Café fungeert tijdelijk als verkiezingskantoor POV 7 c Oude lesgebouwen in Oost-Souburg nog niet gesloopt Scholieren en ouders in Oost-Sou burg, school- en gemeentebestuur ders hoeven niet te vrezen dat de bouw van de scholen opnieuw ver traging oploopt. De tot ruim der tien miljoen opgelopen bouwkos ten, tot drie keer toe fors verhoogd afgelopen jaren, stijgen niet verder, belooft wethouder John de Jonge. De schatbewaarder van de ge meente Vlissingen liet zich als tij delijk vervanger van collega-wet houder Rens Reijnierse gisteren op de hoogte stellen van het bouw schema. Aanvang van het volgend schooljaar in augustus - zoals Reijnierse dik een jaar terug hoopte - komt te vroeg, maar in de kerstva kantie kunnen beide scholen ver huizen, verwachten beleidsambte naren Hans van Pelt en Gijs Basti- aanssen. Ze moesten De Jonge wel grondig bijpraten. Want de wethouder zag in de Van Visvlietstraat het gebouw van de vroegere Burcht-Rietheim nog overeind staan. In de Jan de Priesterstraat staat het hoofdge bouw van de oude Tweemaster er ook nog. ,,Binnen enkele weken is er van beide oude scholen niets meer te zien. Begin maart zijn tien tallen vaklieden op beide locaties druk in de weer", zei Bastiaanssen. De voormalige gymzaal van de Tweemaster, op de kruising van Jan de Prieter- en Cornelis van de Pe restraat, ligt al tegen de vlakte. Het hoofdgebouw van de school volgt binnenkort en ook van de school aan de Van Visvlietstraat is binnen kort niets meer te zien. „Gebouwen worden niet zomaar meer platge gooid, maar gestript. Zo moet er uit dit gebouw van de voormalige Burcht-Rietheim uit de jaren zestig veel asbest worden verwijderd. Vervolgens worden diverse andere materialen ontmanteld. Pas daarna is het tijd voor het grovere werk", legt Van Pelt uit. Het glasmozaïek van twee tur ners was niet te behouden. Op voorspraak van de Partij Sou- burg-Ritthem is onderzocht of het zestig jaar oude kunstwerk een plek kon krijgen op de nieuwe gymzaal aan de Braamstraat. ,,Dat bleek he laas niet mogelijk. Het mozaïek was te broos en was op een ondergrond van asbest gelijmd", onthulde Bas- tiaanssen. Over enkele figuren op de gevel van de school aan de Van Visvlietstraat is geen discussie ge weest. ,,Die zijn waarschijnlijk minder bijzonder of ze hebben minder emotionele waarde. Er zijn in elk geval geen vragen over be houd geweest." De bouw van de twee scholen start eind februari, begin maart. Dan blijven er dus nog geen tien maanden over om de twee institu ten neer te zetten, bevestigen de Vlissingse ambtenaren. Bastiaans- sen en Van Pelt verzekeren deson danks dat verhuizen in de kerstva kantie mogelijk moet zijn. ,,De aan nemers hebben de bouw tot in de puntjes voorbereid. Er wordt tegen woordig heel veel met geprefabri ceerde bouwdelen gewerkt. Het casco van een pand staat vaak bin- nen een paar maanden overeind. Door vast te houden aan een strakke planning kunnen de scholen in de cember worden opgeleverd." Tegen die tijd moet de nieuwe gymzaal in de Braamstraat ook in gebruik zijn genomen. De hoofdge bruikers van die zaal zijn leerlingen van beide nieuwe scholen en gym nastiekvereniging DIOS. Ook an- Binnen enkele weken is er van de twee oude scholen niets meer te zien dere clubs en individuele sporters profiteren van de nieuwe zaal. Overlast voor omwonenden is niet te voorkomen, weten de amb tenaren en de wethouder. Basti- aanssen: ,,Er volgen binnenkort ge sprekjes met individuele buurtbe woners. En de uitvoerder houdt omwonenden op de hoogte van speciale transporten en tijdstippen dat ze hun auto niet voor de deur kunnen parkeren." Woonmall Als het aan Perspectief Op Vlis- singen (POV) ligt, ziet de toe komst van Vlissingen er flink an ders uit dan de huidige coalitie voorstaat. Het gaat goed in het Scheldekwartier en 'onaanvaard bare plannen met het Nollebos zijn ingeperkt', maar er wordt ook vaak aan het belang van inwoners voorbijgegaan. Dat stelt de POV in haar verkiezingsmanifest Bij de POV telt u écht mee! Leefbaar, Veilig, Bereikbaar Zeker. Ieder een die meer wil weten over dat programma of leden van de kan didatenlijst wil spreken kan vanaf februari op vrijdagen en zaterda gen terecht in een tot verkiezings kantoor omgeturnd café in de Sint Jacobsstraat. De kieslijst van de POV is niet echt verrassend. De huidige raads leden, fractievoorzitter Pim Kraan en Ruud Kleefman, bezetten evenals vier jaar geleden de eerste twee plaatsen. Fractievolger Ro bert Brunke staat op drie. Anne- marie Geerink bezet de vierde plek en heeft de stille hoop dat die stek haar een raadszetel oplevert. ,,We staan als POV voor een echt anders beleid. Dat spreekt veel mensen aan hoor ik van veel kan ten." Ook op de kieslijst staan Arn- oud van Poepéle (5) en Netty van Es (7), twee voortrekkers van de partij Vlissings Belang die vorig voorjaar is opgegaan in de POV. Wethouderskandidaten heeft PerspectiefOp Vlissingen genoeg, maar Kraan wil niet op de zaken vooruitlopen. Hij is zelf in elk ge val niet in de markt. ,,Ik vind dat de politieke leiding in de gemeen teraad hoort te zitten." In het manifest van de POV zijn meer dan 120 actiepunten opge nomen van zaken die beter moe ten. De POV vindt het compensa tiepakket voor het niet doorgaan van de marinierskazerne Vlissin- gen met een kluitje in het riet stuurt. Een gevangenis voor zware criminelen levert honderden ba nen op, weet Kraan. ,,Maar dat zijn banen op mbo-niveau waar geen Nederlanders voor te vinden zijn. Kunnen er straks drie-, vierhon derd Oost-Europeanen aan de slag, terwijl ons banen voor hoog geschoolden zijn beloofd." Complexen voor arbeidsmi granten kunnen aan de Oostelijke Bermweg langs de Buitenhaven of in Vlissingen-Oost komen. In stadsdelen waar het huidige col lege tijdelijke buitenlandse werk nemers wil vestigen kunnen hui zen voor starters en levensloopbe- stendige woningen komen. Kie zers die meer van het POV-pro- gramma willen weten, kunnen op de site povlissingen.nl terecht. - René Hoonhorst woonmallalexandrium.nl WA VRIJDAG 21 JANUARI 2022 Bouw scholen met kerst af De sloop van de oude Burcht-Rietheim en Tweemaster is niet of nauwelijks begonnen, maar de nieuwe Souburgse scholen kunnen nog dit jaar in gebruik worden genomen. René Hoonhorst Oost-Souburg De oude gymzaal is weg. De voormalige school De Tweemaster - het gebouw op de achtergrond - gaat de komende weken tegen de vlakte. FOTO LEX DE meester - Gijs Bastiaanssen We zijn weer open. De wintersale is van start gegaan en onze 55 woonwinkels maken ruimte voor nieuwe collecties. Dat betekent dat de prachtige collecties van afgelopen jaar met flinke kortingen de deur uit gaan! In Woonmall ALEXANDRIUM Alexandrium shop je geheel overdekt. Wij houden ons aan de huidige richtlijnen van het RIVM. Veel shop plezier! Woonmall Alexandrium, jouw bron voor wooninspiratie. 55 yfoonWirvfcels ondier êéi\ dcdU ROTTERDAM A20 AFSLAG 16 MAKKELIJK PARKEREN VLISSINGEN/VERKIEZINGEN 2022 Geen extra beveiligde inrich ting op het eerder voor de ma rinierskazerne bestemde ter rein en geen grote complexen voor arbeidsmigranten aan de rand van Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35