Van Anrooij verdedigt vijfde plaats in finalerace c Eerste versoepelingen voor sport met gejuich ontvangen 15 Droomstart Bouzambou Ondanks een valse start kende Saïd Bouzambou woensdagavond een droomstart van het EK zaal voetbal in eigen land. In een lege Ziggo Dome keek Oranje binnen de minuut tegen een 0-1 achter stand aan, maar dankzij twee treffers vlak na rust en een doelpunt van matchwinnaar Bouzambou, werd Oekraïne verslagen: 3-2. Kapelle valt in het water De eerste zwemloop van het Haverkamp zwemloopcir- cuit 2022, op 6 februari in Kapelle, is afge last. Organisator Jan Boonman laat weten dat er met de vier inschrijvingen tot nu toe geen basis is om deze zwemloop door te laten gaan. De eerstvolgende zwemloop, nog afgezien van Covid-beper- kingen, staat op voor 13 maart in Roosendaal. Sinds deze week mag er, na een verbod van zo'n vier weken, weer binnen gesport worden. Op elke tijd van de dag. Dinsdagavond stroomde het Omnium in Goes daarom weer vol. Het is voor Kloetinger Bart van der Drift en Kapellenaar Jacco Geschiere al vijftien jaar vaste prik: één keer per week squashen ze samen. Ze stapten dinsdag rond halfnegen van de baan af, totaal bezweet en zo goed als afgemat. Ze mochten eigenlijk nog tien minuten langer doorgaan, vertelden ze. Maar na een lockdown is dat niet verstandig. ,,Bij squash kun je je niet inhouden", zei Geschiere. ,,Dus moet je bij zo'n eerste keer weer oppassen. Je moet het weer een beetje opbouwen." In het Goese sporthallencomplex is het doorgaans een drukte van belang. Het kloppende hart is dan het restau rantgedeelte, waar sporters zich verza melen vóór een training en na afloop nog uitgebreid een drankje wordt ge dronken, waar sporttassen zich opsta pelen rond de tafels en de tv aanstaat voor voetbal, darts ofwielrennen. Maar nu de horeca nog gesloten moet blij ven, was het daar compleet donker. In de afzonderlijke zalen was wel volop leven. In de dojo werd gejudood en ook de karateka's van Kyokushin Zeeland waren, nadat ze in de parkeer garage onder de plaatselijke Chinees hadden getraind, weer binnen bezig. Verderop werd gekorfbald, gevolley bald en gebokst. En twee squashbanen waren bezet. Verdere versoepelingen ,,Dit hebben we wel gemist, hoor", zei Bart van der Drift na het squashen. ,,Wij vinden het lekker om ons hele maal leeg te spelen. Hoe ouder je wordt, hoe belangrijker is dat je zo blijft bewe gen. Toen we weer mochten, zijn we gelijk weer gegaan. En dan is het, zoals altijd bij squash, de dood of de gladio len. Daarom konden we het maar beter iets korter houden vandaag." In zaal 1 bouwde de eerste selectie van Blauw Wit ook de activiteiten op. Trainster Inge Bekaert woont net over de grens, in Wachtebeke, en het heeft haar bevreemd dat er in twee verschil lende landen zo'n verschillende maat regelen zijn genomen. ,,In België mocht gewoon binnen gesport worden", ver telde ze. ,,Ik mocht daar gewoon wed strijden fluiten, terwijl ze hier in Ne derland helemaal niks mochten doen. Ik heb mijn spelers gevraagd of ze hun conditie een beetje op peil wilden hou den. Of ze dat gedaan hebben, weet ik niet. Maar ik weet wel dat de discipline hier wat groter is dan in België. In Bel gië gaan sporters wat eerder in hun ze tel zitten." Bekaert hoopt dat de verdere versoe- pelingen snel volgen. Ze traint deze week drie keer en hoopt dat er vol gende week een oefenwedstrijd bin nen de club gespeeld kan worden. ,,Maar liever nog heb ik dat we weer echte wedstrijden kunnen spelen en dat er een competitie gespeeld wordt", zei ze. ,,En dat er dan ook een mogelijk heid is om te promoveren. Met Blauw Wit willen we omhoog, maar vorig zaalseizoen kon dat niet en het zou niet goed zijn als dat nu weer niet kan. Dan is er voor een trainer ook weinig uitda ging." Ledental Verderop, in hal 3, hoopten ze bij vol leybalvereniging Mytilus vanzelfspre kend ook op een vorm van competitie. Jeugdcoördinator Ellen Schulte ver- telde dat de nationale bond NeVoBo daarvoor meerdere scenario's heeft. ,,Maar nog belangrijker vind ik het dat er geen lockdowns meer komen", gaf ze aan. ,,Voor corona hadden we best een stabiel ledenaantal. Mensen gin gen weg, maar tegelijk kwamen er an deren bij. Maar als we een tijdje niks mogen doen in de zaal, vertrekken le den wel, maar komt er niemand voor terug. En schoolprojecten, waarbij we ook kinderen kunnen interesseren, gaan steeds niet door." Schulte zag op de eerste training na de lockdown dat iedereen weer blij was elkaar te zien. ,,Dat is het sociale aspect van sport", vertelde ze. ,,Het is zo lekker om aan het einde van een school- of werkdag je hoofd leeg te maken. Je ziet hoeveel lol iedereen heeft." Twee jaar geleden, toen Van Anrooij de GP Adrie van der Poel voor het eerst reed, fi nishte ze als zevende. Dat was toen haar beste resultaat in een World Cup. Deze winter is het eerder regel dan uitzondering dat ze zich in de top tien nestelt. Mede daardoor staat ze nu zevende op de wereldrang lijst. Er mist alleen nog een po diumplaats op het hoogste ni veau. De Zeeuwse renster van Trek Baloise Lions reed tot nu twaalf World Cups. Alleen die van Val di Sole en Flamanville sloeg ze vanwege trainingssta ges in Spanje over. In de rang schikking van de U23 staat ze derde en daar zal in Hooger- heide geen verandering meer in komen. Puck Pieterse en Fem van Empel reden alle we reldbekerraces en zijn inmid dels buiten bereik. In het overallklassement is Van Anrooij de nummer vijf en die plek zal ze op de Bra- bantse Wal nog wel moeten verdedigen. Er zijn immers nog meerdere vrouwen die haar voorbij kunnen gaan. Financieel succes Shirin van Anrooij heeft 216 punten en wordt gevolgd door Marianne Vos (214) en Inge van der Heijden (207). Vos vormt een reëel gevaar: in alle zes wereldbekerkoersen die ze samen reden, finishte de erva ren Brabantse voor de jonge Zeeuwse. Van der Heijden is een veel kleinere bedreiging. Niet alleen op sportief ge bied is de veldritcampagne een succes, ook op financieel vlak. De Europees kampioene bij de beloftes fietste alleen in de World Cups al 19.500 euro bij elkaar aan prijzengeld. Na Hoogerheide is bekend hoe hoog ze uitkomt in het eind klassement en groeit het be drag tot voorbij de 30.000. De vijfde plaats levert dan nog eens 12.000 euro op, de zesde De vrouwenwedstrijd in Hoogerheide begint om 13.40 uur, de mannen starten om 15.00 uur. Publiek is niet wel kom. Beide races zijn live te zien op de diverse Neder landse en Belgische zenders. GO DONDERDAG 20 JANUARI 2022 VOETBAL ZWEMLOOP Alleen maar blije gezichten: 'Lekker je hoofd leegmaken' Ook voor turnvereniging Forza Gymnastica zijn de trainingen weer begonnen. foto marcelle davidse Goes Shirin van Anrooij sluit zon dag een zeer succesvol we reldbekerseizoen af dicht bij huis. In Hoogerheide is de finale van het vijftien wedstrijden tellende circuit. De negentienjarige Kapelse zal bij de beloftes als num mer drie op het podium komen, maar het is nog de vraag hoe hoog ze eindigt in het overallklassement. G Shirin van Anrooij hoopt zon dag een succesvol wereldbe kerseizoen op gepaste wijze af te kunnen slui ten. FOTO BELGA 10.000. - Roeland van Vliet O £L O "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43