. En niet alleen omdat het voor de taalontwikkeling en woorden schat van kinderen belangrijk is, maar vooral omdat samen lezen ontzettend leuk is. Je gaat op avontuur in een ver haal. Dat is nergens mee te vergelijken.' Wat is het geheim van een goed prenten boek? 'Ik vind het belangrijk dat het stof voor een gesprek oplevert. In Maar eerst ving ik een monster schrijf ik bijvoorbeeld dat BIJPRATEN de soldaten ook monsters waren. Dan moet je kijken op de plaatjes: wat voor monsters? Wat zit daarachter? Voorlezen is geen kwestie van de tekst van a tot z oplepelen, maar van samen een verhaal ontdekken.' 'Voorlezen in groep 1 en 2 vind ik het leukste wat er is. Het is zo mooi om te zien hoe kinderen doodstil zitten en opgaan in het verhaal. Of nou ja, doodstil... Soms valt er weleens eentje van z'n stoel, van enthousiasme. Gewel dig, wat kan ik nog meer wensen als schrijver?' MEZZA 9 Vier experts gaan in het jubileumseizoen van tv-serie Het geheim van de meester de uitdaging aan: een recon structie van De Nachtwacht op ware grootte, waarbij ze de meester en zijn werk proberen te doorgronden. Daarover gesproken: wie het schilderij tot in het kleinste detail wil bekijken, kan z'n hart ophalen op de site van het Rijksmuseum, waar de meest gedetailleerde foto ooit online is gezet. Het geheim van de meester: de Nachtwacht is vanaf dinsdag 25 januari om 20.25 uur te zien bij AvroTros op NPO 2. Het jeugdboek Maar eerst ving ik een monster dat kinderboekenschrijver TJIBBE VELDKAMP (59) maakte met illustrator Kees de Boer werd verkozen tot Prentenboek van het Jaar 2022. Tijdens De Nationale Voorleesdagen van de CPNB krijgt het extra aandacht. Kan het belang van voorlezen worden overschat? Tijdens de Nationale Voorleesdagen lees je voor op scholen. Kijk je daarnaar uit? De Nationale Voorleesdagen zijn van 26 januari t/m 5 februari. Maar eerst ving ik een monster is dan als mini-editie te koop voor 5,25 (normale prijs: 14,99).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 89