r il l. A. -'.Th 13 we realiteit ÏÏÈmm mÈÊMïÉm aan. Het is, zo stelt de voorzitter, lastig om weer aan hetzelfde vrij willigerscorps te komen als voor heen. ,,We hebben 400 mensen nodig die ons komen helpen op die twee dagen. Het beste wat we kunnen doen, is goed voor hen zorgen en hen goed op de hoogte houden van alles wat speelt. We zeggen ook: zonder vrijwilligers geen evenement. Maar ik snap ook heel goed dat mensen in de tus sentijd wat anders zijn gaan doen en dan minder oog voor ons heb ben." Voorbereid zijn Trimbelangen Midden Zeeland maakte onlangs een uitgebreid wedstrijdprogramma bekend voor 2022. Tussen 5 maart en 1 oktober wordt er op dertig dagen gekoerst in Zeeuws-Vlaanderen, Zuid-Be veland en West-Brabant. Leo Bak ker, de voorzitter van de organisa tie, toont zich daarmee hoopvol. Tegelijkertijd beseft hij dat er mis schien wel eens een streep gezet zal moeten worden door een wed strijd of dat er, net als in 2020 en 2021, een compleet alternatief pro gramma bedacht moet worden. ,,De reden waarom wij een pro gramma hebben opgesteld, is dat we voorbereid willen zijn", legt Bakker uit. ,,Voor elke ronde heb je een bepaalde aanloopperiode no dig. Een aanvraag voor een ver gunning bij de gemeente kost je al meerdere weken tijd. Je kunt bij de wielrenners niet aankomen met de opmerking: sorry, de koers gaat niet door, want we hadden niet verwacht dat het zou kunnen. Nee, je moet er vanuit gaan dat-ie door gaat en je zaken goed regelen. En als het dan uiteindelijk vanwege corona niet mag, is het niet anders. Dan is het alleen zonde van de tijd die je erin hebt gestoken." In 2020 en 2021 kwam Trimbe langen Midden Zeeland met noodplannen. In het eerste co ronajaar werd een parkoers van 3,9 kilometer nabij Hoedekenskerke gevonden, waar op negen zaterda gen amateurkoersen konden wor den gehouden. Daar waren ze nie mand tot last en konden toe schouwers makkelijk anderhalve meter afstand houden. Een jaar erna kon het parkeerterrein van Cobelfret in Vlissingen-Oost in zes weekeindes gebruikt worden. ,,Voor 2021 had ik dat terrein bij Cobelfret een keer zien liggen", -1 1 86 -"X-/ - m lïM. vertelt Bakker. ,,Maar ja, hoe wist ik of ik daar gebruik van kon ma ken? Het bleek niet eenvoudig om dat bedrijf te bereiken. Uiteinde lijk is dat via Jo-Annes de Bat ge lukt. Hij is de gedeputeerde van economische zaken. Hij zei: Ik heb die contacten ook niet direct, maar ik ga het regelen... Later kwam hij bij me terug en had hij iemand die ik kon bellen. Daarna kreeg ik al vrij snel toestemming." Creatief Anders dan de Marathon Zeeuws-Vlaanderen en het soc- certoernooi heeft TMZ de moge lijkheid om op die manier te scha kelen. Bakker prijst zich gelukkig dat hij met zijn organisatie ook geen last heeft van grote vaste las ten, waardoor het wegvallen van sponsoren minder impact heeft. ,,Maar ook al hebben wij die voor delen, je moet wel met z'n allen de schouders eronder blijven zet ten", benadrukt hij. ,,Het heeft geen zin om te gaan kniesoren. Als je met een comité gaat samen zitten, kun je beste even balen als er iets niet doorgaat. Maar daarna kom je samen altijd tot iets nieuws, iets creatiefs." EK's volleybal Dat schouders eronder zetten, herkent Sander van Buren. Hij is de man achter de Zeeland Be ach Classics, een jaarlijks evene ment op het Vlissingse Bad- strand. Beachvolleybal is daar de hoofdmoot van. ,,We hebben nu twee jaar achter elkaar niets mogen doen", zegt hij. ,,Maar de drive om voor Zeeland iets moois neer te zetten, houdt me bezig." Van Buren Events richt zich nu samen met de landelijke bond NeVoBo op het Europees kampioenschap onder 22 jaar. Dat wordt komende zomer - Als je gaat samen zitten, kun je best even balen als er iets niet doorgaat van 7 tot en met 12 juni - gehou den in Vlissingen. „Waarschijn lijk kunnen we dan het stadion gebruiken dat ze in Utrecht al vaker hebben neergezet. En als het zonder publiek moet, tja, dan is het zo. De show gaat deze keer hoe dan ook door." En in 2025 moet op dezelfde plek het grote EK gehouden worden. ,,Wat voor een organisatie heel lastig is, is dat je wel de las ten hebt en niet de lusten", gaat Van Buren verder. ,,In de afgelo pen twee jaar hebben we Zeel and Beach Classics tot 75 pro cent voorbereid, maar kon het uiteindelijk niet doorgaan." V- ",625 n\\ GO ZATERDAG 22 JANUARI 2022 In 2020 week Trimbe langen Midden Zeeland we kenlang uit naar een par koers nabij Hoedekens- kerke. Rondes in dorpsker nen konden dat jaar niet doorgaan. foto ROELAND VAN VLIET E- O' Leo Bakker Voorlopig staan de seinen voor de Mara thon Zeeuws-Vlaande ren op groen. foto camile SCHELSTRAETE rii 324 323,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41