Groene vinkjes vanuit Zeeland O Q. Zeeuwse sportorganisaties worstelen met nieuw 12 wedstrijden COLUI MN Baffly van der Hooft Voor het derde seizoen op rij werden de competities in het amateurvoetbal begin december stilgelegd. De coronapandemie is de grote boosdoener, de laatste twee seizoenen werden niet eens afgemaakt. Dit seizoen moet het anders, vinden ze ook bij de KNVB. De herstart moet er komen en daarom wordt de druk op het kabinet vanuit Zeist rustig opgevoerd. Gisterochtend zette de KNVB, die het kabinet heeft gevraagd de competities weer te laten hervat ten, een uitleg online. Het ging over de rol van het amateurvoetbal, dat een maatschappelijk belang dient en ook een wapen is in de strijd tegen een zaamheid en depressiviteit. Ook bij de jeugd. In de eerste alinea werd meteen duidelijk gemaakt dat de competities in het veld- en zaalvoetbal écht nog op een normale manier kunnen worden uitgespeeld. Maar, dan moet de herstart wel uiterlijk in het week end van 5 en 6 februari plaatsvinden. Over twee we ken dus. Gezien de vele coronabesmettingen is dat al best snel. Als je net weer een beetje mag trainen en over twee weken de competitie moet hervatten, dan worden het bijzondere tijden. Veel voetballers heb ben de afgelopen maanden héél weinig gedaan en moeten nu weer vol aan de bak. Het is vragen om problemen, zowel fysiek als mentaal. Het bestuur van de Coöperatieve Vereniging Tweede en Derde divisies (CVTD) stuurde onlangs alle clubs die ze vertegenwoordigen een e-mail. Stel dat de competities hervat en uitgespeeld kunnen worden, hoe kijken de betrokken clubs daar dan naar? De CVTD ziet het als volgt: vanaf 5 februari zullen eerst de achterstanden weggewerkt moeten worden, want de ene club speelde al 14 wedstrijden, terwijl andere clubs pas op 11 duels staan. Daarna zal echt ieder weekend nodig zijn voor competitiewedstrijden. Daarna zal echt ieder weekend nodig zijn voor Krachttoer Said co. Uitdaging rugbyers Voetballen in het carna valsweekend, dubbele pro gramma's met Pasen en Pinksteren en mogelijk ook een wedstrijd op Hemel vaartsdag; het staat er alle maal in. De laatste speeldag is op 18 of 25 juni. Wedstrij den die na de hervatting worden afgelast, moeten doordeweeks worden inge haald. Harkemase Boys- Hoek of ACV-Goes op een dinsdagavond, da's wel lekker... In de voorzet van de CVTD staat ook: geen nacompetitie aan het eind van het seizoen, de on derste twee clubs in de tweede divisie degraderen, vanuit de derde divisies promoveren alleen de twee kampioenen. Zodra er groen licht is, heeft de KNVB het laat ste woord over de manier waarop de competities worden uitgespeeld. De belangrijkste vraag in de e-mail van de CVTD was: 'Is uw club bereid zich te committeren aan het uitspelen van de hele compe titie, gegeven bovengenoemde randvoorwaarden?' Wat zouden de Zeeuwse vertegenwoordigers ant woorden? Goes won dit seizoen nog niet en is hek kensluiter, Hoek is qua verliespunten de nummer 16. Geen nacompetitie, twee clubs onder je houden en je bent verzekerd van een nieuw seizoen in de derde divisie. Na de vervelende laatste maanden - in Hoek niet alleen door Covid-19 - zou ik snel met een groen vinkje antwoorden. Dat past ook wel bij deze tijd. Organisatoren van grote Zeeuwse sportevenementen worstelen met grote onzekerheden? Wat kunnen ze al in gang zetten als het nog maar de vraag is of de marathon of koers kan doorgaan? En hoe onderhoud je je relatie met vrijwilligers en sponsoren als iets twee of drie jaar achtereen geschrapt wordt? ij de organisatie van de Marathon Zeeuws-Vlaan- deren werken ze met een stop licht. Tot in elk geval 1 februari brandt het groene lampje. Op die peildatum bekijkt het bestuur de situatie rondom corona opnieuw. ,,Zou-ie op oranje springen, dan worden we voorzichtig met wat we in gang zetten", zegt voorzitter Arnold Boonman. ,,Dan wachten we bijvoorbeeld nog even met het bestellen van t-shirts en medail les. Wordt het rood, dan hebben we een 'no go'. Dan weet je: dit jaar geen marathon. Vooralsnog ziet het er gunstig uit voor april, maar je bent je er altijd van be wust dat je op een bepaald moet schakelen." In 2020 en 2021 is de marathon tussen Hulst en Terneuzen niet doorgegaan. Een derde afgelasting zou een strop betekenen. Boon man: ,,Je wilt wel zichtbaar blij ven. Dat wordt moeilijk als je elke keer een streep door het evene ment moet halen. Vooralsnog gaan we er vanuit dat we dat dit jaar niet hoeven te doen." Voor de Marathon Zeeuws-Vlaanderen van 23 april hebben zich al 600 individuele at leten en atletes aangemeld en nog eens 200 estafetteteams. Voor de wandeltocht van een dag later zijn er 2000 geïnteresseerden. De ver gunningen zijn inmiddels aange vraagd, maar liggen nog bij de be trokken gemeentes ter beoorde ling. ,,We hebben een speciale veiligheidscoördinator aangesteld binnen onze organisatie", vertelt Boonman. ,,Deze persoon is ge wend met instanties te werken en probeert vroegtijdig te zien welke kant het opgaat. We deinen con stant op de golven van de regelge ving. Op het ene moment mag iets wel, op het andere moment niet." Nieuwjaarsreceptie Het Indoor Soccer Toernooi in Terneuzen ging recent al voor de tweede keer op rij niet door. Hans Lauret, de voorzitter van de orga niserende stichting, zag de bui al vroegtijdig hangen. ,,We hebben in de zomer van 2021 vergaderd en toen al min of meer besloten dat het evenement weer niet door zou gaan", vertelt hij. „Gelukkig heb ben we daardoor geen kosten van niets hoeven te maken. Maar het is wel heel zuur." Lauret weet dat het tijdstip waarop het soccertoernooi jaar lijks gehouden wordt niet gunstig is. In de afgelopen twee winters lag de amateursport goeddeels op z'n gat. Wat als het over twaalf maanden weer zo is? Naar een an dere datum heeft de organisatie Het zal na corona misschien niet meer worden zoals het was evenwel nog niet willen kijken. ,,Vooral voor Zeeuws-Vlaanderen is de finaledag van ons toernooi, die altijd begin januari is, een soort nieuwjaarsreceptie. Ieder een ziet elkaar dan weer. Dat wil len we er graag in houden." Lauret vreest langzamerhand wel voor de grootte en de groots heid van het toernooi in de toe komst. ,,Het zal na corona mis schien niet meer worden zoals het was", zegt hij. ,,Dat komt ook doordat er steeds minder clubs zijn in Zeeuws-Vlaanderen en verenigingen de winterstop juist vaker gebruiken om op trainings kamp te gaan. Misschien dat we op een gegeven moment geen voorrondes meer hoeven houden en alleen een finaledag hebben. We zagen dat vóór corona al wel aankomen. Omdat we nu minder zichtbaar zijn door corona, wordt dat proces misschien iets ver sneld." Met die zichtbaarheid (of on zichtbaarheid) zit Arnold Boon man van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen ook in zijn maag. ,,Je moet wel draagvlak in de regio blijven houden", geeft hij ZATERDAG 22 JANUARI 2022 GO AMSTERDAM Zaalvoetballer Said Bouzam- bou uit Vlissin- gen staat mor genavond (18.30 uur) met het Ne derlands team voor een ge weldige krachttoer. Wereldkampi oen Portugal is op het EK de tegenstan der. Bouzam- bou scoorde woensdag in de ijzersterke start van Oranje tegen Oekraïne (3-2- zege). CASTRICUM De rugbyers van Oemoe- menoe gaan vandaag op bezoek bij Castricum in de ereklasse. De Middel burgse ploeg won nog nooit bij de meer voudig lands kampioen die in 2008 voor het laatst de titel veroverde. De beste pres tatie van Oe- moemenoe was vijf sei zoenen gele den een ge lijkspel. O 5> a> 'We deinen op de golven van Roeland van Vliet Vlissingen Vóór corona zaten de tribunes van het Soccertoernooi altijd vol, zoals in 2018. De vraag is of oude tijden terugkeren. foto peter nicolai - Hans Lauret

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40