Een project voor de lange termijn, daar willen ze zich in Amsterdam wel aan wagen O Ten Hag houdt zich op de vlakte 20 De jacht op de ene oud-PSV'er is nog niet gestaakt, of Ajax is dicht bij het aantrekken van een andere voormalige smaakmaker van de concurrent. Waar de komst van Steven Bergwijn na een magistrale invalbeurt ver weg is, staat de landskampioen op het punt om een gokje te wagen met Mohamed Ihattaren. Een tweeluik. Kort Willem II raakt Wriedt kwijt Willem II neemt per direct afscheid van spits Kwasi Wriedt. De Ghanees (27, foto) gaat spelen voor Holstein Kiel op het tweede niveau van Duitsland. Over een transfersom is niets bekendgemaakt. Wriedt speelde 1,5 jaar voor Willem II. In 42 competitiewedstrijden voor de Tilbur- gers kwam de aanvaller tot twaalf doel punten. Dit seizoen scoorde hij vier keer voor de nummer 15 van de eredivisie. FIFA: max zes spelers huren Wereldvoetbalbond FIFA wil nieuwe re gels invoeren voor het huren en verhuren van spelers. Het plan is dat clubs vanaf me dio 2024 nog maar zes spelers in een sei zoen mogen huren en er zes kunnen ver huren. Ook moet vanaf komende zomer een maximale huurperiode van een jaar gaan gelden. Zo wil de bond jonge spelers beschermen en tegengaan dat clubs mas saal voetballers inkopen. Matuta vertrekt bij PSV FC Groningen heeft middenvelder Emma nuel Matuta (19, foto) per direct overgeno men van PSV. De Belgische jeugdinternati- onal tekent een overeenkomst voor vieren eenhalf jaar in Groningen. Matuta, die naast de Belgische ook de Congolese natio naliteit heeft, doorliep een groot deel van de jeugdopleiding van de Eindhovenaren en debuteerde in 2020 voor Jong PSV. Flitsen Quote van de dag 'Er lopen veel mensen die weten hoe het is aan de top te moeten presteren.' MOHAMED IHATTAREN Plots was alles anders. Niet de komst van 'kanon' Steven Berg- wijn, maar die van afgegleden ta lent Mo Ihattaren (19) blijkt ineens in de maak bij Ajax. Sinds maandag wordt hard gewerkt aan een over gang, waarbij directeur Overmars gisteren tot een definitieve monde linge overeenkomst met Juventus hoopte te komen. De verwachting is dat de 19-jarige Ihattaren aanvankelijk voor een half jaar wordt gehuurd en dat de clubs een optie tot koop in de op handen zijnde deal laten opnemen. Ook een definitieve overstap van de behendige linkspoot was gisteren nog niet uitgesloten. Daarmee wagen de Amsterdam mers zich aan een regelrechte gok. Ihattaren gold ruim twee jaar gele den nog als groot talent en de vlag ging uit toen hij een interlandloop baan bij Oranje boven Marokko koos. Maar daarna ging het snel bergafwaarts met de linksbenige virtuoos. De beoogde goudmijn Ihattaren, die in 2019 zijn vader ver loor, vertrok door de achterdeur uit het Philips Stadion. Naar Juventus, dat nog geen cent van de kleine twee miljoen euro betaalde. De Ita liaanse grootmacht verhuurde Ihat- taren meteen aan Sampdoria. Voor die club speelde hij geen wedstrijd, om er na een paar maanden al de brui aan te geven en halsoverkop te rug te keren naar Nederland. Ajax, dat de frontlinie na het ver trek van David Neres met een (ex plosieve) aanvaller nog van een flinke kwaliteitsimpuls wil voor zien, waagt zich met Ihattaren aan een project voor de lange termijn. Dat blijkt al uit recent opgedoken beelden van de middenvelder, die met overtollige kilo's verre van fit bleek. Laat staan wedstrijdfit. In het Olympisch Stadion werkt hij met Gerald Vanenburg, tech niektrainer van Ajax, aan een come back. Die zal sowieso nog maanden op zich laten wachten. De vraag is dan ook of Ajax hem aanvankelijk überhaupt zal opnemen in de hoofdselectie, of dat Ihattaren van uit de beloftenploeg zal werken aan een rentree. Ajax durft het gokj e aan, ook om dat Juventus het probleemgeval in middels liever kwijt dan rijk is en geen jackpotbedrag voor hem hoeft. Met de op handen zijnde deal boort trainer Erik ten Hag zijn voormalige club Ihattaren door de neus. Utrecht dacht de schaduw spits al binnen te hebben met een huurdeal. Bij een rondje langs de Nederlandse topclubs bleek PSV niet meer bereid het enfant terrible, met de risico's die hij meedraagt, nog een kans te geven. Ajax wel. Komst Ihattaren Pabai Paes Wereldtitels VRIJDAG 21 JANUARI 2022 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Eredivisionist Sparta huurt middenvelder Joeri de Kamps (29), oud-speler van NAC, tot het einde van het seizoen van de Slo waakse landskampioen Slovan Bratislava en bedong een optie tot koop. Ivoorkust, met Ibrahim Sangaré (PSV) en Sébastien Haller (Ajax) in de basis, heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Mede door een doelpunt van Sangaré werd Algerije verslagen, 3-1. - International Dennis Warmerdam ruilt Pinoké in voor HC Bloemendaal. Ajax gaat hoogstwaarschijnlijk aan de slag met Mohamed Ihat- taren. Een akkoord met Juven- tus is in de maak. Krijgt trainer Erik ten Hag ook dit afgegleden (top)talent aan de praat? Ajax-trainer Erik ten Hag wilde voorafgaand aan de bekerwed strijd tegen Excelsior Maassluis niets kwijt over een op handen zijnde komst van Mohamed Ihat taren naar Amsterdam. ,,Wij pra ten nooit over transfers. Er zijn zoveel namen die met ons in verband worden gebracht, of spelers van ons die in de be langstelling van andere clubs zouden staan", zei Ten Hag. Op de vraag of ESPN nog terug kon komen als Ihattaren speler van Ajax geworden was, ant woordde de coach van de lands kampioen nog: „Misschien. Wie zal het zeggen.'' 2124 PEC Zwolle laat Mark Pabai per direct vertrekken naar SPAL, dat uitkomt op het tweede niveau (Serie B) van Ita lië. De 21-jarige vleugelverdedi ger sluit daar vooralsnog bij het tweede elftal aan en tekende tot medio 2024. 44 FC Utrecht-doel man Maarten Paes (foto) gaat het komende half jaar op huur- basis voor het Amerikaanse FC Dallas spelen. De club heeft ook een optie tot koop bedongen. Paes, ex-NEC, keepte 44 keer voor FC Utrecht. 3 Dammer Roel Boomstra heeft gisteren in Eind hoven voor de derde keer de wereldtitel ver overd. De 28-ja- rige Nederlander besliste de tweekamp met de Rus Aleksandr Sch- wartzman in een tiebreak. Verenigt Ajax tekst Johan Inan a (0 ÜN PORT DHQVEi*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20