ze, opzadelden met een iets te gelukkige jeugd, waardoor ik nooit de geschiedenisboeken in zal gaan met een oeuvre over mijn verknipte leven. Die jeugd speelde zich af in Zeewolde, te midden van bossen en een aangelegd strand. Ze groei de op tussen jonge gezinnen met kinderen die allemaal ongeveer even oud waren en zodoende, vertelt ze, tegelijk in de puberteit belandden. 'En daar was niet echt iets voor. Er was alleen de Groene Schuur, waar we om de week uitgingen.' Ze volgde de studie Fashion Branding, studeerde af tijdens de kredietcrisis, en vertrok bij gebrek aan opties pardoes naar Californië, om daar in een national park ranger te worden. Er is weinig comedy te bespeuren in je jeugd. Wanneer kwam dat? 'Ik keek als kind graag naar Mr. Bean maar pas op mijn vijftiende zag ik cabaret. We zagen op onze christelijke middelbare school een videoband van Hans Teeuwen, over de Bijbel. Het was de bedoeling dat wij erover in discussie zouden gaan, maar ik kon alleen maar lachen. Ik had nog nooit zoiets gezien. Thuis heb ik meteen de hele show gedownload en uit mijn hoofd geleerd. Een openbaring was het. Maar ik dacht niet: dit ga ik ook doen. Dit zijn gewoon mensen die dit kunnen, dacht ik. Die zijn dat. Die lopen het podium op en schudden dat verhaal uit hun mouw. Ik stond er niet bij stil dat Hans Teeuwen misschien ook eindeloos heeft moeten oefenen.' Als je je inspiratie niet uit je jeugd haalt, waar komt het dan vandaan? 'Door overal altijd de humor van in te zien. Ik zie bijvoorbeeld veel charme in ongemak. Ik vind het leuk als mensen kunnen lachen als ik vertel dat ik niet mocht meerijden met een elektrische auto omdat de bestuurder mij te zwaar vond. Of in het ouderschap. Mijn zoontje is nu 21 weken en ik ben soms zó kapot. Al die spanning, en angsten die erbij komen kijken. Dat ik 's nachts ineens denk: ademt hij nog? En gedachten als: MEZZA 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 107