'Overal beginnen ze over grote bloemkolen' Hf,? Filmacteur was een van de weinige Duitsers die tot Hollywood wist door te dringen 24 êf - v NÉÉ, DAT BEN IK NIET! ANDRE VAN DUI(J)N Toegegeven, het is een lichtelijk valse start van deze rubriek, waarin we mensen met dezelfde naam als een BN'er aan het woord laten. Want André van Duijn (50, Zevenhuizen (ZH), werkzaam in de geestelijke gezondheids zorg) heet nu eenmaal niet André van Duin (74, Amsterdam, werkzaam als presentator/zan ger/komiek), maar hij heeft wel hilarische verha len over zijn naam. Zoals die keer dat Van Duijn zwartreed in de tram in Den Haag en betrapt werd door een con troleur. ,,Toen ik mijn naam noemde zei hij: 'Oké, vertel maar een mop en dan verscheur ik je bon.''' Vergelijkbaar verhaal, ander vervoermiddel: „Vroeger werkte ik als broodbakker en dan reed ik 's nachts op de brommer naar mijn werk. Ik reed ergens zonder licht en onverzekerd door rood en toen hielden agenten me staande. Ik voelde wel aan dat ik aardig in de nesten zat, totdat mijn naam werd gevraagd: André van Duijn. De agenten geloofden het niet, maar zeiden: 'We controleren het in onze systemen en als je gelijk hebt, matsen we je dit keer.''' Tegenwoordig bakt Van Duijn dus geen brood meer, maar begeleidt hij mensen met psy chiatrische en verslavingsproblemen. ,,Een van hen werd na een kartongeluk afgevoerd naar het ziekenhuis en moest daar een contactpersoon opgeven. Toen zei ze: 'André van Duijn is mijn begeleider bij een GGZ-instelling.' Dat geloofden de artsen natuurlijk niet, dat werd een hele discus sie. Mijn cliënt heeft mijn nummer aan een dokter gegeven, die het vervolgens bij mij checkte.'' De naam André zit al generaties in de familie Van Duijn, maar zijn moeder wilde die traditie aanvankelijk niet doorgeven aan haar zoon. Ook voor zijn geboorte was André van Duin immers al bekend. ,,Ze was bang dat ik ermee gepest zou worden, maar mijn vader was vastbesloten om mij wel André te noemen. Ach, dat getreiter viel wel mee. Hoewel, ik hoor mijn hele leven elke keer typetjes en liedjes van André van Duin langs komen als ik mijn naam noem. Dan begint weer iemand over grote bloemkolen, Jaap Aap en deze natuurlijk: pizza, pizza, ooooooooooh, pizza.'' Een uitgesproken fan van Van Duin is Van Duijn niet, wel een liefhebber. ,,Zeker van Heel Holland Bakt, dat vind ik heerlijk om te zien. Maar ik zou hem weleens willen ontmoeten, heel graag zelfs. Ik ben benieuwd wat hij ervan vindt dat er ook een André van Duijn rondloopt, hoe hij daar op reageert.'' Tom naar Schotland Rechtszaak om Britney INTERVIEW CATHERINE KEYL NAM OUDE ROL WEER OP ZICH Voor iemand die al enige tijd van haar deeltijdpensioen geniet, is Catherine Keyl (75) nog enorm actief. We zagen haar vorig jaar met gemak nog een keer haar rij bewijs halen in Het Nationale Ver- keersexamen, ze nam Celebrity Apprentice op en ze schreef het ont roerende boek Oorlogsvader. ,,Ik maakte het omdat ik het shocking vond hoe weinig Nederlanders nog weten van 1940-1945.'' Maar meest opvallend was zij toch in haar oude rol van interviewer afge lopen week aan tafel bij de SBS-talk- show HLF8 van Johnny de Mol. Keyl heeft duizenden uren aan praatpro gramma's op haar conto staan, zoals Catherine, 5 Uurshow en MAX Catherine. Toch schoot ze in de stress toen zij Johnny de Mol aan de tand voelde over zijn familie en het schan daal rond The Voice of Holland. Maar het regende complimenten. Een ver ademing, vond Nederland haar di recte 'nee joh, rot op' benadering. ,,Ik zit vaker bij HLF8 als zogenoemde wingman. Vanwege de Voice-rel belde Johnny mij met de vraag of ik hem daarover wilde interviewen: 'Durf je dat?' Ik antwoordde: 'Natuurlijk, maar dan moet ik wel alles kunnen vragen, dus dan wil ik het ook heb ben over je vader (John), je tante (Linda) en je aangewaaide oom (Je roen Rietbergen)'. Dat kon. Ik zei: 'Nou prima, onder die condities gaan we het doen.' Toen ik de studio bin nenkwam, liet ik mij ontvallen: 'Ik schijt zeven kleuren, hoe is dat bij jou?' Zijn antwoord: 'Exact hetzelfde.' Voor mij was het best eng, ik zag hoe Samantha Steenwijk was afgebrand vanwege een opmerking die niet goed viel. Best een groot afbreuk risico, ik had enorm op mijn bek kunnen gaan.'' ,,Integendeel. Ik dacht dat er bijna niemand keek naar HLF8, maar ik was verrast door de impact. En door de positieve reacties van kijkers en omroepbazen van onder meer BNN- Vara en SBS6. Voor mij was dat gesprek een soort cadeautje.'' Ze ging viral op Twitter, oogstte complimenten van kijkers en omroepbazen. Talkshowveteraan Catherine Keyl ontketende met haar Voice- gesprek met Johnny de Mol een storm aan reacties. ,,Ik scheet zeven kleuren, maar hij ook.'' Altijddiezelfde gasten en deskundigen op tv, altijd corona, ik word er gestoord van De op 93-jarige leeftijd overleden Hardy Krüger stond als Duitser vlak na de Tweede Wereldoorlog al op Broadway. Tijdens zijn lange carrière speelde hij in grote films naast sterren als John Wayne en Ryan O'Neal in onder meer Hatari, Barry Lyndon, The Flight of the Phoenix en in de oorlogsklassie- ker A Bridge too Far, als Duitse generaal. Hij was een van de weinige Duitse filmacteurs die ook in Hollywood furore maakte. Op zijn palmares staan meer dan zestig rollen, ook in Euro- Necrologie Hardy Krüger 1928-2022 pese films, zoals het omstreden De Non van Monza, waarin hij een geestelijke vertolkte. Ook trad hij na de oorlog net als Mar- lene Dietrich op in New York op Broadway. Zij waren de eerste Duitse sterren die na de Tweede Wereldoorlog daarvoor in aan merking kwamen. Krüger werd vaak gevraagd om nazi's te spelen, maar dat pro beerde hij zoveel mogelijk te beperken om een zo gevarieerd mogelijke carrière als acteur en later als schrijver op te bouwen. Krüger heeft nooit verbloemd dat hij lid was van de Hitler- jugend. In zijn autobiografie schreef hij dat hij in maart 1945 krijgsgevangenen moest doden, maar dat weigerde, waarna hij geëxecuteerd zou worden. Een SS-officier redde hem het leven. Op latere leeftijd sprak Krüger zich op de Duitse televisie vaak uit tegen het opkomende rechts- extremisme in zijn va derland. De acteur, getrouwd met een Amerikaanse fotografe, overleed in zijn woning in Cali- fornië. VRIJDAG 21 JANUARI 2022 PC Ze heten Jan Smit of Chantal Janzen, maar heb ben niet de sterrenstatus van hun beroemde naamgenoten. Hoewel? Vandaag André van Dui(j)n aan het woord. jt - Jeroen Schmale Zelf ook naamgenoot van een BN'er? Mail naar oproep@dpgmedia.nl TELEVISIE Tom Egbers maakt na zijn reisprogramma's Toms Engeland (2018) en Toms Ierland (2019) een nieuw pro gramma: Toms Schotland. In de zesdelige serie, vanaf 6 februari op NPO 2, door kruist Egbers Schotland met zijn blauwe old timer. 4* MUZIEK Een aparte rechtszaak moet uitwijzen of de vader van Brit ney Spears afluisterappara tuur in haar huis plaatste toen ze onder zijn toe zicht stond. Dat heeft een rech ter in Los Ange les bepaald. 'Klasse dat Johnny zich zo kwetsbaar opstelde' Annemart Van Rhee Hoe kwam dit gesprek tot stand? Maar dat gebeurde niet... Catherine Keyl vond de coronatijd zwaar. ,,Ik heb het best lastig gehad.' FOTO SHODY CAREMAN - Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24