KNVB zet in op herstart op 5 februari 15 c Trainer uit Vlissingen wil hogerop met WHS Karl Vergouwen als trainer bij JVOZ. foto lex de meester In het Zeeuwse voetbal werden op 5 december de laatste wedstrijden gespeeld. Op dat moment zorgden de coronamaatregelen voor een verlengde winterstop. SInds deze week mogen teams weer in vol or naat met elkaar trainen en binnen de vereniging wedstrijden spelen, maar competitievoetbal is nu nog niet in aan de orde. Dat ziet de KNVB als een pro bleem. ,,Hoe lang blijft trainen leuk als er geen competitie is om voor te trainen? Sommige van onze leden hebben hun voetbalschoenen van wege de lockdowns in de afgelopen twee jaar aan de wilgen gehangen.'' Samen met andere sportbonden spreekt de bond daarom het kabi net aan. Dinsdag wordt besloten over de coronakoers voor de ko mende tijd. De KNVB ziet sport als een oplossing. ,,Het dient een maat schappelijk belang en is een wapen in de strijd tegen eenzaamheid en depressiviteit.'' Twee dagen daarvoor was het eerste contact pas gelegd. Een telefoongesprek met Brinkman waarin de interesse werd gepeild en de wederzijdse voetbalvisie gedeeld. „Voor ik het wist was er een uur voorbij.'' Graag ging Ver gouwen (61) op de uitnodiging in. Het schipperskind in hem is altijd nieuwsgierig wat er voorbij de volgende bocht wacht. ,,Ik heb heel veel Zeeuwse verenigingen gehad. Het is goed om iets heel anders te doen en in een voor mij nieuw deel van de provincie te kijken.'' De lange rit over de A58 schrikt hem niet af. Net zo min als de af slag naar de Oesterdam. ,,Even naar bakboord en je bent er.'' Het voelde al goed op de dam, langs het Schel- de-Rijnkanaal. ,,Ik zag binnen- vaarttankers. Water aan weerskan ten. Dat is de wereld waarin ik ben opgegroeid.'' Daarom ook tekende hij bij Wemeldinge, zijn vorige club als trainer. ,,Ik zat daar op het schippersinternaat en werd al op jonge leeftijd lid van de club. De band met die vereniging is altijd blijven bestaan.'' Vergouwen stond aan het roer bij de meest uiteenlopende clubs, van aan de weg timmerende verenigingen als Kloetinge en Oostkapelle tot meer beschei den clubs als Jong Ambon en GPC Vlissingen. Ook was er een uitstapje naar Steenbergen, in West-Brabant. Overal heeft Ver- Je merkt aan alles dat die jongens vooruit willen gouwen wel een connectie. ,,Mijn opa werkte ooit iets verderop, in de suikerfabriek van Dinteloord en kalkte de lijnen bij De Schut ters in Stampersgat.'' Wat ook als een draad door zijn carrière loopt, is jeugd. Vergouwen draaide mee in jeugdvoetbaldagen van de voetbalbond, deed ZLM-voetbalclinics en werkte bij de JVOZ. Bij tal van clubs nam hij de junioren onder zijn hoede, vaak in combinatie met het hoofdtrai nerschap. Die passie voor jong ta lent voert hem ook naar WHS. ,,Er staat een jonge groep waar nog volop rek in zit.'' Door het ontbreken van compe titievoetbal heeft hij zijn nieuwe club nooit aan het werk gezien. Wel voelde hij zich aangesproken door de vragen van de neven Ar mando de Witte en Arvin de Witte, twee van de spelers die ook bij het zaterdagochtendgesprek in Sint-Annaland aanwezig waren. ,,Je merkt aan alles dat die jongens vooruit willen, met een manier van voetballen die mij aanspreekt. Buitenspelers, veel vooruit voet ballen, dat is een visie die bij mij past.'' Vergouwen noemt ook de orga nisatie rond het eerste elftal voor beeldig. ,,Het bestuur is gedreven en de hele staf blijft intact, van de keeperstrainer en de hersteltrainer tot de assistent en teammanager.'' Nog voor het gesprek stak Vergou wen zijn licht op bij Erwin de Nijs, één van de schakels die het contact tussen club en trainer arrangeerde. De Nijs, oud-trainer van WHS en nu de verantwoordelijke man bij hoofdklasser Halsteren, gaf hem een positief advies. ,,De groep is knetterfit en ambitieus.'' Warm bad Bij het stilleggen van de compe titie was WHS in de derde klasse de club met de minste verlies- punten. Mogelijk zet coach Leon de Witte in zijn vijfde en laatste jaar op de Waaje al de kroon op het werk, met een promotie of kampioenschap. Vergouwen hoopt dat het lukt. ,,Het zou mooi zijn als de club nu al de stap naar de tweede klasse zou kunnen zetten.'' Natuurlijk kent Vergouwen ook de schaduwkant van het succes bij een dorpsclub. Jonge talenten als Jasper Gunter, Wout en broer Ma- chiel den Engelsman staan op de radar bij grotere clubs, in zowel West-Brabant als Zeeland. ,,Ik hoop dat die jongens zich bij WHS willen door ontwikkelen.'' Ver gouwen kijkt uit naar zijn nieuwe klus. ,,Bij dorpsclubs heb ik me al tijd het best op mijn gemak ge voeld. Het voelt als een warm bad.'' Hoek versterkt zich met Belgische oud-prof en verlengt met drie spelers Hoek heeft zich per direct versterkt met de voormalige, Belgische prof Gertjan Mar tens. De 33-jarige centrale verdediger komt over van FC Knokke. Martens heeft een rijk voetbalverleden. Hij speelde in het seizoen 13/14 op het hoogste niveau bij KV Oos tende en speelde een niveau lager bij onder meer FC Ant werp, Union Saint-Gilloise en Tubeke. Behalve het aantrekken van Martens maakte Hoek ook de contractverlenging be kend van Jahrdell Constan- sia, Alexander Embrechts en Seppe Vereecke. Eerder legden Rik Impens en Ru ben de Jager zich al vast. Een kwartiertje na het sollicitatiegesprek op zaterdagochtend stopte Karl Vergouwen bij een tankstation in Poortvliet. Even de appjes van het thuisfront in Vlissingen controleren. Ineens ging de telefoon: WHS-voorzitter Henk Brinkman aan de lijn. De club was eruit en vroeg of hij terug kon komen om het contract te ondertekenen. Vergouwen was blij verrast door de snelle handelswijze van de ambitieuze derdeklasser. ,,Vanaf het eerste moment had ik het gevoel dat het klikte.'' GO ZATERDAG 22 JANUARI 2022 De voetbalbond KNVB roept het kabinet op om alle competities begin februari te laten hervat ten. De competities in het veld en zaalvoetbal kunnen zelfs nog op een normale manier worden uitgespeeld, zegt de bond, mits deze uiterlijk in het weekend van 5 en 6 februari mogen starten. Rudy Boogert Zeist Oostburg-Hulsterloo was in 2021 het laatste Zeeuwse duel. Rudy Boogert Vlissingen - Karl Vergouwen HOEK Karl Vergouwen volgt hart als schipperskind

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43