Veelbesproken Vloet komt voorlopig niet in actie voor Heracles PSV met moeite langs Telstar richting topper Droomavond en bijnaam 'Stevie Wonder' erbij betekent slecht nieuws voor kampioen 21 STEVEN BERGWIJN ,,Alle betrokkenen zijn gebaat bij rust, gezien alle commotie van af gelopen week'', zegt technisch di recteur Tim Gilissen. ,,Sinds het noodlottige ongeval staan de rouwgevoelens van de familie van het slachtoffer bij ons voorop. De emotionele betrokkenheid van de supporters, de sponsoren en de club is enorm. Ieder van ons hoopt dat de rust terugkeert." Heracles besloot begin vorige week om Vloet weer bij de selec tie te halen. Hij maakte zaterdag als invaller tegen NEC (0-0) zijn rentree. Een deel van de aanhang was het daar niet mee eens. Enkele tientallen supporters van Heracles wachtten de spe lersbus bij terugkeer in Almelo op. Ze gingen in gesprek met on der anderen algemeen directeur Rob Toussaint, voorzitter Henk Bredewoud en trainer Frank Wormuth. Vloet was niet met de spelersbus terug naar Almelo ge reisd. Maandagavond volgde een ge sprek tussen diverse supporters- groepen en de clubleiding van Heracles over de situatie. Dit ge beurde 'met wederzijds respect', lieten de drie betrokken fan clubs, Vak'74, Hart voor Heracles en Localsi903, weten in een korte verklaring op Facebook. ,,Het be stuur van Heracles geeft aan het eerdere besluit opnieuw te be oordelen'', zeiden zij na afloop van het gesprek. Alle betrokkenen zijn gebaat bij rust, gezien alle commotie van afgelopen week Vloet zat in november met een vriend in de auto die op de A4 achterop een andere auto knalde. Een van de inzittenden, een 4-ja- rig jongetje, overleed aan de ge volgen van de botsing. De politie bevestigde vorige week dat Vloet de bestuurder was. Hij zou alco hol hebben gedronken. BEKERVOETBAL Na een ruststand van i-i maakte Joey Veerman na ruim een uur de winnende treffer: 2-1. Het was het eerste doelpunt in Eindhovense dienst voor de Volendammer, die deze winter overkwam van sc Heerenveen. Telstar was in de 17e minuut op voorsprong gekomen door een doelpunt van Özgür Ak- tas. Bruma maakte in de 32e mi nuut gelijk. PSV speelt zondag de eredivisietopper tegen Ajax, dat gisteren wél een makkelijke beker avond beleefde en de amateurs van Excelsior Maassluis oprolde: 9-0. UITSLAGEN Mocht de 24-jarige Steven Berg- wijn deze transferperiode niet ver trekken, dan heeft hij er in elk geval een droomavond en een bijnaam aan overgehouden. 'Stevie Won der', noemen teamgenoten en kranten hem sinds hij Spurs op krankzinnige wijze liet ontsnappen tegen Leicester City. In de 95ste minuut poeierde hij de 2-2 binnen. Daar bleef het niet bij. Een minuut later maakte hij ook de 2-3. Einde wedstrijd, Spurs in ex tase en slecht nieuws voor Ajax. De Amsterdammers hadden Bergwijn al een paar maanden tot topdoelwit gebombardeerd. En omdat directeur Marc Overmars nog geen bod geaccepteerd zag worden, is Ajax' onderhandelings positie er niet beter op geworden. Ook omdat Spurs-manager Anto nio Conte na afloop weer bena drukte Bergwijn te willen behou den. ,,In het verleden was ik altijd heel duidelijk als het ging over Ste ven'', sprak Conte. ,,Ik zei dat hij voor mij een belangrijke speler is, omdat hij eigenschappen heeft die niemand heeft in onze selectie die niet veel creatieve spelers telt. Hij is fit genoeg om te beginnen of om erin te komen om de wedstrijd te kantelen.'' Waar het eerder nog leek op een fraai staaltje prijsopdrijving, wekte Conte woensdag echt de indruk dat de Oranje-international niet tot de spelers behoort die geld in het laatje moeten brengen voor nieuwe aan kopen. ,,We moeten ons verbete ren, sterker worden en niet een spe ler verliezen en zwakker worden. Ik denk dat Steven gelukkig is en voor Tottenham wil spelen.'' Een hoge vraagprijs, een plots ex cellerende speler en een zuinige trainer. Om Bergwijn nog aan te trekken, wacht Ajax een hels kar wei. Als dat al niet het geval was, want los van het verschil tussen vraag en aanbod, liep Overmars ook tegen een ander struikelblok aan. Bergwijn had zich voor een terug keer naar Ajax, waar hij een deel van zijn opleiding genoot, al neer gelegd bij een lager salaris. Het loonoffer dat hij vooralsnog moet maken, is echter groter dan hij ver moedde. Daar kwam bij dat er voor Berg- wijn meerdere gegadigden zijn. De aanvaller stond voor zijn glansrol in Leicester ook meer open voor an dere opties, omdat die financieel en sportief (speeltijd) gunstiger voor hem kunnen uitpakken. GO VRIJDAG 21 JANUARI 2022 Rai Vloet speelt voorlopig geen wedstrijden meer voor Hera cles. De club heeft besloten dat hij alleen nog maar blijft meetrainen met de selectie van trainer Frank Wormuth, na alle commotie die afgelopen week ontstond over zijn ren tree. De 26-jarige voetballer was twee maanden geleden betrokken bij een dodelijk on geluk op de A4. - Tim Gillissen PSV heeft gisteravond met enige moeite de kwartfinales bereikt van de strijd om de KN- VB-beker. De koploper van de eredivisie was uiteindelijk te sterk voor eerstedivisionist Telstar, dat vroeg in de wed strijd de leiding had genomen. Achtste finales KNVB-beker Gisteren PSV - Telstar Ajax - Excelsior Maassluis naar kwartfinales ex-PSV'ers? Steven Bergwijn beleefde woensdag in Leicester een inval beurt om van te dromen. De twee goals waarmee hij Totten ham Hotspur in blessuretijd de zege schonk (2-3), betekenden echter slecht nieuws voor Ajax. Bergwijn staat op het punt de winnende goal te maken voor Tottenham Hotspur tegen Leicester City. foto reuters Mohamed Ihattaren ontwijkt een tackle van Noussair Mazraoui tij dens het bekerduel tussen Ajax en PSV van bijna een jaar gele den. foto scs/ SANDER CHAMID Rai Vloet gaat voorlopig niet spelen voor Heracles. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21