9 MUZIEK 'MIJN VADER TROK ME OVER DE STREEP OM TE GAAN ZINGEN' Ik heb al od O Julia van de Ketterij, afkomstig uit Vlissingen, is professioneel achtergrondzangeres. Ze is al jaren actief bij The Night of the Proms, waardoor ze samen zong met artiesten als Seal, John Miles en Chaka Khan. Julia kende een bewogen 2021 door het overlijden van haar vader, de bekende Zeeuwse gitarist Leo van de Ketterij. ,,De eerste maanden na zijn dood vroeg ik me sterk af: wil ik nog wel muziek maken zonder hem?" Ik heb al op veel mooie plekken mogen optreden zoals Japan, Bonaire en Curasao al vaak gevraagd 'Doe je mee dit jaar?', maar telkens was mijn antwoord afwijzend." I ,,Nee hoor, i ,,Op vele mooie plekken in de wereld, bij voorbeeld Japan, Bonaire en Curasao. Sinds zes jaar ben ik vaste zangeres bij de band van The Night of The Proms. Daar deelde ik het podium al met mijn jeugdidolen. Nooit ge dacht dat ik samen zou zingen met Chaka Khan, Seal, John Miles en Joss Stone." ,,Samen met Rob de Nijs en Michelle Oude man ben ik een paar jaar geleden een bac- kingvocalsectie gestart. Vaak worden losse achtergrondzangers en -zangeressen bij el kaar gezet, terwijl het juist fijn is als je elkaar goed kent en aan kunt vullen. In 2015 hoor den we dat er audities waren. We zijn 'aan genomen' bij The Night of the Proms en de organisatie is loyaal naar iedereen die mee werkt. Het voelt als een grote familie." ,,Mijn eerste keer op The Night of The Pr oms was ik lichtelijk overdonderd. Ik was best zenuwachtig voor de eerste repetities. Het is niet dat ik meteen op Chaka Khan af stapte voor een handtekening of een foto, dat doe je niet wanneer je aan het werk bent. Bijzonder is het natuurlijk wel." ,,In 2020 zouden we de backing vocals doen op het Eurovisie Songfestival in Nederland. Bij De Wereld Draait Door waren we erbij toen het nummer Grow van Jeangu Macrooy werd gepresenteerd. Helaas werd het festival afgelast door de coronacrisis. Natuurlijk hoopte ik dat ik een jaar later alsnog mee mocht, maar Jeangu koos voor een compleet ander nummer en een andere bezetting. Dat feestje ging helaas niet door." ,,Het overlijden van mijn vader is natuurlijk bepalend voor het jaar. Hij was al een tijd ziek, maar over muziek konden we altijd praten. De periode na zijn overlijden vroeg ik me sterk af 'wil ik nog wel muziek maken zonder mijn vader?' Hij heeft mij muzikaal zo gevormd dat het voelde alsof de grond onder mijn voeten wegviel. De basis waarom ik begon met zingen viel ineens weg. Twee maanden later heb ik mezelf bij elkaar geraapt en kwamen er weer toffe mu zikale uitdagingen op mijn pad. Ik voelde dat de noodzaak om te zingen ook in mezelf zit. Onze ouders hebben ons zoveel plezier in muziek meegegeven, als kinderen kun nen we niet anders dan daar erg dankbaar voor zijn." Op heel jonge leeftijd had ik nooit de drang om zangeres te worden Een muzikaal nest vormt de basis voor Ju lia's carrière. Niet alleen haar vader Leo was muzikant in hart en nieren, ook haar veel te jong overleden moeder (Cindy Tamo) was een getalenteerd zangeres. Bovendien is Ju lia's broer Jesse de helft van het succesvolle dj-duo Pep Rash en ook zus Lisa-Jane is professioneel zangeres. „Eerlijk gezegd niet, pas na mijn mid delbare schooltijd. Ik zal een jaar of 19 zijn geweest en zat tussen twee stu dies in. Welke richting ik op wilde, wist ik niet. Mijn vader trok me over de streep. Hij heeft feest band Passe Partout en cover band The Cave opgericht, waar mijn zus en ik in mee r zongen. We kregen al snel veel optredens." „Nummers van The Beatles, The Who, Neil Young, dat genre. In de feestband, waarmee we op bruiloften en partijen speelden, kwam er ander materiaal voorbij. Van top 40-hits tot standaard feestre- pertoire. Mijn eerste keer op een po dium bleek een verademing. Voor het eerst in mijn leven voelde ik 'dit is waar ik mee verder wil'. Op jonge leef tijd had ik nooit de drang om zangeres te worden, maar op dat moment veran derde dat compleet." ,,Mijn toenmalige vriend was net afgestu- aan het conservatorium en hij woonde in Rotterdam. Door hem ben ik buiten Zeeland gaan kijken wat er alle maal mogelijk was in de muziekbusi- ness. Ik verhuisde hem achterna en kwam in contact met mensen uit de muziekwereld. Door die contacten ging het balletje rollen en heb ik aan veel leuke projecten mee mogen werken. Veel coverwerk, backing vocals en ik heb ook eigen muziek gemaakt. Als achtergrondzangeres haalde ik de meeste opdrachten binnen en dat is in middels helemaal mijn ding." zo nodig op de voor grond. Ik heb al op veel podia in Nederland en in het buitenland op mogen treden. Met eigen werk was ik daar misschien nooit ge komen. Het is niet uitgesloten dat ik zelf nog liedjes uit zal brengen, maar de drang om in de spotlights te staan heb ik niet. De redactie van The Voice of Holland heeft me DONDERDAG 20 JANUARI 2022 M 'Backing vocal' Julia hoeft niet zo nodig in de spotlights - Julia van de Ketterij Hans Puik Rotterdam Niet de drO< stralen? Waar ben je allemaal al geweest als 'bac king vocalist'? Hoe word je achtergrondzangeres bij The Night of The Proms? Hoe is het om samen te zingen met jeugd idolen? Je was ook dicht bij een heus songfesti- valavontuur? Hoe kijk je terug op het bewogen jaar 2021? G Julia van de Ketterij: „Mijn eerste keer bij The Night of The Proms was ik lichtelijk overdonderd. Ik was best zenuwachtig voor de eerste repetities." foto privebezit - Julia van de Ketterij Dan ben jij vast al piepjong begonnen met zingen? Welke liedjes zongen jullie? Hoe is het verder gegaan? ooit als soloartiest te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37