Dag huis! 'Het opkamertje voelt als een warme jas op een koude winterdag' 'Sneeuwbanen, kunststofbanen en rolbanen hebben ervoor gezorgd dat Nederland een kans heeft door te dringen tot de wereldtop' natie van het bezig zijn met kunst en het onderhouden van een tuin van 3500 vier kante meter is gewoon wat te veel van het goede op onze leeftijd. Al voelen we ons alle bei nog kwieke zestigers hoor. Maar goed, we hebben toch maar de beslissing genomen om met pijn in het hart Zeeuws-Vlaanderen te verla ten en weer richting onze roots te trekken. We hebben al een huis gevonden, nu is het dus zaak om het huis in Hei kant te verkopen." ,,Een mooiste plek in het huis noemen, is eigenlijk onbegon nen werk. Het hele huis is voor mij een en al charme. Als ik toch iets moet kiezen, dan ga ik voor het opkamertje. Dat is een geweldige ruimte met grote boekenkasten en een luie stoel. Heel die kamer voelt als een warme jas op een koude winterdag. De galerie ruimte is ook heel aangenaam. Je kunt er heerlijk werken met blik op de tuin en onze mooie vijver." ,,Zoals gezegd is het huis in 1912 gebouwd, dus het ademt historie. We hebben gehoord dat het in de beginjaren jaren is bewoond door vlasbouwers. Van de vroegere boswachter hier hebben we gehoord dat die lui een wc in huis maar een smerige bedoening von den. In die tijd stond er dan ook een wc in de tuin. Rondom en in het huis is in de vorige eeuw heel veel gesmok keld. Niet zo gek ook natuur lijk, want recht tegenover ons huis staat de grenspaal met België. Op zo'n 200 meter van ons huis staat trouwens het voormalige douanehuisje nog steeds overeind. We zijn blij heel wat jaren onderdeel van de lange geschiedenis van dit huis te zijn geweest." Michiel en Gerda Holt- greve bij de houtkachel. Rechts het trapje naar het opkamer tje. Achter elk huis zit een verhaal. In Dag huis! vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Ellestraat 41 in Heikant. BAS DINGENOUTS Kunstenaars opgelet! Deze week staat een huis in deze rubriek centraal dat bij uitstek geschikt is voor kunstenaars die wel raad weten met veel ruimte. Of natuurlijk andere beroepsgroepen, die een prak tijkruimte aan huis zoeken. Kunstenaars Michiel en Gerda Holtgreve hebben namelijk hun huis aan de Ellestraat in Heikant te koop gezet. Vol liefde praat Gerda over het huis, waar ze zo'n zestien jaar gewoond hebben. ,,Nadat we het huis eind 2004 gekocht hebben, is er een half jaar verbouwd door een bouwbedrijf uit Zaamslag. Echt een enorme klus, want we hechtten er veel waarde aan dat het huis haar karakter zou behouden. Het is namelijk een woning van meer dan honderd jaar oud (1912). Aan de achterzijde is het huis be hoorlijk uitgebouwd, omdat we allebei ons eigen atelier hebben. Mijn man is kunst schilder en ik ben zelf bezig met beeldhouwen." ,,Voor de verhuizing naar Hei kant woonden we in Hilver sum, waar mijn man is gebo ren en getogen. Zelf ben ik ge boren in Amsterdam en op mijn 15de ook naar Hilversum verhuisd. We zijn hier bij toe val beland eigenlijk. Mijn ou ders woonden destijds vlak over de grens in Stekene en via via hoorden we dat dit huis te koop stond. We besloten eens een kijkje te gaan nemen en waren gelijk verkocht. Echt liefde op het eerste gezicht!" ,,We zijn allebei ondertussen alweer 80 jaar oud. De combi- lent weg in een pure wintersportomgeving, dan krijg je dit." Het blijft volgens Broos 'een uitdaging om meer talenten te halen uit de grote groep die skiet of boardt'. Het begin van een 'unieke' in frastructuur is er volgens hem zelfs voor de al pinenummers. De vraag of we daar nu al ge noeg uithalen, beantwoordt Broos met een 'ja' en een 'nee'. ,,Niet aan de topsportkant, maar ik vind het fantastisch om te zien dat er ieder jaar minimaal vijf of zes jongens en meisjes het Eu ropese en wereldbekercircuit ingaan. Van de niet-Alpenlanden behoren we overal tot de top 3. Ik denk dat wij optimaal presteren." Cool wijst erop dat 'wij handelen in sporten die per definitie in Nederland niet volwaardig kunnen worden uitgevoerd'. Hij lepelt een in teressante statistiek op. „Nederlanders doen in eigen land meer uren aan wintersport dan in de bergen. Dat is dus een aardige groep men sen." Geen loyalere groep Voor Nicky Broos is er 'zonder breedtesport geen topsport'. Andersom geldt dat net zo. ,,Er is geen loyalere groep voor baaneigenaren dan snowboarders zoals Niek. Die bleven komen, en daar hebben wij onze exploitatie aan te dan ken. Zo stijgt ook het niveau." Herbert Cool is het helemaal met hem eens. ,,Iets ontdekken in Nederland en ontwikkelen in het buitenland, dat is onze rol als winter- sportland." GO ZATERDAG 22 JANUARI 2022 Het huis in Heikant heeft veel ruimte en veel grond erom heen. Wat is uw favoriete plekje in het huis? Ellestraat 41 ligt in Hei kant, vlak bij de grens met België. Het huis is direct gelegen aan een bos, akkers en weilan den. Het woongedeelte meet 220 m2, het hele perceel is 3480 m2 groot. Daarnaast is er een mogelijkheid tot het pachten van 5000 m2 extra grond naast de woning. De woning is gebouwd in 1912 en heeft een vraagprijs van 650.000 euro k.k.. De makelaar is REHAM uit Zaamslag. Een huis van meer dan hon derd jaar oud, daar zijn vast mooie verhalen over te vertel len. hier open' FOTO'S ANNE HANA Nicky Broos Jullie hebben allebei een ate lier aan huis. Daar is vast veel werk in gaan zitten. Van origine komen jullie niet uit Zeeland. Hoe zijn jullie in Heikant beland? Waarom dan toch verhuizen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 57