'Ik lees graag over andere culturen' Ondergrondse spanning Tragische afloop Idylle en overspel In de straten van Hamburg Collector's item en de wereld O'Wat een debuut schreef Fredrik Persson Winter met zijn thriller De das (A.W. Bruna 21,99). Eén keer per jaar wordt er een moord gepleegd, maar de slachtoffers lijken door de grond te verdwijnen. Daarom wordt de moordenaar 'de das' genoemd: hij begeeft zich in tunnels en blijft daardoor onzichtbaar. Bijzonder is dat het verhaal wordt verteld vanuit het oogpunt van een uitgeefster van spannende boeken. Pas op met lezen als je een kelder hebt, de spanning gaat onder je huid zitten.' O'Ik was niet zo'n groot fan van Avicii, maar vond paar nummers van hem wel mooi. Tim - de officiële biografie van Avicii, geschreven door Mans Mosesson (Kosmos 22,50) is een intieme biografie over de introverte Zweedse jongen Tim Bergling, die één van 's werelds bekendste dj's werd. Je ziet zijn worsteling met het bekend zijn, maar ook met zijn begaafdheid. Je weet hoe het afloopt, maar als dat einde er dan aankomt, is het wel even slikken. Ik hield het niet droog.' O'Het papieren paleis van Miranda Cowley-Heller (Bezige Bij 23,99) is een mooie roman die zich afspeelt op een idyllische plek, een zomerhuis waar vele families vakanties vieren. Hoofd persoon Elle ontmoet een oude jeugd vriend, gaat vreemd terwijl ze gelukkig getrouwd is, en moet dan keuzes maken. Het verhaal gaat terug naar de kinder tijd, waardoor je als lezer ziet hoe Elle zich gevormd heeft. Heel knap gedaan.' O'Na de succesvolle De nieuwe tijd-trilogie, waarvan ik ook heb gesmuld, weet de Duitse Carmen Korn weer te boeien met de literaire roman En de wereld was jong (Signatuur 24,99). Je volgt drie families in het Europa van na de Tweede Oorlog. De roman biedt een mooi inkijkje in het dagelijkse leven van toen. Korn weet historische gebeurtenissen prachtig te verweven met persoonlijke geschiede nissen. Het speelt zich vooral af in Hamburg, en je hebt echt het gevoel dat je door de straten van die stad loopt.' O'Wij hebben goede contacten met de uitgeverij, en daardoor de mazzel dat we een dummy hebben van Ik aksepteer u zoals ik ben van Herman Brood (Uitgeverij Komma 2495). Het bevat niet eerder vertoonde tekeningen, brieven, schetsen en poëzie, en met een oplage van vijffionderd exemplaren is het een uitgave voor de echte lieffiebber. De doos, waar hologrammen in zitten, is een kunstwerk op zich.' 38 De officiële WAS JONG nu lezen LEEST ZELF HET LIEFST 'Romans die je ook nog iets leren over een andere tijd en cultuur. De Koreaanse familiegeschiedenis Pachinko van Min Jin Lee bijvoorbeeld. Ik hoef niet per se naar Azië op vakantie, maar zo reis ik toch naar een andere wereld.' VLIEGT OVER DE TOONBANK 'Ferdinand de Jong, een schrijver die vlak bij Heerenveen woont, is heel populair. Toen hij laatst in de winkel was en een stapel van De Museum- moard zag liggen, was hij heel blij.' OP HET NACHTKASTJE 'De huisgenoot van Elizabeth Day en Een heerlijke tijd van Elizabeth Jane Howard. In beide kan ik me heerlijk onderdompelen in de Engelse standenmaatschappij.' NYNKE DE VRIES (41) van boekhandel Binnert Overdiep in Heerenveen tipt vijf topboeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 118