Vrolijkefilosofie Lockdown-tieners Marian Mudder NOSTALGISCH AFWASSEN Tot mijn twaalfde hadden we 'Lionel Richie knapte er niet van op, ons humeur wel' thuis geen televisie. Gewoon omdat er zoveel andere dingen te doen waren. Peter en de Wolf luisteren, verteld door acteur Ko van Dijk. Stapels Thea Beckman lezen. En afwassen, dat deden we ook. Om de beurt waren we de dj. Dan zette ik Lionel Richie op en zong mijn vader mee. In het Nederlands: 'Hallooo, ben jij op zoek naar mijjj?' Lionel Richie knapte er niet van op, ons humeur wel. In het leven met mijn jongens is de tv onderdeel van het avond ritueel. Tot mijn ergernis, bij Net- flix-getetter van krankzinnige cartoons met veel kabaal. Maar vaker ver baas ik me over de geweldige kinderprogram ma's. Naast de fijne klassiekers Klokhuis en Jeugdjournaal is er het ijzersterke De regels van Floor. Het vermakelijke Check point. En onze favoriet sinds een paar maanden: De Proefceuken. Origineel, verrassend, en simpelweg briljant. Willem Voogd en kompaan Pieter Hulst gaan tot op de bodem bij het maken van bijvoor beeld pizza, een spijkerbroek, sushi. En dan niet een beetje, ze reizen mee op het schip waarmee de rijst wordt vervoerd. Dus ben ik als bewonderaar extra blij dat Willem Voogd in én op deze Mezza wilde staan. En hij blijkt nog een rasoptimist ook. Ik hou ervan. Intussen moet er vóór het Proefceuken- kijken wel worden afgewassen - de vaat wasser heeft ons nieuwe huis nog niet bereikt. Dat gaat niet altijd van harte. Misschien moet ik Lionel Richie maar eens opzetten, dat helpt vast. Nadenken levert altijd weer nieuwe vragen op 41 Puzzels Chanella: 'Voor andere mensen vind ik het erger' 'Een beetje prutsen met z'n allen, dat is het leven' MEZZh 3 Sara van Gorp (48) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 12. 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Willem Voogd 19 Geld Geluk 24 Interview Martine Bakker 38 Nu lezen 39 Mijn boek Lars Mytting 40 Jan Rot 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Alain Caron COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Ron de Hoog (frl), Très Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 83