Priscilla Kuipers nieuwe lijsttrekker SP, Stroosnijder niet terug als wethouder Chris Dekker keert niet terug als wethouder voor de SGP Wim Meulmeester neemt afscheid van wijkcentrum 6 Veel jongeren denken dat het Vlissingse wijkcentrum alleen voor ouderen is. Maar De Burgerij wil ook een thuis zijn voor de jeugd in Paauwenburg. n nog geen vijfjaar is De Bur gerij uitgegroeid tot een be langrijk ontmoetingspunt in de wijk, benadrukt voorzitter Wim Meulmeester. Liefheb bers van wandelen, (line-)dansen, koersballen, zingen, haken, breien, knutselen of andere creatievelin- gen kunnen allemaal terecht in het wijkcentrum. Ook eten, koffie drinken of borrelen in de brasserie of het restaurant brengt mensen bij elkaar. ,,En een aantal mensen komt speciaal om te darten of bil jarten. Veelal ouderen, maar die sporten zijn natuurlijk ook bij de jeugd populair. Jongeren moeten weten dat het wijkcentrum er ook voor hen is", betoogt Meulmees- ter. Het ziet ernaar uit dat De Burgerij de coronacrisis overleeft, durft Meulmeester nu wel te bevestigen. Ook bestuur en vrijwilligers van het buurtcentrum van Paauwen- burg zagen de afgelopen anderhalf jaar zwarte sneeuw, maar inventi viteit en doorzettingsvermogen hielden De Burgerij overeind. Af haalmaaltijden bleven populair en hielden zowel wijkbewoners be trokken bij het centrum als een aantal alleenstaanden op de been. Huurverlaging Het kostte wat moeite en juridi sche overtuigingskracht om ver huurder Zorgstroom zo ver te krij gen dat de huur met een kwart werd verlaagd in maanden dat er geen activiteiten konden worden gehouden. Meulmeester: ,,Die huurverlaging was echt nodig om de zaken financieel te kunnen rondbreien. We krijgen wel subsi die van de gemeente, maar alleen voor het houden van activiteiten. Als er niets gebeurt in De Burgerij, komt er geen geld binnen, ook niet van diverse goededoelenfondsen." De ondergang van het wijkcen trum zou na de snelle en wonder baarlijke herrijzenis van 2017 wel erg zonde zijn. Het voormalige buurtcentrum Majoraat werd des tijds na het faillissement in min der dan geen tijd weer op poten gezet. Inwoners van Paauwenburg bleken een ontmoetingsplek echt belangrijk te vinden, wees een on derzoekje voor het wijkplan uit. Met gelijkgestemden Chris Böse en Levien Vercouteren zette de net gepensioneerde onderwijsman Meulmeester een nieuw wijkcen trum op poten. De Burgerij bewees haar waarde snel. Oude klanten - een stoet hob byclubs - en nieuwe gebruikers wisten het wijkcentrum snel te vinden, mede door de inzet van tientallen vrijwilligers. Meulmees- ter is ervan overtuigd dat het succes van het wijkcentrum na corona ge- We koesteren het motto: Jong en oud is samen goud continueerd kan worden. Maar tijd om op de lauweren te rusten, is er nooit. ,,We hebben de basisschool binnengehaald. Scholieren onder nemen regelmatig activiteiten met ouderen. Studenten van Scalda zet ten wekelijks activiteiten op poten. Nu willen we ook nog graag de jeugd uit de wijk binnen de muren van het wijkcentrum zien. Daar wachten we niet op, we onderne men zelf actie. Door een subsidie van het Oranjefonds kunnen we in vesteren in een professional die j ongeren van 14 tot midden twintig interesseert voor De Burgerij. We koesteren tenslotte het motto: Jong en oud is samen goud." Na vijf jaar voorzitterschap geeft Meulmeester in mei de pijp aan Maarten. Hij hoopt dat er over en kele maanden ook een 'indica- tieloze dagbesteding' in De Bur gerij zetelt. ,,Wij zien in het wijk centrum bezoekers die langzaam achteruit gaan: vergeetachtig wor den, hun urine niet altijd op kun nen houden. Als die mensen in de gaten worden gehouden door bij voorbeeld een medewerker van verhuurder en buurman Zorg- stroom, kan veel eerder passende hulp worden geboden. Tegelijker tijd voorkomen we dat mensen ten prooi vallen aan eenzaam heid." Ook de komende raadsperiode blijft de Socialistische Partij zich inzetten voor 'een sociaal en leef baar Vlissingen', benadrukt Pris- cilla Kuipers. Zij is blij dat minima in Vlissingen een beroep kunnen blijven doen op speciale regelingen om deel te kunnen nemen aan de maatschappij. ,,Door de artikel 12-status van de gemeente stond een aantal steunmaatregelen op de nominatie te worden afgebouwd. Maar we hebben dat in de gemeen teraad, mede door onze inzet, tegen kunnen houden." Betrokken wethouder Kuipers is het enige bekende ge zicht van de SP dat na de verkiezin gen terugkeert. Wethouder Sem Stroosnijder en huidig raadslid Pe tra Coret staan lager op de kieslijst. Zij komen beiden niet terug in de raadzaal van het stadhuis. ,,Petra is lang actief geweest in de partij en vindt het als zestiger tijd worden om een stap terug te doen. En Sem is na twee periodes toe aan een an- dere uitdaging." Ook als hij via voorkeurstemmen in de gemeenteraad zou komen, laat Stroosnijder de eer aan een ho ger op de lijst staande SP'er. De wet houder blijft betrokken bij de SP, maar hoopt een baan bij een over heid of in het onderwijs te vinden. Na Kuipers staan Bill Stegers, Amy Holdorp, Fred Strobos en Se- fan Steutel op de plaatsen 2 tot en met 5. Kuipers: ,,We rekenen er op dat we de huidige twee zetels vast houden. Eentje meer zou mooi zijn om een nog steviger SP-geluid te kunnen laten horen." Moens is al twaalf jaar raadslid en nu ook fractievoorzitter. Door de leden van de SGP was hij boven dien al gekozen tot lijsttrekker voor de verkiezingen. Moens (54) komt uit Nieuw- en Sint Joosland en woont in Middelburg. Hij werkt voor waterbedrijf Evides. Voor Chris Dekker komt een einde aan een politieke carrière van 25 jaar. Hij begon in 1997 als raadslid voor de SGP in Middel burg en werd later fractievoorzit ter. Na de gemeenteraadsverkie zingen in 2014 trad hij aan als wethouder. Voordien werkte hij bij Philips. Ook Carla Doorn van de LPM stopt na de verkiezingen. De zittende wethouders Johan Aalberts van het CDA en Chris Simons van de VVD zijn wel be schikbaar voor een nieuwe ter mijn. De LPM heeft nu zes zetels, CDA, VVD en SGP elk drie. DONDERDAG 20 JANUARI 2022 WA Jeugd, kom naar De Burgerij! René Hoonhorst Vlissingen - Wim Meulmeester VLISSINGEN/VERKIEZINGEN 2022 Huidig fractievoorzitter Priscilla Kuipers is lijsttrekker voor SP Vlissingen. Sem Stroosnijder is lijstduwer, hij keert niet terug als wethouder of gemeenteraadslid. - René Hoonhorst MIDDELBURG/VERKIEZINGEN 2022 Chris Dekker stopt na de ge meenteraadsverkiezingen in maart als wethouder voor de SGP in Middelburg. Mocht de SGP in een nieuw college komen, dan is Paul Moens zijn opvolger. - Maurits Sep Wim Meulmeester, voorzitter van het wijkcentrum, aan een tafel op het 'Franse pleintje' van de brasserie in De Burgerij. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34