Coronabeleid niet uit te leggen in grensregio's DJ Paul Elstak, Snelle en JB Meijers op Vestrock 5 ONTGRONDINGENWET De drie Zeeuws- Vlaamse burgemees ters doen een drin gend beroep op het kabinet om naar de ef fecten van het corona- beleid in de grensre gio's te kijken. Ze kun nen het verschil tussen regels in België en Ne derland niet meer uit leggen. Hoe bestaat het dat je in Zelzate uit eten mag, maar in Sas van Gent niet? Hoe kan het dat je in Knokke naar de kroeg kan, maar in Sluis niet? En hoe leg je dat uit? Dat gaat gewoonweg niet. Burgemeesters Marga Vermue (Sluis), Erik van Merrienboer (Terneu- zen) en Jan-Frans Mul der (Hulst) trekken er in een brief aan het kabinet over aan de bel. ,,Het ver schil beïnvloedt sterk het draagvlak voor het Ne derlandse beleid. Wij maken ons hier zorgen over'', schrijven ze. Waar er tijdens eer dere golven van de co ronacrisis overwegend begrip was, is dat nu an ders, merken de burge- meesters. ,,In onze regio, waar de landsgrens soms letterlijk dwars door een straat loopt, zorgt dit voor opvallende en niet uit te leggen verschillen. Het leidt ook tot een grote toename vanuit Nederland in het gebruik van voorzieningen vlak over de grens, bijvoor beeld in Antwerpen, Gent en Brugge. Dit uit- wijkgedrag zorgt niet al leen voor drukte en daar mee ongewenste effec ten vanuit het perspec tief van virusbestrijding, maar ook tot frustratie en onbegrip bij inwoners en ondernemers. De ver schillen ondermijnen zo het draagvlak voor het coronabeleid in Neder land en werken demoti verend'', schrijven Mul der, Vermue en Van Mer- rienboer. Hoe minder verschil len in beleid aan beide kanten van de grens, hoe groter het draagvlak weer wordt om regels en adviezen op te volgen, denken de drie burge meesters. KENNISGEVING BESLUIT van het pand van Wieland was daarbij een van de mogelijkheden, al is die plek wel erg groot. Daarbij komt ook dat wij het ook vanuit een breder perspectief bekijken. Binnenkort presenteren we onze visie op de toekomst van de bin nenstad van Terneuzen aan de ge meenteraad. Daarin komt bijvoor beeld ook een cultuurkwartier voorbij.'' Dat plein zou dan moeten ko men op de plek waar nu nog het ABC-winkelcomplex staat. Haal je dat weg, dan ontstaat er vanuit de Noordstraat een open doorgang naar het Arsenaalplein, naast het monumentale Arsenaalgebouw. Daar is nu al de bioscoop gevestigd. Iets verderop staat het Scheldethe- ater. Deij vindt dat Zuiderbaan nogal stellig is met zijn bewering dat verhuizen nog de enige optie is. ,,Natuurlijk, dat is een serieuze optie. Maar je mag niet vergeten dat de identiteit van Porgy Bess juist de huidige plek is. Over een verhuizing moet je dus heel goed nadenken.'' Dat hebben Zuiderbaan en zijn medebestuursleden uiteraard al gedaan. ,,Een van de aantrekkelijke dingen van Porgy Bess is, ook voor artiesten, dat het publiek heel dicht op het podium zit. Die ambi ance moeten we proberen te be houden. Dat is moeilijk op een nieuwe plek, maar ik ben ervan overtuigd dat het kan.'' Meijers, opgegroeid in Hulst, werd onder meer bekend door zijn rol in The Common Linnets, dat in 2014 een tweede plek behaalde op het Eurovisie Songfestival met het nummer Calm after the Storm. Meijers was onder meer ook actief met De Dijk en Acda De Munnik en werkt samen met Barry Hay. Be gin juni komt hij naar Hulst met zijn eigen band. Verder maakte Vestrock gisteren bekend dat ook de Belgische post punkband Whispering Sons, rap per Snelle met De Lieve Jongens Band en happy hardcore-DJ Paul Elstak op het festival optreden. Dat geldt ook voor de Nederlandse pop groep Son Mieux, die nu een hit heeft met The Mustard Seed. Ook rapper Antoon, de Britse rockband Life en The Howl the Hum spe len 3, 4 en 5 juni in Hulst. Eerder al werden namen als Editors, Within Temptation, Wolfmother, Suzan Freek en The Darkness aangekon digd. Kaarten voor Vestrock zijn verkrijgbaar op vestrock.nl. GO VRIJDAG 21 JANUARI 2022 TERNEUZEN - Raymond de Frel Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat De minister van Infrastructuur en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 20 januari 2022 is aan Vlaams gewest, departement Mobiliteit en Openbare werken te Antwerpen vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet verleend voor het voortzetten van het baggeronderhoud van de vaargeul van de Westerschelde. Dit behelst het baggeren van in totaal 81,g miljoen m3 baggerspecie (n,7 miljoen m3 per jaar) in de Westerschelde, vooreen periode van 7 jaar. De voorschriften van de vergunning zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerpvergunning. Terinzagelegging Vanaf 22 januari 2022 toten met 4 maart 2022 wordteen ieder die dat wenst in de gelegenheid gesteld de aanvraag, het besluiten andere van belang zijnde stukken in te zien. Daartoe bestaan de volgende mogelijkheden: 1. Op verzoek kan Rijkswaterstaat u de stukken per e-mail toezenden. Uw verzoek kunt u per e-mail sturen aan ZD-vergunningen@rws.nl Daarnaast bestaat de mogelijkheid, op voorafgaande afspraak, de stukken te komen inzien op het kantoor van Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg. Hiervoor kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088-7974600. 2. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de publieksbalies van de gemeenten Vlissingen, Sluis, Borsele, Terneuzen, Kapelle, Reimerswaal en Hulst. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 4 maart 2022 beroep worden ingesteld door: a. belanghebbenden; b. niet-belanghebbenden die tijdig een zienswijze kenbaar hebben gemaakt of redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijze te hebben ingediend; c. adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag, of via het digitaal loket: httDs://dieitaalloket.raadvanstate.nl Actuele informatie over in beroep gaan vindt u op: www.raadvanstate.nl/bestuursrechtspraak Opgrond van artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan, indien tegen dit besluit beroep wordt ingesteld, gedurende de beroepstermijn tevens een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voorzieningenrechtervan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingediend. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kan men zich telefonisch wenden tot de afdeling Vergunningverlening: 088-7974600. DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, hoofd Vergunningverlening Rijkswaterstaat Zee en Delta de heer M. P. Ardon MSc MCPm te overleven' HULST Oud-Hulstenaar JB Meijers is toegevoegd aan de line-up voor de volgende editie van het festi val Vestrock in Hulst. JB Meijers op Vestrock in 2013. FOTO MARK NEELEMANS - Raymond de Frel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33