'By the Rivers of' zit al weken in m'n hoofd B JAN 1 Voor neerschieten Kezban: 2,5 jaar cel 12 2022 Familie zwaar aangeslagen na uitspraak 2 COLUMN Maikel Harte egint u het ook allemaal weer een v beetje positief in te zien? Ik wel. Al weken zit ik met het liedje By the Ri vers of Babylon van Boney M in m'n hoofd. Al is het een aangepaste versie: By the Rivers of omikron, there we sat down, yeah yeah we were... Ik zing het iedere dag wel een paar keer. Dat komt natuurlijk omdat ik denk dat we door omikron deze ellende achter ons kunnen laten, ik word er vrolijk van. Ze moeten bij mij ook niet met een lange- termijnvisie aankomen, want dat is volgens mij onzin. Als er over een half jaar een nieuwe variant komt waardoor de zieken huizen wél rap volstromen dan komt er ge woon weer een lockdown. Zo simpel is het. Dat zien we dan wel weer. We leven nu en als het nu allemaal meevalt moet je nü ver soepelen. Ik wil helemaal niet zo ver gaan om een lockdown misdadig te noemen, maar als je biografieën of interviews leest met be roemde misdadigers dan hebben ze vaak één ding gemeen: hun allereerste overval, diefstal of inbraak was de moeilijkste, daarna waren ze een drempel over en werd het steeds makkelijker. Dat ge voel heb ik met die lockdowns ook. De eerste zal vast een heel zware beslis sing zijn geweest, want dat hadden we nog nooit meege maakt, maar nu lijkt er toch wel makkelijk over gedacht te wor den. Zo van: ,,Nou anders laten we de boel nog even dicht." Zou het besef er nog wel zijn hoe catastrofaal en ingrijpend dit is: dat je als ondernemer je eigen zaakje niet mag open doen en weer maanden zonder inko men komt te zitten. Je vaste lasten en perso neelskosten mogen dan deels vergoed wor den, daarmee verdien je als ondernemer zelf nog niets. Ik zou bijna willen dat degenen die over de lockdown beslissen, financieel hetzelfde overkomt als de degene die het raakt: gewoon even een aantal maanden geen inkomen. Maar ik zie het van de positieve kant, alles zal vast weer open mogen en zelf begin ik voorzichtig in mijn agenda te kij ken wanneer ik het theater weer in kan, want ik heb nog een voorstelling in te halen. En ook wat dat betreft zie ik het positief, want volgens mij gaan er van een paar artiesten die iets met een talenten jacht te maken hadden, de theatertournees niet door. Zo komen er vanzelf weer avonden vrij de komende maanden. By the Rivers of omikron, there we sat down, yeh yeah we were... Zo gezegd in deze krant De 28-jarige G.E. uit Domburg is veroordeeld tot een celstraf van 2,5 jaar voor het neerschieten van de 21-jarige Kezban in Middelburg. Ook moet hij een schadeclaim betalen van ruim 270.000 euro. De rechtbank sprak E. vrij van po ging tot doodslag, omdat onvol doende kan worden bewezen dat hij in augustus 2020 met opzet en gericht een kogel afvuurde, die door het hoofd van de j onge vrouw ging. Maar de rechter vindt wel dat E. 'onaanvaardbare risico's' nam door met het wapen te spelen en schoon te maken, zonder dat hij precies wist hoe het werkte. Kezban over leefde het pistoolschot, maar hield er wel blijvend letsel aan over, zo wel fysiek als mentaal. ,,U hebt Kez- ban onbeschrijflijk veel leed toege bracht'', zei de rechter. Het Openbaar Ministerie eiste twee weken geleden voor poging doodslag en verboden wapenbe zit 12 jaar cel tegen E., met daar bo venop de schadeclaim van ruim één miljoen euro voor geleden materi ele, shock- en affectieschade. De rechter bepaalde dat E. aan Kezban 246.000 euro moet terugbetalen en 25.381 euro aan Miranda Geijs, Kez- bans moeder. Geijs reageerde aangeslagen op de uitspraak: ,,Wij zijn in shock, verbijsterd dat hij kan wegkomen met hetgeen hij onze dochter en zus heeft aangedaan. Hij was al eer der veroordeeld voor verboden wa- Je kan iemand bijna vermoorden, invalide maken en dat doet er blijkbaar niet toe penbezit. Heeft haar met een wa pen wat hij niet mocht hebben door haar hoofd geschoten en haar daarna gewoon voor dood laten lig gen en alleen aan zichzelf gedacht. En daar krijg je in ons land dan der tig maanden voor." E. raakte in paniek Het schietincident vond plaats in het toenmalige huis van de toen 21-jarige Kezban in het centrum van Middelburg. Volgens E. ging het pistool per ongeluk af tijdens het schoonmaken en raakte hij in paniek toen Kezban was geraakt. E. verliet de woning en reed weg in Kezbans auto. Pas twee uur later keerde hij terug naar het huis en belde 112. De rechtbank vindt het 'verbijsterend' dat E. zich niet om Kezban bekommerde. De jonge vrouw werd met zwaar letsel afgevoerd en lag twee maan den in coma. Toen ze daaruit ont waakte, begon de vrouw met reva lideren. Maar sinds het schietinci dent is Kezban niet meer de vrouw als ervoor. Ze zit in een rolstoel en is afhankelijk van anderen. Volgens de Domburger ging er aan het schietincident geen ruzie vooraf, terwijl Kezban in haar ver klaringen juist het tegendeel be weerde. E. verklaarde dat het wapen haperde, wat deels overeenkwam met de uitleg van een deskundige die het pistool onderzocht. De rechter noemde gisteren expliciet de hersenschade die Kezban heeft opgelopen. ,,Daarom is de recht bank terughoudend en behoed zaam omgegaan met haar verkla ringen." ,,Dus als je maar erg genoeg be schadigd bent, zijn je verklaringen niet meer bruikbaar. Daar komt het dan op neer. Heel pijnlijk", rea geerde Kezban's advocate Nelleke Stolk later. ,,Kezban heeft heel erg haar best gedaan om te vertellen wat er volgens haar gebeurd is." In no-time weer buiten Kezban en haar familie waren giste ren niet aanwezig in de rechtbank en volgden de uitspraak via een livestreamverbinding. Moeder Mi randa: ,,Wat een droevenis. Je kan iemand dus bijna vermoorden, le venslang invalide maken en dat doet er blijkbaar niet toe. Hij loopt in no-time weer buiten en zij heeft levenslang. Haar leven is blijkbaar niets waard. Maar vanaf het mo ment dat zij in de ochtend haar ogen opent tot zij weer in haar bed ligt, heeft zij voor de rest van haar leven te maken met de lichamelijke en psychische gevolgen van zijn vreselijke daad. Het is niet te bevat ten dat dit zo gaat in Nederland.'' Toos Henk HENK HEEFT HET REKENMODEL VAN HET RIVM Truck met puin kantelt, auto rijdt door Op de Sloeweg (N62) tussen Heinkenszand en 's-Heeren- hoek is gisteren een vrachtwa gen met puin op zijn kant te rechtgekomen. De bestuurder raakte gewond. Over de ernst van zijn letsel is niets bekendgemaakt. Volgens de politie is na het ongeluk een Renault Twingo doorgereden. De politie zoekt de bestuurder. Ook mensen die wellicht beel den van de betreffende auto heb ben worden gevraagd zich te melden. Het bergen van de truck nam uren in beslag. ZATERDAG 22 JANUARI 2022 GO VAKANTIE ,,Het is heel druk. Met name voor de zomer vakantie wordt nu heel veel geboekt" - Arjen Brinkman, eigenaar camping Paardekreek in Kortgene CZEELAND1 PFAS ,,Mijn zoon is bacterioloog. Toen ik hem de brief van het la boratorium liet zien zei hij: 'Dat is nogal stevig, pa!'" - Piet Scheerders schrikt van PFAS- waarde in zijn bloed CZEELAND2 Eldridge Pentury Middelburg /2_GCJtr&M/U fjlCK>€<-&<JKC YJAUt/AU M2 /- G.E. (midden) in de Middelburgse rechtbank. Links de rechtbank voorzitter, rechts advocaat Mark Dunsbergen. tekening eric elich - Miranda Geijs, moeder Kezban Paul Kusters ALS JE ALI B« rietbersen OF BORSATO INTOETST, IS ER IN HEEL NEPERLANP C3ROEPSIMMÜNITE1T Internet: toosenhenk.nl HEINKENSZAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 2