mmm 21 TENNIS AUSTRALIAN OPEN Naomi Osaka (24) is terug als tennisster, maar heeft de topvorm duidelijk nog niet te pakken. Gisteren werd de regerend kampioene al in de derde ronde van de Australian Open uitgeschakeld. Het roept de vraag op of ze nog in staat is het tennis opnieuw te domineren. Meteen ook maar het onbevredi gende antwoord op die vraag: ze heeft geen idee. Na een tumultueus jaar is haar doel om het plezier in haar sport te hervinden. Dan komt het succes vanzelf. ,,Ik herinner me zelf er nu steeds aan dat uitdagin gen leuk zijn. Als ik het vorig jaar zwaar had, werd ik vaak geïrriteerd, maar ik wil nu het tegenoverge stelde doen. Ik wil meer lachen, omdat moeilijke situaties je alleen maar sterker maken.'' Omdat de verwachtingen altijd hooggespannen zijn als Osaka de baan opgaat, ook al domineert ze al een tijd niet meer, was haar uit schakeling gisteren toch wel een verrassing. Ze verloor in drie sets (6-4 3-6 6-7) van de Amerikaanse Amanda Anisimova (20). De num mer 60 van de wereld speelde de partij van haar leven tegen de vier voudig grandslamwinnares. De voormalige koningin van het tennis is zelf afgezakt naar de dertiende plek op de ranglijst. Hoe zat het ook alweer? De Ja panse tennisster won in januari 2021 de Australian Open en was de succesvolste en best verdienende sportvrouw ter wereld. Maar de Ik zat na de US Open thuis en bedacht: wat wil ik doen in de toekomst? Tennissen druk die daarbij kwam kijken, maakte van haar totaal geen geluk kig mens. Sterker nog, ze was diep ongelukkig. Ze trok zich na haar overwinning in de eerste ronde van Roland Garros terug, omdat ze veel commotie had veroorzaakt met haar aankondiging geen persconfe renties meer te willen doen. Dat werd amper begrepen, want wie dacht Naomi Osaka wel dat ze was? Ruim een halfjaar later is er veel veranderd, mede dankzij de kwets bare eerlijkheid van Osaka. Ze er kende te kampen met serieuze de pressies, sloeg Wimbledon over en sneuvelde tijdens de Olympische Spelen in eigen land al snel, net als op de US Open. In de tussentijd stonden meer sporters op, die de wereld lieten zien dat de druk van de buiten wacht verlammend kan werken. Waar Osaka in het begin niet door het grote publiek werd begrepen, kreeg turnkampioene Simone Biles tijdens de Spelen veel bijval. Ingetogen In Melbourne verscheen Osaka weer op persconferenties en ver telde ze haar verhaal. Niet open en enthousiast, wel ingetogen en elk woord afwegend. ,,Ik zit wel weer comfortabel in mijn vel. Zoals ieder mens voel ik me in situaties soms ongemakkelijk en probeer ik ande ren te pleasen. Na Roland Garros had iedereen een mening over me, dat vond ik heel heftig. Ik leer nu egoïstischer te worden, op een po sitieve manier.'' Osaka wil nog tennissen, daar is ze wel uit. Haar belangrijkste over winning is al behaald: ze is terug op de baan, omdat ze het zelf wil. ,,Ik zat na de US Open thuis en be dacht: wat wil ik doen in de toe komst? Het antwoord was tennis sen. Ik ben al te lang niet op Wim bledon gewee st, ik wil daar zo graag weer naartoe. En nee, het zal niet altijd perfect zijn, ik zal dips heb ben, maar ik moet een manier vin den om die te boven te komen.'' Nadal in vier sets naar vierde ronde Koolhof dubbelt als enige door Barty overtuigt in Melbourne VOETBAL Sevilla verhuurt Idrissi aan Cadiz GO ZATERDAG 22 JANUARI 2022 Osaka is weer tennisster, maar wordt ze ook weer de koningin? Fardau Wagenaar Melbourne - Naomi Osaka (24) Botic van de Zandschulp kwam in de vroege ochtend in actie 'f|l tegen Daniil Medvedev. I kvj Lees het op onze site TENNIS Rafael Nadal heeft voor het eerst setverlies geleden op deze Aus tralian Open. De 35-jarige Span jaard won in de derde ronde in vier sets van de als 28ste ge plaatste Rus Karen Chatsjanov. Het werd 6-3 6-2 3-6 6-1 voor de nummer 5 van de wereld. Nadal is nog vier zeges verwijderd van zijn 21ste grandslamtitel. „Dit was de beste wedstrijd sinds mijn terugkeer", zei Nadal, die be gin dit jaar terugkeerde na maan den met een voetblessure te ma ken te hebben gehad. „Avonden als deze betekenen alles voor mij en geven me een hoop energie na al het harde werken. Ik heb elke Blijdschap bij Nadal. foto epa dag getwijfeld of het mogelijk het einde van mijn loopbaan zou zijn." Nadal is de enige oud-kampioen in het schema van de Australian Open. Hij schreef het toernooi al leen in 2009 op zijn naam. In ronde vier speelt Nadal tegen de Fransman Adrian Mannarino. TENNIS Wesley Koolhof heeft de derde ronde be reikt van het dubbel spel op de Australian Open. Met zijn Britse partner Neal Skupski was hij met 6-1 6-4 te sterk voor de Duitser Daniel Altmaier en Thiago Monteiro uit Brazilië. Botic van de Zandschulp en Robin Haase zijn uitgescha keld in Melbourne. De Nederlanders gingen met 6-3 7-6 onderuit tegen de Spanjaarden Pablo Andüjar en Pe dro Martinez. TENNIS Ashleigh Barty heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de vierde ronde van de Australian Open. De 25-jarige Australi sche nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-3 te sterk voor de Italiaanse Camila Giorgi. Oussama Idrissi wordt door Sevilla tot het einde van het seizoen verhuurd aan Cadiz, de nummer 19 van La Liga. Cadiz heeft geen optie tot koop op de 25-jarige buitenspeler uit Bergen op Zoom. Idrissi werd in 2020 door Sevilla overge nomen van AZ, maar hij speelde pas acht competitiewedstrijden voor Sevilla en scoorde nog niet. Vo rig jaar werd Idrissi nog een halfjaar uit geleend aan Ajax. VOETBAL Heerenveen lijft Van Hooijdonk in Sydney van Hooijdonk keert terug in Neder land. De spits van Bo logna gaat de rest van het seizoen spelen voor Heerenveen. Het gaat volgens de Friese club om een huurdeal zonder optie tot koop. De oud-spe ler van NAC tekende afgelopen zomer een contract voor vier sei zoenen bij Bologna, maar kwam in de Se rie A nauwelijks aan spelen toe. Slechts vier keer mocht de spits (kort) invallen. G Naomi Osaka gooit met haar racket tijdens haar verloren partij te gen Amanda Anisimova. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21