IARTH c Vandalen vernielen schildering op wanden f ietstunnel Martha Flora Goes, aantrekkelijk en kleinschalig wonen met dementie De fietstunnel vóór de vernieling. foto johnny de kok Elisabeth Hijweegen schrikt van de aanblik van de fietstunnel in haar woonplaats 's-Heer Arendskerke. De entree van de tunnel onder de Oude Rijksweg is zwartgeblakerd aan de dorpszijde. ,,Het is zo zonde dit." De tunnelwanden lijken op som mige stukken op de binnenkant van een schoorsteen. Ergens in de eerste week van het jaar hebben vandalen hier vuur gestookt ofzeer zwaar vuurwerk afgestoken. Een eindje de tunnel in zie je zwarte blaren van de acrylverflaag die door de hitte opbolde en kapot barstte. Hier en daar zijn nog de heldere kleuren zichtbaar van de muur schildering die er onder zat. Hijweegen pulkt aan de 'verfbla- ren' en glimlacht even als ze fris groene verf ziet verschijnen. ,,Zou de schildering nog te redden zijn? Is alleen de toplaag verbrand? Dat zou zo geweldig zijn." Als ze even goed verder kijkt, ziet ze dat ook de on derlaag op veel plekken is aangetast. Ze verzucht ,,Nee, deze schildering is echt verloren." Ze loopt met haar hond Skip voor het eerst door de zwaar bescha digde tunnel. De koude lucht stroom uit de tunnel doet haar te rugdenken aan de meivakantie van 2016. ,,Toen stonden we hier met kinderen en volwassenen te schil deren. Het kon hier ontzettend koud zij n door de tocht." Ze stuurde enthousiast schilderende kinderen soms eerder naar huis vanwege de kou. Toch was de tunnelbeschilde ring in frisse kleuren in twee weken klaar. Onveilig gevoel Het vóór de beschildering donkere fietserstunneltje bezorgde fietsers uit 's-Heer Arendskerke een onvei lig gevoel. Ook passanten fietsten er niet graag doorheen. Reden voor Heeft u interesse. Heem dan contact met ons op- Martha Flora Goes, de meest persoonlijke dementiezorg, als thuis wonen niet meer gaat. Bel voor meer informatie met onze locatiemanager Heidi Burm op 06-18 44 41 81 of ga naar www.marthaflora.nl/Goes De meest persoonlijke dementiezorg kunstenaar Ginny Rentmeester van Atelier In-Perspectief en coach Elisabeth Hijweegen een project te starten om de tunnel op te vrolij ken. Hijweegen denkt met veel plezier terug aan de brainstorms met men sen uit het dorp. ,,We maakten sa men een ontwerp en zijn met z'n allen gaan schilderen." Rentmees ter en Hijweegen zorgden met alle activiteiten niet alleen voor een kleurrijke tunnel, maar ook voor verbinding tussen jong en oud. ,,Opa's, oma's, ouders en kinderen, kunstenaars, iedereen deed mee." De provincie, de gemeente Goes en diverse lokale sponsors betaal den de materiaalkosten. De groot ste inspanning was het schilderen en het dagelijks op- en afbouwen van stellages om de wanden en het tunnelplafond te kunnen schilde ren. Kunstenaar Ginny Rentmeester heeft nog niet aangedurfd om te gaan kijken in de tunnel na de be schadiging. ,,Ik zag wel een foto, het is zo'n ontzettend triest ge zicht." Ze denkt dat de schildering niet meer te redden is. ,,Voor res tauratie zou je eerst alles helemaal schoon moeten spuiten en dan gaat alles kapot." Trieste aanblik Rentmeester denkt met plezier te rug aan het project. ,,Echt het hele dorp was toen in touw, we hielden workshops en maakten samen dit ontwerp." Je zag op de wanden on der meer een trein, de voetbalclub, het wapen van 's-Heer Arendskerke en ook de groene frisse velden." Nu biedt de tunnel weer een donkere, trieste aanblik. De dorpsraad van 's-Heer Arendskerke, voluit Stichting Overlegorgaan 's-Heer Arends- kerke, meldde de vernieling al bij de provincie. Ook de gemeente Goes is op de hoogte. Voorzitter van het overlegorgaan, Kees Kab- boord, vroeg de provincie te on derzoeken of en hoe herstel van de tunnel mogelijk is. Kabboord hoopt dat de tunnel weer opgefrist kan worden. ,,De tunnel ziet er nu wel heel bedenkelijk uit." Het dorp verdient weer een mooie, frisse entree voor fietsers, vindt hij. PM ZATERDAG 22 JANUARI 2022 'Dit werk is echt verloren' Arie Westeneng 's-Heer Arendskerke Elisabeth Hijweegen, één van de initiatiefnemers voor het beschil deren van de fietstunnel bij 's-Heer Arendskerke, bekijkt de schade. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35