De brutalen hebben in dit land echt de halve wereld Geen bewijs voor brandstichting: boer Gert weer vrij man WORDT HET BAHREIN OF ABU DHABI? 6 OZCAN AKYOL F1 BAHREIN - SEIZOENSOPENING F1 ABU DHABI - ORANJE TRIBUNE ©088-7070600 De eerste en laatste race van het seizoen! De afgelopen dagen vonden twee zaken tegelijkertijd plaats. Beide waren exem plarisch voor de verhoudingen en de omgangsvormen in ons land. De cultuursector organiseerde een ludieke actie onder de noe mer kapsalontheater. Terwijl ver schillende mensen werden ge knipt en geschoren, op podia in verschillende steden, traden ar tiesten op die nóg een keer aan dacht wilden vragen voor hun on zekere situatie. Nog voor ze goed en wel waren begonnen, kwamen er her en der waarschuwingen van lokale be stuurders, die ondubbelzinnig lie ten merken dat ze echt wel zouden gaan handhaven. Waarom eigen lijk? De actie viel onder een vreed zame demonstratie, constructief van karakter, waarbij ook nog eens braaf rekening werd gehouden met geldende coronaregels. Als het centrum van Amsterdam vol loopt met duizenden mensen die lak aan de richtlijnen hebben, knijpen burgemeesters en politie agenten een oogje dicht. In dit land wordt beschaafd demonstre ren afgestraft met een vermanend vingertje van de boa en zien veel agressievelingen hun wangedrag beloond met gedoogbeleid. In de Tweede Kamer volgde het debat op de regeringsverklaring en ook daar werd al snel duidelijk dat sleetse scheldtirades en ander hor- kerig gedrag zich moeilijk lieten tegenhouden. De nieuwe Kamer voorzitter blinkt uit in goede ma nieren, maar helaas ook in on macht om grip op het parlement te krijgen, zodat bullebakken en dwaalgeesten de tijd van hun le ven hebben. Er zijn in twee dagen tijd zin nige en inhoudelijke zaken be sproken, maar de grote meute, die het van journaals moet heb ben, zal zich vooral de clash tussen Rutte en Wilders herinneren. Het geeft te denken: wie prioriteit en extra empathie in dit land wil krij gen, moet vooral stampvoetend te keergaan tegen alles en iedereen, bij voorkeur met grensoverschrij dend gedrag. Dan wordt de rode loper uitgerold. - die tijdens de pandemie, op de momenten dat ze open moch ten, altijd de bezoekers om een co- ronabewijs hebben gevraagd - buiten de versoepelingen zijn gebleven. Hetzelfde geldt voor voetbalpubliek in stadions. Het kabinet zal volgende week met een helder antwoord moeten komen, op basis van de jongste ziekenhuiscijfers, waarop altijd is geanticipeerd. Anders kan er zo maar anarchie ontstaan. Want dat is wat we deze week hebben ge leerd: de brutalen hebben echt de halve wereld. Een beetje beduusd en overvallen door wat hem zojuist is overko men staat Gert gistermiddag in de hal van de rechtbank. Hij is zoals steeds omringd door naasten en familieleden, die hem toelachen en schouderkloppen uitdelen, terwijl zijn advocaat felicitaties in ontvangst neemt. Tweeënhalf jaar na de laatste van zeven branden heeft de enige verdachte die in beeld was zojuist stoïcijns voor zich uitkijkend te horen gekregen dat hij is vrijge sproken. ,,Ja, ik ben opgelucht. En heel blij'', zegt Gert, gevraagd naar zijn gevoel. ,,Ik weet nog niet wat ik nu ga doen als ik thuiskom. Ik ben emotioneel. Hier wil ik het voor nu bij laten.'' Gert is duidelijk onder de in- druk van de uitspraak. En dat is volgens zijn advocaat Tim Vis ook heel begrijpelijk, want j arenlang is hij door politie en justitie neerge zet als de man die de branden stichtte op zijn eigen boerderijen. En nu is dat allemaal plotsklaps van tafel. ,,Ik heb het eigenlijk nog nooit zo duidelijk meegemaakt'', zegt Vis, verwijzend naar de uitspraak. De rechtbank wijst erop dat er geen getuigen zijn gehoord die Gert de branden zagen stichten en hem expliciet aanwezen als de da der. Ook meldt de rechtbank dat de mogelijkheid bestaat dat een andere verdachte de branden heeft gesticht: het onderzoek door politie en Openbaar Ministerie was erg gericht op één verdachte. De ondernemer die inmiddels actief is in de zonnepanelenbran che, werd wel veroordeeld voor witwassen en verduistering van bijna 500.000 euro. Dat geld drukte hij volgens de rechtbank achterover bij het stro- en hooi- verpakkingsbedrijf Natures Best. De straf van een jaar, waarvan de helft voorwaardelijk, heeft hij al in voorarrest gezeten. Gert over weegt in hoger beroep te gaan te gen deze straf. 5-daagse vliegreis - volledig verzorgd 5- t/m 8-daagse vliegreizen - erg compleet! zie stipreizen.nl/fl-bahrein zie stipreizen.nl/fl-abu-dhabi reizen nl DONDERDAG 20 JANUARI 2022 GO Y @OzcanAkyol Het blijft onverklaarbaar waarom schouwburgen en musea Boer Gert (38) uit Langbroek is een vrij man en daarmee is een enorme last van zijn schouders gevallen. Twee jaar nadat hij vastzat, ziet de rechtbank geen bewijs tegen hem voor brand stichting bij boerderijen. Wel is hij schuldig aan verduistering van honderdduizenden euro's. Marco Gerling Utrecht INCLUSIEF O.A.: Vliegreis per eigen oran|echarter of met Türkish Airlines, ruimbagage inbegrepen 3 of 4 nachten verblijf in 4* Wyndham Garden Manama Hotel ind. ontbijt Alle transfers (ook naar/van drcuit vrijdag t/m zondag) Toegangskaart Oranje Tribune TURN 1 (beste plaats op het circuit!) Eigen Nederlandssprekende beigeleiding Vertrek: 17 maart 2022 INCLUSIEF O.A.: Keuze uit eigen charter of non-stop vliegreis naar Dubai 4 t/m 7 nachten verblijf in uitstekende 4* of 5* hotels incl. ontbijt Alle transfers (ook naar drcuit) 2-daagse toegangskaart exclusieve Oranje Tribune Marina Grandstand incl. exclusieve Oranje Fanzone Eigen Nederlandssprekende begeleiding Vertrek 16 t/m 18 november 2022 voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6