Omikron lijkt minder heftig dan verwacht c Data buitenland hoopgevend IjGrahams 4 Ali B. komt steeds verder in het nauw. Er ligt een tweede aangifte van seksueel grensoverschrijdend gedrag tegen de rapper en coach van The Voice of Holland. RTL heeft hem uit het programma gezet. Nu in steeds meer landen blijkt dat de omikrongolf geen grote problemen in de ziekenhuizen veroorzaakt, neemt in ons land de druk toe om horeca en cultuur open te gooien. Ingewijden verwachten dat nieuwe RIVM-modellen daarvoor meer ruimte bieden. Minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers (D66) wilde gisteren na coronaoverleg op het Binnenhof niet vooruitlopen op het be sluit om verder te versoepelen. Komende dinsdag is er weer een nieuwe pers conferentie. ,,Die anderhalve week moet u ons geven.'' Wel erkende Kuipers dat buiten landse gegevens bemoedigend zijn. Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Denemarken doorstaan de omikrongolf zonder grote proble men in ziekenhuizen, ook elders is geen harde lockdown nodig. In het VK wordt zelfs gesproken over het loslaten van strikte basisregels. ,,Naar rato van het aantal besmet tingen zijn de ziekenhuisopnames veel lager dan eerder'', zei Kuipers. ,,De besmettingen zijn hier nu drie weken aan het stijgen, desalniette min ligt het aantal patiënten in het ziekenhuis lager. Dat gaat de goede kant op.'' Begrijpelijk Morgen komt het Outbreak Ma nagement Team (OMT) opnieuw bijeen, zondag overleggen minis ters in het Catshuis, dinsdag beslist het kabinet. Ondernemers in ho reca en cultuur willen massaal open, steeds meer experts zijn er van overtuigd dat het kan. Kuipers noemde het 'begrijpelijk' dat par tijen daarop aansturen. „Iedereen wil terug naar de situatie van zoveel mogelijk open.'' Toch wil hij eerst 'aankijken' hoe het gaat met de be- smettingscijfers nu winkels en kap pers weer open zijn en sporten weer mogelijk is. ,,We kunnen niet anders.'' Op papier was voor versoepeling nog weinig ruimte: de modellen van het RIVM toonden vorige week een grote kans op een enorme piek in de toestroom van coronapatiën ten naar ziekenhuizen - in het slechtste geval tot wel honderd of tweehonderd extra ic-opnames per dag. ,,Het RIVM moet kijken: hoe ziekmakend is de omikronvariant ten opzichte van delta?'' zei Kui pers. „Langzamerhand leren we dat de kans op ernstige ziekte fors lager is en dat is gunstig.'' C Horeca en cultuur putten moed uit bemoedigende ziekenhuiscijfers in andere landen ,,We gaan ervan uit dat we betere modellen krijgen nu steeds meer gegevens beschikbaar zijn'', zegt een Haagse bron dan ook. En een ingewijde rond het OMT: ,,Deze week krijgen we weer een nieuwe prognose.'' De modelleurs moeten buitenlandse gegevens vertalen naar de lokale situatie, totdat er ge noeg Nederlandse data beschikbaar zijn. Als straks wel wordt meegeno men dat de ligduur per coronapa tiënt korter is, dat veel minder mensen op de ic belanden en dat de besmettelijke periode per geïnfec teerde korter is, dan kunnen de prognoses plotseling een stuk zon niger worden en ligt de weg naar versoepelingen open. THE VOICE Advertentie "Eczeem? Gebruik Grahams, de succesfoimule uit Australië!' HollandÖBarrett Advocaat Bart Swier van Ali B. zegt dat hij van de makers van het programma Boos heeft be grepen dat de tweede aangifte losstaat van The Voice. Boos komt vanmiddag met een uitzending over misstanden rond de be roemde talentenjacht. De tweede aangifte tegen Ali B. ligt bij het Openbaar Ministe rie Noord-Holland. Een woord voerster zegt dat het om 'een zedenfeit' gaat. Advocaat Swier bevestigt de aangifte, maar zegt er meteen bij dat de 40-jarige B. ook deze beschuldiging ontkent. Datzelfde deed Ali B. al met een statement na de eerste aan gifte. 'Ik ben 100 procent over tuigd van mijn onschuld. Het gaat om een beschuldiging van iets dat lang geleden gebeurd zou zijn, maar daar is niets van waar. Er is geen naam gegeven, Nienke: aangifte tegen Rietbergen niets concreets. Daar kan ik mij niet tegen verdedigen, maar de schade is wel aangebracht.' Swier laat het nu bij de medede ling dat voor de tweede aangifte exact hetzelfde geldt. Zoals uit de reactie van Ali B. blijkt, weet de rapper zelf niet precies uit welke hoek de beschuldigingen komen. Tegen Ali B. liggen nu twee aangiftes. De eerste is van enkele dagen geleden en ligt bij het Openbaar Ministerie Midden Nederland. Van beide aangiftes is onduidelijk van wie ze komen. Ook is niet helder van wanneer beide gebeurtenissen zijn. Of de aangiftes leiden tot vervolging is ook nog niet zeker. Justitie moet beide gevallen nog onderzoeken. Uitbarsting Maandag kwam Ali B. er in de talkshow Beau ook al slecht vanaf. In de uitzending vertelde ex-deelneemster van The Voice DONDERDAG 20 JANUARI 2022 GO Niels Klaassen Hanneke Keultjes Den Haag Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème*, C+ Crème*, Psorias Crème*, maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème* en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. 'Dit is een medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Kijk voor alle verkooppunten op www.grahams.nl Voor contact: Grahams, www.grahams.nl Ali B. verder in gen. FOTO BRUNOPRESS, ANP Tegen ex-coach Marco Borsato (l) ligt een aan gifte van seksueel over schrijdend gedrag, die los zou staan van The Voice. Rechts de inmid dels opgestapte band leider Jeroen Rietber- Victor Schildkamp Hilversum Voormalig The Voice of Holland-kandidate Nienke Wijnhoven gaat aangifte doen van aanranding te gen Jeroen Rietbergen, de bandleider van het programma. Inmiddels heeft zij via haar advocaat, Sébas Diekstra, contact opgenomen met de zeden politie, laat de advocaat weten. „Cliënte heeft lang getwijfeld over het doen van aangifte. Vooral omdat zij de schuld bij zichzelf heeft gelegd. Door alle ontwikkelingen ziet zij dat nu anders en durft zij ein delijk deze stap te zetten", aldus Diekstra. Rietbergen ontkent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 4