Deze Zeeuwen willen geen coronavaccinatie en vertellen waarom 'Ik heb een groot vertrouwen in mijn eigen immuunsysteem' 3 'Je mag niet eens ergens plassen! Dat vind ik wel echt ver gaan' Volgens de cijfers van de overheid heeft iets meer dan 80 procent van alle Zeeuwen minimaal één prik gehad tegen Covid-19. Bijna 20 procent nam hem niet. We spraken met vijf vaccinatieweigeraars over hun beweegredenen en de invloed die hun keuze heeft op hun dagelijks leven. Ditte de Muynck, 70 jaar, van beroep astroloog en energie- en klankwerker, woont in Goes ,,Ik neem nooit vaccinaties. Ook geen griepprik. Ik ga zelfs niet naar die tieten bus. Ik heb een groot vertrouwen in mijn eigen immuunsysteem en ik geloof dat al les wat wij denken, invloed heeft op ons bestaan. Dat hele beleid gebaseerd op cij fers, aangestuurd door de linkerhersen helft, ik voelde eigenlijk gelijk al argwaan. Ik volg veel liever mijn innerlijke kompas. En ik ben niet bang voor de dood, dat scheelt ook." ,,Om mij heen heb ik veel gelijkgestemden. Ik heb wel een zus die ingeënt is, maar ik zeg er maar niks meer van. Ze is gewoon mijn liefste zus. Mijn kinderen hielden in het begin wel afstand. Mocht ik ze ineens niet meer knuffelen. Doe niet zo gek, zei ik, ik ben niet bang van jullie." ,,In de supermarkt houd ik keurig afstand en ik zet soms best een mondkapje op, ook al zit dat van binnen helemaal vol lippen stift. Maar ik heb mijn hele leven gedanst. En sinds die QR-code ben ik niet meer wel kom in de balletschool waar ik al sinds 1985 kom. Ik kon gewoon niet binnen. De hele terugweg op de fiets heb ik gedacht: hoe bestaat het? Je mag niet eens ergens plas sen! Dat vind ik wel echt ver gaan. En dan die lege winkelstraten. Ik werd er zó ver drietig van." ,,Ik heb me nooit zo met politiek bezigge houden, maar het grote geld heeft de macht - dat zie ik ook wel. Dat baart me zorgen, ja. Ik ben erg gesteld op mijn zelfbeschik kingsrecht. Maar als je dan ziet hoe ze China bezig zijn met artificial intelligence, en hoe ver dat gaat, dan ben ik soms blij dat ik al 70 ben." ,,Nee. Dat kan mijn geweten niet aan." GO ZATERDAG 22 JANUARI 2022 'Ik word geframed als wappie, maar zo zie ik mezelf niet' WENDY WAGENMAKERS Ditte de Muynck: ,,Ik ben erg gesteld op mijn zelfbeschikkingsrecht." foto ruben oreel Waarom bent u niet gevaccineerd? Begrijpt uw omgeving dat? Zijn er zaken waar u als ongevaccineerde tegenaan loopt? Maakt u zich zorgen om de toekomst? Bent u nog over te halen tot het nemen van een vaccin? LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51