O 14 Kort Kerkhove rap uitgespeeld Roem voor crossbaan Axel De Jonge is nog niet klaar Nieuwe trainer Hansweert Quote van de dag 'Van Bono en Beyoncé naar Bouzambou' Crossen uitgesteld Paauwe blijft langer VOETBAL FABIAN WILSON BIJ OOSTBURG BEGONNEN AAN LOOPBAAN Zondag-vierdeklasser Oostburg verraste met de aanstelling van Fabian Wilson als nieuwe hoofdtrainer. De 31-jarige inwoner van Axel, die ook nog speler van Hoek is, werkt vanavond zijn derde training af. ,,Ik ga nu ontdekken of het echt iets voor me is.'' Wie met Fabian Wilson over zijn nieuwe uitdaging als trainer praat, ontkomt er niet aan om ook zijn fy sieke problemen van de afgelopen maanden te bespreken. De rechts back van Hoek liep in mei vorig j aar een aangezichtsverlamming op, wat gepaard ging met problemen aan zijn evenwichtsorgaan. Daar ondervindt hij nog steeds hinder van. Ja, hij maakt stappen, het gaat langzaam vooruit, maar Wilson is nog niet waar hij zou willen zijn. En dat vreet aan hem. ,,Ik werk sinds deze week weer fulltime, maar het is echt een pit tige tijd geweest'', vertelt Wilson. ,,Als mens heb ik het soms best moeilijk gehad. Ik was best lang ziek, het herstel ging langzamer dan gehoopt en misschien heeft de coronapandemie ook een rol ge speeld. Ik zat de laatste tijd veel al leen thuis. Dat is niks voor mij. Ik heb ook met een arts overlegd, hoe hij tegen mijn nieuwe situatie aan kijkt. Want het wordt behoorlijk druk. Volgens hem moet het kun nen, het zou het herstel zelfs kun nen bevorderen.'' Naast zijn werk bij Elopak zal Wilson de komende tijd om maan dag-, dinsdag- en donderdagavond in Hoek te vinden zijn. Zodra het weer mag, zal er op zaterdag weer een wedstrijd op het programma staan. De trainingen met de selectie van Oostburg zijn op woensdag- en vrijdagavond, de wedstrijden als het goed is binnenkort weer op zondag. Aan stoppen als actiefvoet- baller heeft hij wel even gedacht, maar Wilson is te veel liefhebber om er een punt achter te zetten. Revalidatie ,,Ik wil door, dat is het niet. Heel graag zelfs. Maar ik vraag me soms ook echt wel af: zit het er nog in? Ik ken jongens die ook een aange zichtsverlamming hebben gehad en er in no time vanafwaren. Ik heb nog steeds last van mijn even wichtsorgaan. Binnenkort ga ik daarom naar het ziekenhuis in Maastricht. Daar zal ik verder on derzocht worden. Ik kijk ernaar uit, het zorgt weer voor een beetje hoop. Want ik kan bij Hoek nog steeds niet op honderd procent met de groep meetrainen, ik ben nog steeds aan het revalideren.'' Training geven, dat gaat wel en is geen probleem. Wilson was in het verleden jeugdtrainer bij Terneu- zen en HPC'16, het samenwer kingsverband van Hoek en Philip pine. ,,Maar senioren trainen is toch wel wat anders'', zegt hij. ,,Ik heb nu twee trainingen achter de rug bij Oostburg en die zijn me goed be vallen. Ik heb voor de eerste trai ning wel even gebeld met Lieven Gevaert, mijn oude trainer bij Hoek. Want ja, ik ging ineens voor een groep staan. Hoe is dat? Waar moest ik rekening mee houden? Het was goed om dat even met Lie ven te bespreken.'' Wilson was ook in beeld bij Bier vliet, dat net als Oostburg in de vierde klasse uitkomt. ,,Ze nodig den me uit en dat was een heel po- sitiefgesprek'', zegt Wilson. ,,Ik ken daar wat jongens, dus dat zou wel goed komen. Daarna belde Oost- VRIJDAG 21 JANUARI 2022 GO TENNIS Het dubbelspel op de Australian Open duurde voor de Zierikzeese Lesley Pattina- ma-Kerkhove slechts 53 minuten. Zoals ver wacht werd ze gisteren in de eerste ronde van de Grand Slam in Melbourne uitgescha keld. Met haar Australische partner Arina Rodionova ging te ten onder tegen het als eerste geplaatste koppel Katerina Siniakova en Barbora Krejcikova: 6-0 6-2. MOTORCROSS De motorcrossbaan van RES Axel is door Motocrossmag verkozen tot één van de beste banen van heel Europa. De baan wordt door de site naast exotische bestem mingen als Italië en Spanje genoemd als dé trekpleister voor liefhebbers van de cross. Het beroemde crossterrein in Zeeland be staat al meer dan 50 jaar, want de eerste wedstrijden werden er in 1967 verreden. VOETBAL Zaterdag-vierdeklasser Wolfaartsdijk staat ook volgend seizoen onder leiding van Car los de Jonge. De oud-trainer van onder meer SSV'65 hoopt na twee seizoenen waarin corona vaak spelbreker bleek, de sportieve doelstellingen komend jaar verder waar te maken. De ploeg van De Jonge staat na zeven gespeelde wedstrijden op een derde plaats in de vierde klasse. VOETBAL Hansweertse Boys heeft een nieuwe hoofd trainer gevonden voor het seizoen 2021 2022. Vicenzo Frangiamore wordt met in gang van het nieuwe seizoen de opvolger van de huidige trainer Tom Koelen bij de Be- velandse vierdeklasser. Hansweertse Boys bezet momenteel de elfde plek in de vierde klasse B op zaterdag. - Sportjournalist Willem Vissers over het EK zaalvoetbal in de Ziggo Dome. ATLETIEK De Vereniging Zeeland Atletiek schuift de wed strijden voor haar crosscom petitie verder door. Na uitstel van de Delta cross heeft de VZA nu besloten om ook de Scheldesport- cross (29 janu ari) en de Greve- lingencross (5 februari) op te schuiven. Of de Deltacross op 12 februari en de Kustcross op 26 februari door kunnen gaan is nog niet bekend. VOETBAL Marvin Paauwe staat ook de ko mende twee sei zoenen voor de groep bij vierde klasser Kruinin- gen. De trainer was in het verle den eindverant woordelijke bij DwO'15. Met een verlenging van twee jaar, spreekt de club dus het vertrou wen in Paauwe uit, en gezien de stand is dat niet gek. De ploeg staat na zeven wedstrijden on geslagen boven aan. 'Weet niet hoe am Barry van der Hooft Oostburg e BELISQL In oktober 2019 tijdens een luchtduel met PEC Zwolle-aanvaller Dennis Johnsen. a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42