Politie zoekt camerabeelden van auto Dave De K. 3 sen. ,,We kunnen de schoolexa mens voor havo 5 en vwo 6 niet uit blijven stellen. Al die cijfers moeten bekend zijn voor het centraal schriftelijk examen. We zitten met een deadline." De leerlingenbalie van de Neha- lennia is de enige plek in de school waar het wel druk is. Leerlingen stellen vragen, en halen zelftests op. De telefoon staat elke ochtend roodgloeiend. ,,Zo hectisch als nu, is het nog nooit geweest", zegt me dewerker Liesbeth Grozema. ,,Ou- ders bellen aan een stuk door om hun kinderen ziek te melden, ofom te laten weten dat een familielid be smet is. Soms twijfelen ze of hun kind naar school mag. We zijn na tuurlijk geen GGD, maar we weten inmiddels wel aardig wat de regels zijn." Leerlingen Luca Veen, Colin Bouts, Jette van Arenthals en Lucas van Dilst uit vwo 3 hebben net een test gehaald, ('voor de zekerheid'), en moeten haasten voor hun les Duits. Ook in hun klas zijn drie of vier afwezige leerlingen. ,,Je ziet de getallen oplopen. Ik ben bang dat de school straks weer dichtgaat", zegt Colin. En daar hebben de leerlingen écht geen zin in. ,,Als je met je chromebook thuis zit, dan kun je de lessen nauwelijks volgen", vindt Jette. ,,Het is saai", vindt Colin. ,,We hebben al twee jaar télkens lock- downs. In het begin was het nog wel leuk dat je niet naar school hoefde, maar nu vind ik er niks meer aan. Ik was blij dat de scholen na de kerstvakantie weer opengin gen. Zonder school heb je geen structuur." Nienke de Nooijer, docente Frans, schakelt deze week constant tussen online lessen en lessen in de klas En ook die fysieke lessen zijn niet gewoon. ,,Ik weet nooit hoeveel kinderen ik in de klas heb, want elke les is er wel eentje afwezig." De Nooijer is voorzichtiger nu omikron rondwaart. ,,Ik ben niet bang voor het virus, maar je denkt er wel steeds over na. Ik wilde van de week een toets uitdelen, maar dat heb ik de kinderen toch zelf laten doen. Ik ben iemand die graag door de klas loopt. Als ze zelfstandig moeten werken, dan kun je achterin de klas nog eens een praatje maken. Dat is nu niet zo verstandig. Er kwam gis teren een meisje naast me staan, aan mijn bureau. Toen zei ik: 'denk je een beetje aan de afstand?' Maar dat vind ik heel vervelend om te zeggen tegen een kind van twaalf." De bel is al gegaan, maar in het lo kaal van Tanja Verschelling blijven leerlingen nog even hangen. Ze hebben vragen ofwillen een praatje maken. Verschelling probeert ze al lemaal even aandacht te geven. Als de pubers haar lokaal uit zijn, be gint ze meteen druk te typen. ,,Even het huiswerk in het systeem zetten hoor, anders weten de leerlingen die thuis zitten niet wat ze moeten doen." Vermoeiend Alle klassen van Verschelling krij gen nog les op school, maar in elke groep luisteren leerlingen online mee, omdat ze besmet zijn, of om dat ze in quarantaine zitten. ,,Ik wil het voor iedereen goed doen. Dat is soms vermoeiend. Ik steek extra tijd in de voorbereiding, juist voor de kinderen die thuis zitten. Ik zorg bijvoorbeeld dat er al notities en antwoordmodellen in de elektroni sche leeromgeving staan voor de kinderen thuis. Maar er komen na tuurlijk altijd andere dingen ter sprake, omdat kinderen in de klas vragen hebben." Juist die spontane vragen krijgen kinderen thuis slecht mee. ,,Ik krijg veel berichten van leerlingen, die extra uitleg willen, of die iets niet meegekregen hebben. Gisteren was een jongen in paniek, omdat hij twee van de zes lessen had gemist. Hij was erg opgelucht toen ik hem even belde. Dat geeft me veel vol doening. Ik wil er het beste van ma ken. Het is belangrijk om enthousi ast te blijven, want anders zakken de kinderen in elkaar." VLISSINGEN De Belg Dave De K. (34) heeft Dean (4) afgelopen zaterdag achtergelaten op Neeltje Jans. Dat blijkt uit onderzoek van de politie. Twee dagen later werd het levenloze lichaam van de kleuter tussen de rotsblokken gevonden. De K. is hoofdverdachte in de zaak, die vorige week op gang kwam na dat de Belgische kleuter vermist was geraakt. Dean was voor het laatst gezien in Sint Niklaas in het bijzijn van De K., bij wie hij had ge logeerd in Sint-Gillis-Waas. Na een grote klopjacht werd De K. afgelo pen maandag in de boeien geslagen in het Utrechtse Meerkerk en wees hij de politie de plek waar hij Dean had achtergelaten. Uit onderzoek blijkt dat de 34-ja- rige Belg in de nacht van vrijdag op zaterdag rond middernacht vanuit België naar Nederland reed. In zijn lichtgrijze Peugeot 206 (kenteken 2-ACR-250) passeerde De K. de grens bij Sint Jansteen en reed hij door de Westerscheldetunnel naar de overkant. Vervolgens ging De K. naar Koudekerke, waar hij een paar uur verbleef in een huis aan het Dorpsplein. In dezelfde nacht reed De K. ook naar Vlissingen en was hij zaterdag ochtend ook een paar uur in Mid delburg. Hij keerde ook weer enkele keren terug naar Koudekerke. De Peugeot werd daar door getuigen gezien op het Dorpsplein en in de Tramstraat. Het is niet bekend waar Dean al die tijd was. Na het laatste korte bezoek aan Koudekerke reed De K. zaterdag middag naar Neeltje Jans, waar hij Dean op een verlaten plek achter liet. Hierna reed de Belg Zeeland uit en werd hij opgespoord in Meer kerk. De Nederlandse politie is nu op zoek naar camerabeelden waarop de wagen van De K. te zien is. Commotie in België In België is grote commotie ont staan door het drama, omdat De K. in 2008 ook al in de fout ging met de De K. is het niet eens met zijn uitlevering aan België fatale mishandeling van een 2-ja- rige kleuter, waarvoor hij een cel straf van tien jaar uitzat. Veel ogen zijn ook gericht op De K's vriendin R.W. De uit Sint Jansteen afkom stige vrouw zit vast en wordt door de onderzoeksrechter in België ver dacht van moord en ontvoering. De Belgische recherche houdt er rekening mee dat Dean al in België om het leven is gebracht. Mogelijk gebeurde dat in de woning in Sint- Gillis-Waas waar De K. samen woonde met W. en waar Dean in het bijzijn van zijn moeder een maand geleden kerst vierde. W. en Deans moeder waren goede vrien dinnen. Forensisch rechercheurs hebben in het appartement gezocht naar mogelijke sporen, die wijzen op een misdrijf. Na overleg tussen het Openbaar Ministerie in Nederland en de Bel gische justitie is bepaald dat De K. wordt vervolgd in zijn eigen land. Hij zit nu in 'overleveringsdeten tie', maar is het niet eens met uitle vering. De rechtbank neemt daar over volgende week een beslissing. - Eldridge Pentury PC VRIJDAG 21 JANUARI 2022 op school, dit is vreselijk' 776 - 780

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31