Erehaag voor omgebrachte Tim van der Steen (15): 'Stop zinloos geweld' Bij Albert Heijn XL in Hulst zit een derde van de vulploeg in quarantaine Fabian Wilson na pittige tijd: 'Wil nu het trainersvak ontdekken' Middelburg foto lex de meester Het is echt puzzelen met de roosters zie pzc.nl/video Supermarkten worstelen met roosters door uitval van personeel dat in quarantaine moet. Bij Albert Heijn XL in Hulst zitten 27 van de 70 jonge vakkenvullers verplicht thuis. Volgens brancheorganisatie Cen traal Bureau Levensmiddelenhan del (CBL) dreigen schappen in de supermarkten leeg te raken door uitval van personeel bij winkels en leveranciers. De levensmiddelen branche roept de regering daarom op de quarantaineregels te versoe pelen. ,,Het wordt steeds spannen der de bezetting rond te krijgen. Voorheen mocht een gevaccineerde medewerker komen werken bij een negatieve zelftest. Nu mag dat al leen als de medewerker een boos- terprik heeft gehad. Daardoor zit ten meer jongeren van de vulploe- gen nu in quarantaine. Momenteel zijn het er bij ons 27 van de 70. Ons zou het een lief ding waard zijn als het kabinet de quarantaineregels versoepelt", zegt supermarktmana ger Evelien Schelfhout. Overbelast Bij de AH-vestiging werken onder meer leerlingen van het Reynaert- college, dat tot 25 j anuari dicht blijft na een explosie van het aantal co ronabesmettingen. Volgens Schelf hout is versoepeling van de quaran tainemaatregelen op korte termijn nodig om te zorgen dat de schappen gevuld blijven. „Momenteel sprin gen vaste medewerkers bij in de vulploegen. Die situatie kan echter niet te lang duren, anders raken ze overbelast. Ik moet ons personeel een groot compliment maken. Ie dereen zet een stapje extra, waar door de schappen elke dag weer vol liggen. Maar eerlijk is eerlijk, het is echt puzzelen met de roosters." De Spar in Rilland heeft 'een paar medewerkers in quarantaine'. Vol gens exploitant Carlo de Neve zijn er nog net genoeg mensen om de vakken elke dag te vullen. ,,Dat kan morgen anders zijn. Bij ons werken veel jongeren uit één familie. Dan kan het met de besmettingen hard gaan." Hij maakt zich ook zorgen over de bevoorrading. Sommige producten komen niet binnen door personeelsuitval bij leveranciers. ,,Afbakbroodjes, bijvoorbeeld." Ook de kleine supermarkt van Van Iwaarden in Groede klaagt over leveringsproblemen. ,,De toeleve ring stagneert doordat chauffeurs in quarantaine moeten. Ook be paalde producten zijn moeilijk te krijgen. Tomatenpuree, bijvoor beeld. En verpakkingen zoals vleeswarenzakjes. Ik vraag klanten nu ofik twee verschillende soorten vleeswaren in één zakje mag stop pen. Het is een beetje schipperen, maar gelukkig arriveren de meeste producten die mensen dagelijks consumeren nog wel." Bij Zeeuwse bakkerijen is het af en toe billen knijpen. Bij Bakkerij Dees in Zaamslag/Terneuzen is slechts één van de drie banketbak kers inzetbaar. ,,Een zit in quaran taine, de ander is met vakantie. Vo rige week testte iemand in de broodbakkerij positief. Bronnen van de besmetting waren de school en de kinderopvang. Als je een paar van die gevallen hebt, hoop je dat niet de hele bakkerij plat moet. In de winkel moesten onlangs twee medewerkers in quarantaine. Op de werkvloer is ook niet iedereen gevaccineerd. Het kan morgen fout gaan", zegt Sebastiaan Dees. Continuïteit Soepelere quarantaineregels zou den nuttig zijn voor de continuïteit van de bakkerij. Daar is Dennis Tol- hoek, mede-eigenaar van bakkerij 't Zand in Heinkenszand, het mee eens. ,,Ik heb vier winkels, een bak ker en 90 mensen in dienst, van wie gelukkig maar één in quarantaine zit. Het is frustrerend als een mede werker vijfdagen thuis moet zitten, terwijl hij zich fit voelt. Anderen moeten dan harder lopen." Ipzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl vrijdag 21 januari 2022 It 3? Zeeland CZEELAND14 Familie en vrienden heb ben gisteren afscheid ge nomen van de 15-jarige Tim van der Steen uit Mid delburg. Voor het clubgebouw van Jong Ambon, waar Tim voetbalde in het JO15- team, kwamen ongeveer tweehonderd mensen sa men voor een afscheids bijeenkomst. Na afloop vormden ze een erehaag en werden fakkels afge stoken. Tims teamgeno ten begeleidden hem naar de uitgang van het sport complex. Daarna reed de rouwstoet naar het cre matorium, waar Tim in be sloten kring werd gecre meerd. Spelers en stafle den droegen zwarte shirts met de opdruk 'Tim van der Steen 2006-2022. Stop Zinloos geweld'. Tim van der Steen werd op zondag 9 januari neer gestoken in de wijk Dau- wendaele. Hij overleed drie dagen later in een Rotterdams ziekenhuis aan zijn verwondingen. Op de dag dat de tiener stierf, werden twee broers (15 en 16) gearresteerd in de woning van hun moeder in Middelburg. Beide verdachten zitten nog vast, over de toedracht van het drama is vooralsnog niks bekend. Afgelopen zondag liepen honderden mensen mee tijdens een stille tocht door Dauwendaele. Een oom Tim deed na af loop een emotionele oproep aan de jeugd om te stoppen met geweld en het gebruik van wapens. Tims familie liet gisteren weten dankbaar te zijn met alle steunbe tuigingen, die zijn binnengekomen. 'Dit moet niet te lang duren' Frank Balkenende Hulst - Evelien Schelfhout, manager Albert Heijn XL Hulst G Supermarkt manager Eve lien Schelf hout en -on dernemer Ivo Mattheeuws in de Hulster Al bert Heijn. ARCHIEFFOTO DIRK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29