2 10 Opinie in de krant Brief van de dag Café heeft functie, juist in lockdown Quote van de week Mensen willen de kleding voelen, zien en passen Deop- lossing is de rovers af te schieten Belang rijkste is een oplos sing voor de over- bevol king De bevol king zal het gelag betalen LEZERSBRIEVEN Weer vernamen we dat velen in rouw zijn door een geweldsinci dent (krant, 13 januari). Ook deze keer beslecht door een mes om het gelijk te willen behalen. Het maakt van mij, opa van jonge kleinkinde ren een bezorgde man, worstelend met de vraag hoe dit soort geweld te keren. Maar vooral, wat kan ik als trotse opa bijdragen uit betrok kenheid om dit geweld te ke ren? Ik roep alle grootouders op die deze gevoelens delen, deze zorgen bespreekbaar te maken met onze kleinkinderen. Bied ze een luisterend oor als ze daar zelf ook mee worstelen. Veroordeel ze niet, maar wees een vrijplaats. Help hen wegen te zoeken om er met ande ren over te praten. We willen graag trotse grootouders blijven. Niet van succesvolle carrièrema kers of regeringsverantwoordelij ken, maar van beloftevolle men sen, die geweldloos de wereld een beetje mooier maken. Medegroot ouders, benut jullie talenten! AOW De AOW zal niet met het mini mumloon meestijgen (krant, 12 ja nuari). Ik herinner mij dat D66-minister Wouter Koolmees twee dagen vóór Kerstmis van 2019 een brief naar de Kamer stuurde om in de jaren 2022-2042 de AOW in twintig jaar naar het absolute minimum, het 'basisin komen', te brengen. Gewoon in gezet beleid. Het zal mij benieu wen hoe dit in de Eerste Kamer uitpakt, waar de coalitie geen meerderheid heeft. Cees Freeke, Terneuzen Een goed initiatief van beleidsme dewerker Gerard de Rijke (krant, 14 januari) van de gemeente Vlis singen om aandacht te vragen voor het keerpunt van de 80-jarige oor log. De Vlissingers waren de eer sten die de Spanjaarden uit hun stad verjoegen. Het was het begin van de 'geboorte van Nederland'. In de boekwinkel zag ik onlangs een reeks boeken van Arie Bouw meester onderwijzer uit Sou burg). Deze boeken gaan over de strijd van Middelburg van 1572 tot 1574. Je wordt in dit boek meege zogen in de avonturen van Dirk en Maartje. Alles goed gedocumen teerd en heel herkenbaar voor een ieder die op Walcheren woont. Deel 1 heet: De kuipersdochter van Middelburg. Deel 2: De geuzenadmi raal van Vlissingen. Deel 3: De ge heimzinnige luitspeler van Veere en deel 4( moet nog verschijnen): De vrijheidshelden van Walcheren. Een 'must' voor iedereen van 10 tot 100 jaar die wil weten wat zich in die jaren op Walcheren heeft af gespeeld! Ab van de Vrie, Middelburg Na de kerst konden wij (beiden 60+) een afspraak maken. We kon den kiezen uit drie plekken: Ter neuzen, Goes en En vorige week kregen we een brief van het RIVM dat we ons konden aanmel- den met een overzicht erbij over hoe en wat én een lijst met vragen over je gezondheid. Die laatste lag ook op de vaccinatielocatie ter in vulling. Na een berichtje naar de GGD blijkt dat het RIVM alleen de brie ven verstuurt, maar niet op de hoogte is of je al gevaccineerd bent. Dat werkt niet samen!? On nodige post dus. Ook weer extra werk en onnodig. M. Govaert, Westdorpe Grootouders, maak je zorgen bespreekbaar met je kleinkinderen. Veroordeel ze niet, wees een vrijplaats De Amerikaanse econoom Irving Fisher is al lang dood en begraven, maar de door hem bedachte for mule leeft: M x V P x T. V en T zijn op korte termijn moei lijk in beweging te krijgen, maar M en P zijn alert en springlevend. M is de geldhoeveelheid en P is het prijspeil. Een wiskundeknobbel is niet nodig om in te zien dat een toenemende geldhoeveelheid stij gende prijzen tot gevolg zal heb ben. Dat heet monetaire inflatie (krant, 12 januari). Een welluidend begrip, maar het betekent gewoon dat alles duurder wordt. Door het beleid van de Europese Centrale Bank is de geldhoeveel- heid zeer sterk gestegen en het heeft er alle schijn van dat Rutte-4 daar nog een schepje bovenop doet een subsidie hier en een compensatie daar. Als dat alles realiteit wordt dan is Nederland over een tijdje een aan tal uitgekochte (boze) boeren rij ker en vele (niet gecompenseerde) AOW'ers armer. A. J. Derksen, Kapelle Volgens de schrijver weet nie mand dat de merel (krant, 10 janu ari) het loodje legt. Ik wel. In onze buurt in Terneuzen zitten min stens 20 kauwen en bij de kinder boerderij zeker 30 eksters. Als ik naar mijn volkstuin rij, zie ik min stens 50 van deze rovers. Deze vo gels moeten allemaal eten. De nes ten van merels en lijsters zie je zo in de bomen zitten. De eieren en jonge vogeltjes worden bijna alle maal geroofd. De oplossing is - zo als vroeger - het terugdringen van het aantal rovers door ze bijvoor beeld af te schieten. C. C. van Sabben, Terneuzen We hebben weer een regering en dat is positief (krant, 10 januari). Dat het lang heeft geduurd, ligt aan ons kiesstelsel met een teveel aan politieke partijen. Wat een slechte ontwikkeling is dat in al lerlei praatprogramma's op tv, maar ook in andere media weer allerlei vooroordelen worden ge ventileerd en de nieuwe regering geen eerlijke kans krijgt zich waar te maken. De belangrijkste taak is dat men een goede oplossing vindt voor de snel toenemende overbevolking, wat slecht is voor een stabiele sa menleving, woningbouw en kli maat. Ik hoop dat deze regering met een adequate, harde, goede oplossing komt, maar daar is moed voor nodig. Het voorstel van de Kamervoorzitter om nog een aan tal parlementaire onderzoeken te houden, waaronder de toeslagen affaire en komst van Afghanen is onnodig. Het zal de verhoudingen weer verslechteren. Stop ermee, het is verspilde tijd. Thon Bastiaansen, Terneuzen 10 januari 2022 zal de geschiede nisboeken ingaan als een zwarte bladzijde in de Nederlandse ge schiedenis. De eerste dag van Rutte IV. Helaas geldt nu niet meer het voordeel van de twijfel: het zijn dezelfde onbetrouwbare partijen, dezelfde incapabele mi nisters (of nog erger) en als pre mier de alles weglachende jokke brok Mark Rutte. Dat betekent opnieuw: crisis op crisis, wanbeleid op veel dossiers, de voortdurende onmenselijke bureaucratie en de ongevraagde dictaten vanuit 'Brussel'. De NPO zal het allemaal wel weer goedpra ten, maar de bevolking zal het ge lag betalen. Simon Tom, Zoutelande DONDERDAG 20 JANUARI 2022 GO Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contouren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Café's zijn belangrijke plekken om te ontspannen. foto frank de roo Een café was van oudsher het 'ce ment' van de plaatselijke samenleving. Een ontmoetingsplaats waar mensen elkaar ontmoetten en nieuwtjes uit wisselden. Een plek ook waar mensen zich ontspanden en de stress van het dagelijks bestaan van zich afschud den. Maar nog steeds hebben café's en andere horecagelegenheden een belangrijke functie. Sterker nog, juist in deze tijd van toenemende onzeker heid en spanning is er behoefte aan uitgaansleven en fysiek samenzijn. En dan met name onder de miljoenen al leenstaanden - oud en jong - die als geen ander te maken hebben met de gevolgen van de lockdown. Daarom is het voor mij onbegrijpelijk dat de regering wel tot enige versoe peling van het strenge coronabeleid heeft besloten, maar dat de horeca daar niet van profiteert. Niet alleen de exploitanten bij wie het water al ge ruime tijd tot aan de lippen staat, wor den er door getroffen. Ook de bezoe kers beschikken niet langer over een 'ontluchtingsventiel'. Albert Kort, Kapelle - Amanda Reijerse, eigenaresse van Bubbles in Goes - C.C van Sabben, Terneuzen Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. - Thom Bastiaansen, Terneuzen - Simon Tom, Zoutelande Steekincident Sjaak Oosterling Herdenking Coronavirus (77) Premier Mark Rutte tijdens het debat in de Tweede Kamer over de regeringsverklaring. foto anp Inflatie Merel. FOTO GETTY IMAGES Merel Rutte IV Rutte IV (2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38