Paspoort 'Voor een MS-patiënt is het belangrijk in conditie te blijven. Ik ben te jong om achter de geraniums te gaan zitten termijn heb je eigenlijk geen leven. Je weegt continu de kosten tegen de baten af." ,,Ik ben zes jaar terug gescheiden. Laten we het erop houden dat dat niet echt fijn is verlopen. Ook mijn dochter is een zorgenkindje. Ik wil daar liever niks over kwijt. In mijn leven gaan veel deuren dicht, maar ik probeer ze wel steeds weer open te trappen." ,,Na de scheiding kon ik in Goes geen gezins woning met een traplift krijgen. De ambte naar zei letterlijk: u bent een risico voor ons Wmo-budget. Je staat te klapperen met je oren. Natuurlijk is iedereen die wat mankeert een risico, maar daarvoor bestaat de Wmo toch? Gelukkig was in Vlissingen een leuke woning beschikbaar waar een traplift in kon worden gezet.'' Lange tijd kon u niet schrijven, laat staan knippen en borduren. Inmiddels lijken uw handen weer te functioneren, want u ont werpt en maakt al zes jaar creatieve pro ducten voor uw bedrijf Dare to be Unique. Hoe gaan de zaken? ,,Best goed. Ik kan ervan leven. Met een web winkel kun je wereldwijd klanten bereiken. Ik verkoop veel in de Verenigde Staten. Vooral taarttoppers op bruiloftstaarten lopen goed. Al van jongs af aan maak ik dingen. Nu zijn dat bedrijfslogo's op kleding tot decoraties voor kinderkamers. Bijna elk materiaal is mogelijk, van plexiglas, rvs tot leer, jute en zelfs beton. Het voordeel van mijn bedrijf is dat ik kleine oplages kan leveren van met de laser gesneden of gegraveerde gepersonaliseerde producten. Bij andere aanbieders moet je meteen duizen den exemplaren bestellen. In die nichemarkt beweeg ik me." ,,Door mijn ziekte moest ik creatief zijn om mijn brood te kunnen verdienen. Ik heb vwo gedaan en was een slimme, ambitieuze meid. Ik zou indertijd technisch manager worden bij telecombedrijf Ericsson. Maar een baan bij een internationaal opererend bedrijf was na mijn diagnose niet meer voor mij weggelegd." ,,Mijn eigen zaak aan huis is ideaal. En ik ben creatief. Ik ontwerp en produceer alles zelf. Naast de lasersnijmachine heb ik apparatuur om te borduren en linten, glas en hout te be drukken. Ik heb er ontzettend veel lol in. Geef Evelien een nieuwe machine en ze bedenkt duizend nieuwe dingen." ,,Dat kan van alles zijn. De buren hebben hun huis als een Marokkaanse soek ingericht. Zo iets prikkelt wel. Ook online spelletjes zijn een inspiratiebron. Mijn best verkopende taarttop- pen zijn fantasy-voorstellingen. Bijvoorbeeld twee draken die in een hartje staan. Die ligt in Amerika gewoon in de winkel. Het is mis schien bizar dat zoiets op een bruidstaart wordt gezet, maar het verkoopt. Net zoals ge graveerde uitnodigingen op spiegels." ,,Ik hoop dat de horeca snel weer open mag, want er zijn nu weinig bruiloften in Neder land. Het wordt dit jaar vast beter." GO ZATERDAG 22 JANUARI 2022 Evelien van der Bliek (42) is zelfstandig ondernemer. Ze groeide op in Heinkenszand waar ze een onbezorgde jeugd beleefde. Ze heeft drie kinderen: Xander, Selina en Querijn. Ondanks haar ziekte MS drijft ze haar eigen bedrijf Dare to Be Unique waarvoor ze zelf alle producten ontwerpt en maakt. Voor Vluchtelingen werk deed ze in het verleden vrijwillig erswerk. Evelien woont in Vlissingen. Evelien van der Bliek bij haar laser snijmachine. FOTO BOAZ TIMMERMANS Doet uw partner een stapje extra in het huishouden? Waarom bent u van Goes naar Vlissingen verhuisd? Waar haalt u inspiratie uit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 55