Albert Heijn mag winkel en magazijn aan Szydlowskiplein in Axel uitbreiden Dorpsraad Hoofdplaat: 'Compenseer dorpshuizen' c In Draaibrug ligt nog steeds veel afval in de tuinen tramhuisjes 8 S WÊêËËÊt. De tuinen van de monumentale tramhuisjes in Draaibrug liggen nog altijd bezaaid met afval. Daarom vreest Iris van de Kerkhove dat de ratten terugkeren. Bob Maes Draaibrug Draaibrug kampte lange tijd met een fikse rattenplaag, die veroor zaakt werd door een gigantische vuilnisbelt in het monumentale, leegstaande tramhuisje op num mer 66. Iris van de Kerkhove, eige naar van een ander tramhuisje, kon er over meepraten. In haar huisje zaten de ratten in het plafond bo ven de keuken, waar ze elektrici teitsdraden doorknaagden. Nadat de beesten waren overleden, vielen de maden via de afzuigkap op het fornuis. Dat de meeste tramhuisjes verloederd zijn, helpt ook niet de ratten weg te houden uit Draai brug. Niet piekfijn Iris heeft de laatste tijd geen ratten meer gezien. December vorig jaar is na lang aandringen de vuilnisbelt opgeruimd door de eigenaar, die meerdere tramhuisjes bezit. Maar om nu te zeggen dat de huisjes er piekfijn uitzien? Nee. De groten deels overwoekerde tuinen liggen bezaaid met rommel. ,,Het is wach ten tot de ratten terugkeren." Vuilniszakken en kratten Vorige maand zijn rattenvallen ge plaatst en de eigenaar heeft het tuintje van nummer 66 gesnoeid. Iris zag het gebeuren. ,,De tuin was compleet overwoekerd, maar hij ging met een klein snoeischaartje te werk. Als je een kraantje huurt, ben je op een ochtend klaar. Aan de andere tuintjes is helemaal niets gebeurd." Wat heet. De braamstruiken staan metershoog. En dat is niet al les. Vuilniszakken, boodschappen tassen, bierkratten en zelfs stofzui gers lijken lukraak door de tuinen uitgestrooid. Het is een walhalla voor ratten. ,,Er is wel iets gedaan, maar hier hebben we niets aan. Als j e twee lekke banden hebt en je ver vangt er één, kun je nog steeds niet rijden. De gemeente en ongedierte- bestrijding hebben zelf gezegd dat bij half werk de ratten weer terug keren. De oorzaak moet worden aangepakt." 'Aan vergunning voldaan' Voor Iris is haast geboden. De huur der van haar tramhuisje vertrekt over een paar maanden en dan wil Iris het plafond in de keuken ver vangen. ,,Maar als de ratten niet wegblijven uit mijn plafond, blijfik klussen. Daar knap het allemaal niet van op." Volgens de gemeente Sluis heeft de eigenaar van de huisjes aan zijn opdracht voldaan door de rommel in het huisje op nummer 66 op te ruimen, het tuintje te snoeien, lok dozen te plaatsen en het pand te verzegelen. Er zijn plannen de ver waarloosde tramhuisjes op te knap pen. De vergunning is nog niet ver leend. rj- <y Als de ratten niet wegblijven, blijf ik klussen - Iris van de Kerkhove, buurvrouw Vpj, f.rtö'W AXEL De Albert Heijn in Axel wordt een stukje groter. Alleen een toezegging van de gemeente raad ontbreekt nog, maar die volgt binnenkort. De commissie Bestuur en Middelen boog zich dinsdagavond over het voorstel om de Albert Heijn aan het Szydlowskiplein uit te breiden. De familie Luitjens, eigenaar van de supermarkt, wil de winkel en het magazijn uitbreiden. Dat moet ge beuren op grond die nu nog van de gemeente is. Terneuzen heeft al een akkoord met Luitjens over de ver koop van deze grond. De huidige passage voor voetgan gers van en naar het parkeerterrein wordt afgesloten en de huidige laad- en losplaats wordt ver plaatst. In de commissievergade ring klonk geen enkele wanklank, dus wordt het plan in de eerstvol gende gemeenteraadsvergadering afgetikt als 'hamerstuk'. Wel zijn er bij meerdere partijen nog wat zor gen over de parkeergelegenheid bij de supermarkt. Zo vroegen onder meer Dick Oggel van TOP/Ge meentebelangen, Jack D'Hooghe van Sociaal Terneuzen en Johan Hessing van soPlus Terneuzen hoe het in dat licht staat met de toe- komst van welzijnsaccommodatie Het Gregoriuscentrum. Centrum later bekijken Wethouder Frank van Hulle deelde mee dat dit later aan de orde komt. ,,De verwachting is wel dat deze uitbreiding tot toeloop van publiek zal zorgen, dat veelal met de auto komt. Dus moeten we daar ons par keerbeleid op aanpassen en dan kij ken we onder meer of het Gregori- uscentrum in de huidige vorm nog nodig is. Maar dat bekijken we later samen met Luitjens en alle andere betrokkenen.'' - Raymond de Frel HOOFDPLAAT De dorpsraad van Hoofdplaat roept de gemeente Sluis op extra geld te geven aan de dorpshuizen om verliezen door corona te compenseren. Dorpshuizen zien hun inkom sten verdampen, doordat ze hun zalen niet kunnen verhuren of geen drankjes kunnen verkopen. Het dorpshuis in Hoofdplaat is vorig jaar 2580 euro misgelopen, berekende de dorpsraad. 'En dat terwijl onze vaste lasten door zijn blijven lopen', schrijft René Verstraete, voorzitter van de dorpsraad en beheerder van het gemeenschapscentrum, aan de gemeente. Het dorpshuis is vorig jaar gra tis opengesteld voor verenigin gen die niet meer in hun stam café terechtkonden. Op die ma nier zouden bewoners niet in een isolement raken. De keer zijde is dat er geen inkomsten binnenkwamen. Verstraete wijst de gemeente op het steunpakket van 10 miljoen euro van het rijk voor buurt- en dorpshuizen. Ver- straete roept Sluis op daar ge bruik van te maken. - Bob Maes G De rotzooi in de tuintjes in Draaibrug is niet opge ruimd. DONDERDAG 20 JANUARI 2022 PM 'Wachten op de ratten' FOTO'S BOB MAES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 36