De mooiste vakantieherinneringen maak je zelf rt Sunweb t T^jevol^s Ester er,Jasper 5 Toch hoopt het bedrijf in verpakkingen dat aiies snei weer normaal wordt ■z Van Wijck Verpakkingen in Terneuzen had het nog nooit zo druk als de afgelopen twee jaar. Dankzij de coronacrisis. Maar Marco van Wijck ziet het toch net even anders. Hij hoopt vurig dat de horeca volgende week de deuren weer mag openen. Tot twee jaar geleden runde Marco van Wijck het in 1926 begonnen fa miliebedrijf met zijn vader Adri en zus Nicole. De boekhouding? Die deden ze nog met handgeschreven bonnen. Dat ging allemaal prima, totdat de coronacrisis uitbrak. Van de een op de andere dag was de be hoefte aan verpakkingen, in alle soorten en maten, ontzettend groot. De horeca moest op slot, met een massale lancering van een ta- ke-away-formule als gevolg. Het legde Van Wijck Verpakkingen geen windeieren; er werken nu ze ven mensen. Je zou kunnen zeggen dat de lockdowns een zegen waren voor het Terneuzense bedrijf. Qua om zet is dat ook wel zo, maar Van Wijck ziet het toch anders. ,,Ik heb liever dat klanten hier vrolijk in plaats van wanhopig binnen stap pen. Zeker in de huidige lockdown voelde ik de pijn van de onderne mers. Vooral ook omdat iets ver derop, in België, in tegenstelling tot de eerste lockdown nu wel veel meer mogelijk is. Dat zorgt voor wanhoop bij de horeca-onderne- mers in onze streek. En die moet niet lang meer duren.'' Wegwijs maken Van Wijck omschrijft de afgelopen twee jaren van zijn groothandel als 'heftig'. ,,Toen in maart 2020 Europa op slot ging, dachten we eerst nog dat wij het rustig zouden krijgen. Maar het duurde niet lang voordat we vanuit Breskens het eerste ver zoek voor verpakkingsmateriaal kregen, van iemand die koekjes wilde verkopen via de post. We hielpen haar aan taartdozen. De volgende dag belde haar buurman, restaurant Spetters. Zo ging het op eens razendsnel. Al die mensen moesten wij wegwijs maken in een wereld die ze helemaal niet kenden. Moet het een luxe verpakking zijn? Moet het in de magnetron kunnen? Moeten er aparte vakjes in de doos zitten? Moet het lekdicht zijn? Alle maal dingen waar ze tot die tijd geen kaas van hadden gegeten.'' Gaandeweg werd het bedrijf aan de Hughersluys voor horeca-on- dernemers een plek waar ze elkaar ontmoetten, een plek waar ze hun grieven met elkaar konden delen. ,,Vooral de periode voor kerst in 2020 staat Van Wijck nog goed bij. ,,De situatie was uitzichtloos. Er Ik heb het er eigeniijk wei een beetje mee gehad was nog geen vaccin en de regering besloot tien dagen voor kerst dat al les weer dicht moest. Een dag later stonden zo'n beetje al onze horeca- klanten hier voor de deur. Opeens moesten alle kerstdiners worden verpakt. Dat was van 7.00 tot 23.00 uur werken in de allerhoogste ver snelling. Maar er klonk opnieuw geen enkele wanklank. Iedereen zat in hetzelfde schuitje, iedereen zocht naar een weg om toch wat omzet te kunnen blijven draaien.'' Minder kianten Door de coronacrisis zag Van Wijck Verpakkingen het aantal klanten met een derde toenemen. Zo'n dui zend bedrijven doen nu een beroep op de diensten van de Terneuzense onderneming. Misschien, als de be- smettingscijfers en ziekenhuisop names verdere versoepelingen toe- laten, neemt dat aantal ergens volgende week wel wat af. Marco van Wijck maakt zich daar niet druk om. Hij duimt voor ieder een die de afgelopen periode om materialen bij zijn bedrijf kwam. En zijn eigen portemonnee dan? ,,Als de restaurants weer opengaan, verlegt de markt zich vanzelf. Dat was ook zo in 2008 tijdens de finan ciële crisis. Toen kwamen er veel meer aanvragen vanuit de super marktbranche dan van horeca. Daarnaast betaalt de relatie die ik nu met veel klanten heb opge bouwd, zich ook op de lange ter mijn uit. Dat zit 'm ook wel een bé- tje in het karakter van de streek. Veel klanten zijn honkvast. Nee, ook ik heb liever dat het allemaal weer snel normaal wordt, ik heb het er wel een beetje mee gehad.'' Boek zorgeloos je ideale vakantie naar Turkije met flexibele omruilgarantie, geldteruggarantie en repatriëringsgarantie GO DONDERDAG 20 JANUARI 2022 Van Wijck heeft het drukker dan ooit Raymond de Frel Terneuzen - Marco van Wijck, Van Wijck Verpakkingen G Marco van Wijck: ,,Ik heb liever dat klan ten hier vrolijk in plaats van wanhopig bin nen stappen.'' FOTO ANNE HANA s Sunweb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33