I ÉÊÊL 3X PER DAG 25 Uitzending vandaag via Youtubekanaal zier-Ring met Over Mijn Lijk. Hofman is verheugd over de ster renregen die hem ten deel valt, maar wil zich niet laten verblinden door de roem. 'Voor mij is televisie meer dan alleen een schouderklop op mijn glit terjasje krijgen, van een showtrap af dalen en een paar ton bij de commer ciële omroepen innen. Dat is geen sneer naar collega's, voor mij werkt dat niet. Ik vind het leuk om dingen voor elkaar te krijgen, zoals het kin- derpardon,' zegt hij in een interview in de Volkskrant, waarvoor hij zich laat fotograferen terwijl hij zijn ogen opmaakt. Hij vertelt ook dat hij graag jurken zou dragen, zoals hij eerder al het Televizier Gala bezocht op naald hakken, met een jumpsuit aan. Zijn vriendin, model en programmama ker Lize Korpershoek, draagt een mannenpak. 'Overal stond dat we wilden breken met normatieve gen- derrollen, dat ik een statement wilde maken over masculiniteit,' zei Hof man erover. 'Maar ik ging gewoon ge kleed zoals ik dat mooi vind.' Een activist is hij niet, vindt hij zelf. 'Behalve als het gaat om onze ge neratie Ik vind weleens wat, maar ik heb vooral een platform, een ca mera en mensen met een mening. Ik geef dat platform vorm en soms loop ik vooraan', zegt hij in bovenge noemd interview. Daarmee lijkt Hof man zich bewust kleiner te maken dan hij is. Iemand die het machtige Voice-imperium kan laten wankelen, is meer dan iemand met een mening en een YouTubekanaal. met een ernstige ziekte, aandoening of beperking centraal staan. In dat zelfde jaar wint hij Wie is de Mol?, schuift hij geregeld aan als tafelheer in De Wereld Draait Door en is zijn status als BN'er compleet. Engagement is hem als begin nende maker niet vreemd, een aan het maniakale grenzend arbeidsethos evenmin. Hofman schrijft columns, boeken, dichtbundels, maakt docu mentaires in binnen- en buitenland en heeft al snel door welke mogelijk heden sociale media bieden bij het aanboren van een nieuwe, jonge doelgroep. In 2016 begint hij het onli- ne-programma Boos, waarin hij 'boze mensen onboos maakt'. Dit kan gaan om mensen die een kaartje voor een festival hebben gekocht, maar zijn opgelicht, of studenten die overhoop liggen met hun huisbaas. Confrontatie Hofman gaat onbevreesd en met draaiende camera op de veroorzakers van het onrecht af en schuwt de con frontatie niet. Het programma heeft een eigentijds, snappy toontje, dat nauw aansluit bij de doelgroep, maar tevens de neiging heeft om oudere kijkers op de zenuwen te werken of buiten te sluiten. Dat niet iedereen gecharmeerd is van Hofmans pole mische manier van opereren blijkt in 2017, als de zoon van vastgoedbaas Ton Hendriks hem een gebroken kaak slaat nadat Hofman een confet- tikanon heeft laten afgaan in de hal van zijn kantoor. In 2018 maakt Hofman de docu mentaire Terug Naar Je Eige Land, over kinderen van asielzoekers die in aanmerking komen voor een kinder- pardon. Hij neemt de 8-jarige Nemr mee naar de Tweede Kamer en laat hem aan politici vragen waarom ze hem het land uit willen zetten. Ongepast, vinden sommigen, maar wel effectief: nadat hij een burgerini tiatief heeft opgezet dat 250.000 keer wordt ondertekend, wordt het kin- derpardon verruimd. In 2020 is het succes vervolmaakt: Hofman wordt tijdens het Televizier Gala verkozen tot beste presentator van Nederland, wint een Televi- zier-Ster voor beste onlinevideoserie met Boos en de Gouden Televi- GO DONDERDAG 20 JANUARI 2022 De aflevering van het BNN- Vara-programma Boos, waarin presentator Tim Hofman onthul lingen zal doen over seksueel grensoverschrijdend gedrag bij talentenshow The Voice of Hol land, is niet te zien op televisie. De uitzending is vandaag te vol gen via het Youtubekanaal van Boos om 16.00 uur. Alles over de uitzending is ook op de site van deze krant te volgen, eveneens vanaf 16.00 uur. Tim Hofman schuwt de confrontatie niet en stapt vaak recht op zijn doel af of laat dat doen door bijvoorbeeld de 8-jarige asielzoeker Nemr (foto rechts). fotos anp bnnvara G Tim Hofman: ,,Tv is voor mij meer dan een schouderklopje.'' foto lumen H |f)[lL| Begin het nieuwe jaar goed met a I 1111 I PB 1 L w een verdubbeling van je salaris. \E 1* I* II VfjiP** In slechts 1 minuut Meld je nu If Y aan via Qmusic.nl of de Qmusic 1 „k app en maak elke werkdag om V P I 09:15,12:15 en 16:45 uur kans op V ill een extra maandsalaris! Check de actievoorwaarden op Omusic.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25