'We gaan de discussie uit de weg. Er zijn leukere dingen om over te praten' 'Ik begrijp niet dat mensen niet zien hoe tegenstrijdig alles is' 5 'Alsof we toch naar een soort van eindtijd gaan' 'Ik kom bij mensen thuis, maar ik houd gewoon afstand. Dat gaat prima' Robrecht Moerman, 38 jaar, werkt als teamleider, woont in Goes ,,Ik denk dat ik niet tot de risico groep behoor. Ik ben jong, ik eet gezond, ik doe aan sport én ik heb geen onderliggende kwalen. Als ik corona krijg, beland ik dus naar alle waarschijnlijkheid niet op de intensive care. En daar is het toch allemaal om te doen?" ,,In december, wij allemaal thuis. We hebben zeven kinderen en we waren allemaal geveld, alle maal tegelijk. Alleen een beetje verkouden hoor, verder niets. Als we het niet hadden geweten, hadden we een paracetamolletje genomen en waren we gewoon gaan werken. Net als vroeger." ,,Ik zie veel angst en onzekerheid bij de mensen, waardoor ze een vaccin nemen. Maar ik hoor zo veel tegenstrijdigheden, zelfs bij mensen die ervoor hebben door geleerd. Ik mis een soort boeren verstand. Waarom bedenkt nou niemand dat we gewoon met zijn allen naar buiten moeten? Dat dat goed is voor een mens. Ze staren zich helemaal blind op dat vaccin. En over groepsimmuni- teit hoor je helemaal niemand meer." ,,We hebben nu zo'n QR-code, dus voorlopig mogen we overal binnen. Maar daarvoor mocht ik de sporthal niet binnen om onze twee jongsten naar de korfbal te brengen. En de bioscoop moch ten we ook niet in. Ja, tenzij we testten. Dat heb ik wel een paar keer gedaan, maar ik heb er moeite mee om te moeten bewij zen dat ik gezond ben zonder dat ik klachten heb. Nee hoor, we hebben gewoon een groot pro- gaan we de discussie veelal uit de weg. Er zijn leukere dingen om over te praten." ,,Wij geloven in God, maar we weten ook dat Hij een tegenstan der heeft die alles van God pro beert kapot te maken. Door twij fel te zaaien, en angst. En door te manipuleren. Niet dat ik er een complot in zie, helemaal niet. Maar ik zie wel dingen gebeuren. Alsof we toch naar een soort van eindtijd gaan. Al sta ik daar heel ontspannen in. Ik heb iemand om op te vertrouwen." ,,Ik heb tot nu toe niet getwijfeld. En ik heb het nu gehad, ik heb mijn natuurlijke dosis binnen. Het virus en ik staan nu 1-1." jectiescherm gekocht. Dan ma ken we thuis wel een bioscoop." ,,Binnen onze familie zijn veel mensen niet gevaccineerd, dus nee. Gelukkig niet. En anders Michèle Krijger-Niemantsverdriet, 34 jaar, werkt als huishoudelijke hulp, woont in Bruinisse ,,Ik vertrouw het niet. Het is zo snel gepro duceerd, er zijn geen langetermijneffecten bekend. En ik ben ook gewoon niet bang aangelegd." ,,In het begin wel. Onze jongste is in de eer ste golf geboren, met een keizersnee. Der tigduizend keer per dag je handen wassen, bepaald geen relaxte tijd. Maar inmiddels weten we beter. Met al dat wassen maak je ook goede bacteriën dood, dat zeggen zo veel virologen. En we hebben corona gehad, allemaal. Het viel reuze mee." ,,Met mijn ouders wil het nog weleens bot sen. Dat zijn van die mensen die trots zijn om te zijn geboosterd. Ik laat ze weleens andere dingen lezen, wat zij dan weer af doen als fake news. We komen er niet uit." ,,Ik kom bij mensen thuis, maar ik houd ge woon afstand. Dat gaat prima. Ik ken er veel in de zorg die zich niet hebben laten vacci neren. Er zullen ook heus wel mensen zijn die zich vanwege hun werk wél hebben la ten vaccineren, maar daar doe ik niet aan mee. Ik moet nog langer mee dan mijn cli- enten." ,,Zoveel. Onze oudste zit op zwemles en zonder QR-code mag ik niet meer binnen. Dus zet ik de auto met draaiende motor voor de deur, pak mijn kind bij de ingang aan, wikkel er een deken omheen en zet haar snel in de auto. En dat moet dan ook als het regent. Man man man." ,,Of die keer dat we een bruiloft hadden met 120 gasten en alleen ongevaccineerden moesten zich laten testen. Terwijl de rest even besmettelijk kan zijn. Onbegrijpelijk. Ik begrijp niet dat mensen niet zien hoe te genstrijdig alles is." ,,Nooit. En mijn kinderen al helemaal niet." GO ZATERDAG 22 JANUARI 2022 pzc.nl/video Norman van der Mull: ,,Ik denk dat de over heid niet bestand is tegen de lobby van far maceuten." FOTO'S RUBEN OREEL Waarom bent u niet gevacci neerd? Hebt u al corona gehad? Wat vindt u van het maatschap pelijke debat dat plaatsvindt? Voelt u zichzelf beperkt in uw mogelijkheden? Robrecht Moerman: „Waarom bedenkt nou niemand dat we ge woon met zijn allen naar buiten moeten?" Speelt het geloof een rol in uw overwegingen? Bent u nog over te halen om een vaccin te halen? Merkt u veel onbegrip voor uw keuze? Michèle Krijger-Nie mantsverdriet: ,,Ik ken er veel in de zorg die zich niet hebben laten vacci neren." Waarom hebt u het vaccin niet genomen? Nooit bang voor het virus geweest? Hoe reageert uw omgeving op uw besluit? Zit uw vaccinatiestatus uw werk in de weg? Zijn er zaken waar u wel tegenaan loopt? U gaat zich nooit laten vaccineren?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53