Protestproosten op perspectief WIJ WILLEN jtest®"" c Vooral Duitsers hebben dit jaar haast om een plekje in Zeeland vast te leggen #HORECA Viskwekerij Seafarm 'We zijn apetrots op het ASC-keurmerk' Worstelen met een nieuwe realiteit Gaat de wedstrijd nog wel door? Nederlanders en Duitsers staan te trappelen om deze zomer vakantie te vieren in Zeeland. Veel toeristen leggen deze maand al hun vakantie vast. Ze boeken vroeger dan de afgelopen twee jaar. ,,Het is heel druk. Met name voor de zomervakantie wordt nu heel veel geboekt. De bouwvak zit inmiddels al flink vol", zegt Arjen Brinkman, eigenaar van camping Paardekreek in Kortgene en voorzitter van on dernemersorganisatie Hiswa/Re- cron Zeeland. Vooral Nederlan ders willen zeker zijn van een plekje." De coronapandemie heeft nog steeds grote invloed op de vakantie keuze. ,,Mensen willen ook dit jaar liever niet ver van huis. Ze zijn bang dat ze vast komen te zitten in het buitenland", weet Brinkman. ,,Als je met je eigen tent, caravan of cam per gaat, dan ben je lekker buiten, en kun je goed afstand houden. Bo- vendien hebben veel mensen de af gelopen twee jaar gemerkt dat een vakantie in eigen land heel leuk is." Dat positieve effect bevestigt Wilco van Zoom, parkmanager van camping Zonneweelde in Nieuw- vliet. ,,Mensen die voorheen perti nent naar het buitenland wilden, kiezen nu sneller voor een vakantie in eigen land." Eerder boeken Toeristen leggen hun vakantie dit jaar opvallend vroeg vast. ,,We lo pen flink voor op alle voorgaande Nu het merendeel gevaccineerd en geboosterd is, en het ziektebeeld van corona anders lijkt, durven mensen eerder te boeken jaren", zegt woordvoerder Baptiste van Outryve van Roompot Vakan ties. Hij wil de stijging niet in een precies percentage uitdrukken. ,,In mei 2021 zagen we de eerste boekin gen voor de zomer van dit jaar al binnenkomen. Mensen kiezen steeds vaker voor een vakantie in eigen land. De kustregio's zijn het meest in trek, met Zeeland voorop." De coronamaatregelen zetten be gin vorig jaar een rem op de boekin gen. Die belemmering voelen men sen dit jaar minder. ,,In 2021 werd langer gewacht, omdat we in een lockdown zaten", weet Van Zoom. ,,Nu het merendeel gevaccineerd en geboosterd is, en het ziektebeeld van corona anders lijkt, durven mensen eerder te boeken. De cam ping zit nog lang niet vol, maar we zitten weer op het niveau van 2019." En als de ene toerist boekt, volgen anderen snel, ziet Brinkman. ,,Het versterkt elkaar. Mensen zien op onze website dat een bepaalde week vol is. Daardoor krijgen ze haast. Ze willen die paar weken zo mervakantie vastgelegd hebben." Vakantie in eigen land Onderzoek van ANWB, dat begin deze week werd gepubliceerd, be vestigt dat beeld. Nederland is het populairste vakantieland, gevolgd door Duitsland, Frankrijk, Spanje en België. Zeeland hoort samen met Limburg, Gelderland en Dren the tot de populairste vakantiebe stemmingen. Eén op de vier toeris ten is van plan om dit jaar minstens één keer te gaan kamperen. De auto is het meest gekozen vervoermid del. Ook de buitenlandse toeristen durven weer vroeg hun vakantie vast te leggen. ,,In 2020 hebben Duitsers massaal geannuleerd en vorig jaar waren veel Duitse toeris ten te laat vanwege de maatregelen die in hun land golden. Dit jaar wil len ze zeker zijn van een plek. Ze boeken ver vooruit", zegt Marc Ruijtenberg, eigenaar van Strand- park De Zeeuwse Kust in Renesse. Roompot ziet dezelfde ten dens. ,,De kans dat we in Zeeland dit j aar weer meer Duitsers kunnen verwelkomen, is groot", zegt Van Outryve. Corona heeft de verhou ding met Nederlandse gasten wel wat veranderd. ,,Het aandeel Ne derlanders is groter geworden: het was altijd 65 procent, maar het neigt nu naar 75 procent." MIDDELBURG FOTO LEX DE MEESTER I pzc.nl e-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl zaterdag 22 januari 2022 It 3? Zeeland C ZEELAND 11 C ZEELAND 12-13 Toeristen boeken al volop Cornelleke Blok Vlissingen - Wilco van Zoom, Zonneweelde Nieuwvliet G foto istock Middelburgers op de Markt kon den gistermiddag genieten van een heuse vrijdagmiddagbor rel. Een tiental horecaonderne mers had uit protest tegen de hui- dige lockdownmaatregelen een spandoek opgehangen en een barbecue aangestoken. Ze deelden broodjes hamburger en worstjes uit en natuurlijk was er ook iets te drinken. 'Want we ge ven nu ook al bijna twee jaar alles gratis weg', was de gedachte. Met het protest willen de ondernemers opnieuw aandacht vragen voor hun positie en smeken ze om per spectief. Dat het einde van de lockdown nu echt nadert, geloven ze niet meer. 'Dat dachten we al vaker'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29