'Dankzij regioteam mezelf weer meten met nationale top' 15 ia 1 ALS TRAINER burg ook. De vorige trainer (Glenn Geeraerts, red.) was begin decem ber vertrokken en ze waren op zoek naar iemand anders. Jongens bij Oostburg die ik ken, wisten dat ik tien jaar geleden het diploma Uefa C had gehaald. Mijn licentie was verlopen, maar ik heb de afgelopen tijd vijftien licentiepunten gehaald. Daardoor kan ik nu aan de slag.'' Of hij in de toekomst ook voor andere trainersdiploma's wil gaan, dat weet hij nog niet. ,,Ik heb er nu in ieder geval geen tijd voor. Dat was de afgelopen jaren eigenlijk al tijd al zo. Bij Uefa B heb je een vaste cursusdag, maar moet je ook stage lopen, op pad om wedstrijden te bezoeken en analyses te maken. Dat was niet te combineren met het trainen en spelen bij Hoek. Op dit moment weet ik ook helemaal nog niet hoe ambitieus ik ben als trai ner.'' Hij wil het vak gaan ontdekken, ervaren hoe het is om bij de senio ren training te geven en tijdens wedstrijden te coachen. ,,Als je als speler gaat trainen, dan gaat alles vanzelf. Als speler heb ik best veel meegemaakt en van heel veel trai ners veel verschillende oefenvor men voorgeschoteld gekregen. Maar als trainer gaat het erom dat je het kunt overbrengen. Over voetbal praten, dat kunnen we allemaal goed. Maar als je echt een bepaald aspect wilt trainen, moet je daar de Jongens bij Oostburg die ik ken, wisten dat ik tien jaar geleden het diploma Uefa C had gehaald juiste oefening voor vinden. Een oefenvorm die past bij wat jij wilt verbeteren. Ik heb wel eens een trainer gehad die op het tactiekbord precies uitlegde wat hij wilde. Maar eenmaal op het veld bleken de on derlinge afstanden toch groter dan gedacht. Het is allemaal niet zo makkelijk.'' Wat verwacht het bestuur van Oostburg eigenlijk van hem. ,,Dat is best een lastige vraag'', aldus Wil son. ,,We zullen van beide kanten moeten ervaren of het bevalt. Ik ga nu zelf ontdekken of het echt iets voor me is. Oostburg is een vereni ging met ambitie, maar in de hui dige coronaseizoenen is het voor geen enkele club makkelijk. Er loopt hier best wat jong talent rond, maar Arjen Versluys speelt volgend seizoen in België. Het is niet mak kelijk om dat op te vangen. Maar er zit veel potentie in deze selectie, dat heb ik al gezien. Het is ook een prima mix van ervaring en jeugd.'' Soufian Dooms Na zijn aanstelling kreeg Wilson ongelofelijk veel reacties. ,,Daar ben ik echt van geschrokken'', lacht hij. ,,Ik had het zelf niet gecommuni ceerd, maar toen ik bijvoorbeeld in Bassevelde bij de fysio kwam werd ik meteen gefeliciteerd. Ik kreeg be richtjes van oud-trainer en -mede spelers en heb een lang telefoonge sprek met Giovanni Siereveld ge had. Dat was fijn. Van andere trai ners uit de vierde klasse kreeg ik ook berichtjes. Met Soufian Dooms heb ik de C1 van Terneuzen ge traind, straks staan we bij Oost- burg-Breskens tegenover elkaar. Het zou wel mooi zijn, als dat de eerste wedstrijd na deze corona break is.'' In navolging van het onlangs opgerichte Regio Team Zuid-Nederland voor nieuwelingen/junioren rijdt er in het nationale wielerpeloton komend seizoen ook een Regio Team Zuid-Nederland Beloften/Elite rond. Het biedt extra kansen voor de Zeeuwse renners om zich op een hoger niveau te laten zien. ,,Ik zie het als een mooie kans om mezelf opnieuw met de nationale top te meten'', aldus selectielid Lars Oreel (22) uit Goes. Doel van het team met beloften en eliterenners is deelname aan de Topcompetitie voor het aanko mende seizoen. Dat is een serie met de meest prestigieuze klassie kers in Nederland, zoals Omloop van de Braakman, Ronde van Noord-Holland, Ton Dolmans Trofee, Omloop der Kempen, Ronde van Limburg, Omloop van Valkenswaard en de Eurode Om loop. Mijn doelstelling is vooral om weer te genieten van het koersen Het Regio Team Zuid-Neder land herbergt 25 renners die lid zijn van TML Dommelstreek (pro vincie Noord-Brabant), WCL Bergklimmers (provincie Lim burg), TWC Maaslandster Zuid-Limburg (provincie Lim burg) of ZRTC Theo Middelkamp (provincie Zeeland). Vorige week heeft de KNWU de kandidatuur van het Regio Team Zuid-Neder land gehonoreerd en behoort zij tot een selecte groep van twintig wielerteams uit Nederland en België die de vaste deelnemers voor deze competitie vormen. Één van de renners die namens Middelkamp toetreed tot het re- gioteam is de 22-jarige Lars Oreel uit Goes. ,,Ik denk dat het, naast een mooie aanvulling op het hui dige programma van Middel kamp, ook een goed moment is om mezelfopnieuw te meten met de nationale top. Na een jaar van afwezigheid en het missen van adrenaline in een volle finale is mijn doelstelling om weer te ge nieten van het koersen.'' Stap omhoog „Hopelijk zullen de resultaten dan volgen'', blikt Oreel hoopvol voor uit. „Opnieuw de stap naar een ni veau hoger zou ik graag nog eens willen maken. Maar die kans moet je naast het zelf afte dwingen ook gegund zij n. Laten we voor het zo ver is eerst maar weer zien of er wedstrijden gereden kunnen worden in verband met de hui dige corona-situatie.'' Op 9 april bijt de Omloop van de Braakman de spits af. Daar zul len de renners voor het eerst na mens het Regio Team Zuid-Ne derland aan het vertrek staan. Met de huidige selectie (zie kader) hoopt het team een rol van bete kenis te kunnen spelen in de top- competitie. Naast de Topcompeti- tie nemen deze renners ook deel aan de clubcompetitie, U23 Road Series en klassiekers in binnen- en buitenland. V" t GO VRIJDAG 21 JANUARI 2022 nbitieus ik ben' Fabian Wilson (links) tijdens zijn tweede training bij zondag-vierdeklasser Oostburg. - Fabian Wilson (31) GOES - Lars Oreel Selectie Regio Team Zuid-Nederland Beloften/ Elite 2022 Sem Achten, Bowen Adri aans, Tijs van de Bemt, Ma- rick Buteijn, Rico van Damme, Sam Errens, Floris Graus, Pieter de Groof, Ro mano Haan, Daan Honder- dors, Jasper Jacobs, Mi chael de Jong, Job Hesse- link, Bas van der Kooij, Tom Mandenmakers, Jurgen Mesu, Pieter van Oirschot, Lars Oreel, Sven Pollaert, Eloy Raas, Jesse Raas, Wouter Salden, Jelke Schol ten, Dylan Strik, Juul Thoo- len. - Menno Kole V Lars Oreel, hier als Zeeuws kampioen Watt trappen 2019, is één van de Zeeuwse renners in het regioteam. johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43