Ongeloof over kille reactie John de Mol op aantijgingen 5 RTIEST RON FEESTJE y 'Er waren meerdere mannen aanwezig in de studio. Ze deden lachgas-ballonnen. Na een tijdje ging Ali naast mij zitten en zoende hij me plotseling. Ik bevroor en durfde niets te zeggen, want we waren in de minderheid. 'Ik wilde weg, maar hij bood me geld aan «m te blijven. Dat wilde ik niet. Hij smeet het geld op mijn vriendin. We 'Ik dacht: we gaan gezellig een drankje doen. Maar het bleek dat hij seks wilde. We gingen op bed liggen en hij dook op mijf pakte een condoom en drong aan op seks. Ik wilde dit niet. Ik had een been in het gips. Bovendien vond ik hem te oud, en hij heeft kinderen. er een. Bouali ontkent stellig. Ali heeft meerdere gezichten, schetsen mensen die hem kennen. Hij is niet alleen maar die grappige, scherpe, leuke alleskunner die het publiek kent. Het zusje van The Voi- ce-deelneemster Nienke Wijnhoven heeft dat ondervonden, vertelde de zangeres deze week in talkshow Beau. Op een feestje achteraf begon hij tegen haar: 'Jij was toch die onze kere?'. ,,Mijn 15-jarige zusje was mee en die zei meteen 'waar bemoei jij je mee, wat is dat voor iets geks?' Waarop Ali zegt: 'Jij moet gewoon je fucking bek houden, kutwijf." Op sociale media gaan ook weer de beelden rond van een jaar geleden, van Ali die zijn Voice-collega Waylon uitscheldt tussen de opnames door. ,,Fuck jou en fuck jouw mening. Dit is mijn mening. Je bent een klein vies mannetje. Je bent een klein vies mannetje met een grote bek." De twee leggen het later bij: het zijn alle bei 'straatvechters', dan gaat het soms hard tegen hard. Hij vraagt veel van de mensen met wie hij werkt. ,,Wan- neer is talent waardevol? Als het naar boven komt als je onder druk staat. Als ik je niet uitdaag, hoe weet ik dan ofje talent hebt?", zegt Ali in de docu tegen een voormalig bandlid, die een beetje uit het lood geslagen lijkt. Zanger Brace, die in 2004 een hit scoorde met Ali B, bij zijn entertain mentbedrijf werkte en later ook aan The Voice meedeed, vertelt in de docu dat hij niet meer met de rapper wil samenwerken. ,,Ali kan heel erg veel Reactie Ali B schelden. Als het effe niet naar zijn zin gaat, dan denk ik dat heel Neder land hem niet herkent." NeefYes-R vult aan: ,,Ali denkt altijd dat hij ge lijk heeft. Elke artiest met wie hij ge werkt heeft, herkent dat." Ali's vrouw Breghje beaamt dat haar man hard kan zijn. ,,Hij gaat echt letterlijk over lijken", zo vertelt ze in de docu. ,,Als hij iets wil, dan moet het gebeuren." Ali zelf: ,,Vooral bij mensen die me niet van tv kennen, sta ik niet bekend als de meest vriendelijke." Verslavingen Daarnaast speelt zijn verslavingsge voeligheid. ,,Als ik probeerde te stop pen met gokken, dan ging ik blowen. Maar dan was ik zo stoned dat ik ver gat dat ik was gestopt met gokken. En als ik zo depressief was van het gok ken dan ging ik blowen", vertelt hij in een interview, over de verslavingen waarmee hij kampte op zijn 19de. Hij heeft al een aantal keer een terugval gehad. In zijn docu: ,,Ik heb al die mo gelijkheden die mensen aan die kant (Marokko, red.) niet hebben, en wat doe ik? Ik ben aan het snuiven, slik ken, blowen en gokken. Ik verdoe mijn tijd." Hij besluit te stoppen, maar de verleiding ligt altijd op de loer, zegt hij. Ook nu zou er sprake zijn van een gok- en drugsverslaving. De documentairemaker zegt op het laatst dat er mensen zijn die wachten tot Ali op zijn bek gaat. Ali haalt zijn schouders op. ,,Bro, ik heb zo veel te genslagen gehad, je weet waar ik van daan kom." ,,Ik hoor over de barbecues van Marco alleen maar hoe leuk ze het hebben gehad. Ik kan het me ge woon niet voorstellen", zegt John de Mol in de aflevering van YouTu- be-programma Boos na het zien van de getuigenissen over de misstan den rond The Voice. En: ,,Ik hoop dat ze een voorbeeld zijn naar de toe komst. Dat als het ze het ooit nog eens overkomt, dat ze hebben ge leerd onmiddellijk aan de bel te trekken, onmiddellijk te melden. Vrouwen hebben kennelijk een soort schaamte, maar praat, zeg het." De woorden van de Talpa-baas, die tot 2020 nauw betrokken was bij The Voice of Holland en de afgeleide titels daarvan, vallen bij veel men sen niet in goede aarde. Op sociale media wordt gesproken over 'victim blaming', dat De Mol de schuld legt bij de slachtoffers. Dat lijken de ma kers van Boos ook te vinden. Die eindigen niet voor niets met een quote van Willy van Berlo, deskun dige seksueel geweld bij Rutgers. ,,Nogmaals, de verantwoordelijk heid ligt bij degene die over de grens gaat, en niet bij degene die het over komt. Is dat duidelijk genoeg?" Ongenoegen Schrijver Roxane van Iperen is een van de velen die haar ongenoegen uit op Twitter. ,,Ik kan het me ge woon niet voorstellen'', zegt John de Mol, de machtigste man in dit verhaal, over de verdenkingen rond Borsato bij The Voice Kids. Voor de laatste fucktwat die zich afvraagt waarom meisjes en vrouwen mas saal hun mond houden.' Vrouwen moéten ook helemaal niets, zegt Willy van Berlo. ,,De machtspositie van de pleger maakt het ook moeilijk, zeker als er sprake is van een afhankelijkheidsrelatie. Jouw woord tegen het zijne is al las tig genoeg. Helemaal als je jong en afhankelijk bent. Dan moet je heel stevig in je schoenen staan om met een aanklacht te komen. Dat John de Mol dan zegt dat hij zich niet kan voorstellen dat Marco Borsato over de schreef ging, is heel schadelijk." Impact Er zijn vaak verklaringen waarom vrouwen laat aan de bel trekken. Van Berlo: ,,Wat ik heel schadelijk vind, is dat seksueel grensover schrijdend gedrag vaak wordt geba gatelliseerd. 'Wat stelde dat nou voor', 'Dat hoort er nu eenmaal bij', en 'Het is niet strafbaar' zijn daar voorbeelden van. Niet strafbaar be tekent niét dat het gedrag niet onge past, ongewenst, grensoverschrij dend en traumatiserend kan zijn." Vol ongeloofhoorde journalist en voormalig Wie is de Mol?-deelne- mer Marije Knevel het verhaal van De Mol aan. Ze uitte haar ongenoe gen op Instagram en kreeg in een half uur tijd al van meer dan 1200 Oplossing ligt niet bij vrouwen. Het zijn mannen die gedrag moeten veranderen mensen bijval. 'De verantwoorde lijkheid ligt niet bij de slachtoffers. Geweld tegen vrouwen is geen 'vrouwenprobleem', de oplossing ligt niet bij vrouwen. Het zijn man nen die hun gedrag moeten veran deren, jongens die beter moeten worden opgevoed, vrienden die el kaar moeten aanspreken op gedrag dat niet oké is, bedrijfsorganisaties die hun cultuur moeten aanpassen.' Advertentie Meerdere vrouwen die bij mediabe drijf Talpa werken spreken de op richter van het bedrijf vandaag in een paginagrote advertentie in het AD aan op zijn optreden. 'Beste John, het ligt niet aan de vrouwen', luidt de tekst. De groep vrouwen laat weten: 'Dit is een statement van verdrietige vrouwen die bij Talpa werken, die met stijgende verbazing en het schaamrood op de kaken hebben aangehoord wat de reactie was van John de Mol. We vinden het heel goed dat hij daar is gaan zitten, maar zijn ook teleurgesteld dat hij vrou wen oproept om zich vooral te mel den bij de juiste loketten. Dat zegt veel over een cultuurverandering die nodig is binnen het bedrijf, maar ook in de mediawereld en maat schappij. Het gedrag van vrouwen is niet het probleem. En ook niet de op lossing.' GO VRIJDAG 21 JANUARI 2022 GESPROKEN DOOR RCTEUR IGESPROKEN DOOR ACTEUR ,,De verhalen van de deelnemers over wat zij hebben erva ren vind ik heftig en schokkend. Ook mij was dat niet bekend. Zelf blijf ik erbij dat ik mij bij The Voice of Holland nooit schul dig heb gemaakt aan seksueel grensover schrijdend gedrag. Nooit heb ik enige seksuele relatie met een kandidaat gehad of gezocht. Dat ik de afgelopen tien jaar affaires heb gehad, ontken ik niet. Maar nooit maakte ik me schuldig aan machts misbruik, laat staan aan enig strafbaar feit. Er liggen nu twee anonieme aangiftes die met veel spekta kel als nieuws wor den gebracht. Dit neigt naar een trial by media. Ik kan mij hier niet publiekelijk tegen verweren. Voor mij staat vast dat het OM in beide gevallen zal moeten besluiten tot seponering." Hoofdschuddend hebben des kundigen de reactie van The Voice of Holland-bedenker John de Mol aangehoord: dat de slachtoffers die nu hun verhaal vertellen over de seksuele wan gedragingen bij de talentenjacht 'eerder aan de bel hadden moe ten trekken'. „Vrouwen moeten helemaal niks." Marlies van Leeuwen Dennis Jansen Hilversum John de Mol: ,,Trek sneller aan de bel.'' foto bnnvara/boos - Marije Knevel, journalist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 5