olh Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Activeer nu gratis PZC.NL/GOALALERT c EK-verrassing Oranje met knappe plaatsing 'in het spoor van vrouwenploeg' Falke en Kooi] ingevlogen 22 HANDBAL EUROPEES KAMPIOENSCHAP Nu de handballers bij het EK gaan spelen tegen de sterkste landen van de wereld, werden er toch eerst wat belletjes naar huis gepleegd. Want tussen de professionals heeft Oranje ook nog echte liefhebbers in de ploeg. In het kader van de luxeproble men. Belastingadviseur Samir Benghanem moest even naar Nederland bellen om met de baas kort te sluiten dat hij nog een weekje niet aan de slag kon. Het zelfde was het geval voor Dennis Schellekens, Ivo Steins en Jasper Adams. De andere 'gekken', zoals Benghanem ze liefkozend noemt. De handbalmannen hebben tij dens het EK in Boedapest dan wel een sensationele doorbraak gefor ceerd, voor een bescheiden deel bestaat het team nog gewoon uit goedwillende amateurs. Het succes van Oranje, dat zich voor het eerst schaarde bij de beste twaalf landen van Europa en van daag olympisch kampioen Frank rijk treft, is de oogst van jaren zaaien en groeien. ,,We zijn toch in het spoor van de vrouwen terecht gekomen'', stelt Benghanem. De handbalsters veroverden vijf me dailles op grote toernooien. Zover zijn de mannen nog lang niet, de concurrentie is ook groter. Voor dit EK was in feite alleen het team rond coach Erlingur Richardsson ervan overtuigd dat kwalificatie in de zware groep met Hongarije, IJs land en Portugal mogelijk was. Technisch directeur Sjors Röttger durfde voor de openingswedstrijd tegen Hongarije een gelijkspel in te vullen in de poule, 28-28. Hij werd nog net niet voor gek ver klaard. ,,Die ene 28 had ik goed, gelukkig maakten wij nog wat doelpuntjes meer." Volgens Benghanem (28), speler van Aalsmeer, is de voorspoed vooral te danken aan de toegeno men status van Luc Steins en Kay Smits, die bij Oranje een bepalende rol spelen. Steins, van Paris Saint-Germain, als regisseur en aange- Ik snap jongens wel die op jonge leeftijd naar Duitsland en Denemarken gaan ver. Smits, van SC Magdeburg, is na de voorronde topscorer van het toernooi met 32 treffers, een nieuw EK-record. ,,Die jongens hebben grote stappen gezet, naar grote clubs'', zegt de cirkelspeler. ,,Dan moet je mee, als je kunt." Het is Benghanem gelukt, met een baan van veertig uur en een training of zeven per week. ,,Voor mij is het een enorm voordeel dat ik kan thuiswerken. Met een goede planning kan het allemaal prima, krachttraining uan je bijvoorbeeld makkelijk ergens tussendoor doen." Waar de meeste internationals in een buitenlandse competitie spelen, is dat voor Hagenaar Benghanem niet aan de orde. ,,Ik ben gelukkig met de situatie zoals die nu is: werk, sport en privé. Voor de grap heb ik tegen Luc Steins gezegd dat hij m'n nummer door mag geven in Parijs. Maar er moet wel iets heel moois zijn, of iets wat extreem veel geld ople vert, wil ik die stap alsnog zetten." De sterke verdediger is het le vende bewijs voor de stelling dat je ook als speler van de BENE League goed meekan op het Euro pese toneel. ,,Ik snap jongens wel die op jonge leeftijd naar Duits land of Denemarken gaan. Maar twee of drie jaar in de top van de BENE-League daar word je niet slechter van. Als je goed genoeg bent, kun je daarna altijd de trans fer nog maken." De eerste vraag die na de ge denkwaardige plaatsing van dins dag (32-31 tegen Portugal) op welde, was wat er verder mogelijk is. „Natuurlijk hopen we dat we nog één of twee keer winnen. Ik vind ook dat we vooral in de dek king beter kunnen spelen. Net even wat langer scherp blijven, de concentratie vasthouden, nóg beter communiceren. Daarmee kun je het krachtsverschil met grote tegenstanders compenseren. Ik ben een grote kerel, maar om die Portugese cirkelspeler (Iturriza Alvarez, red.) kwam ik met geen mogelijkheid heen." Het staat voorop dat het EK nu al niet meer kapot kan. En dat Benghanem, die met zijn werkge ver afspraken over topsportverlof heeft gemaakt, nog even niet ach ter zijn bureau zal zitten. ,,Er zal vast wat werk blijven liggen. Maar er zijn wel vaker weken dat ik meer dan veertig uur maak." -if VRIENDEN LOTERIJ DONDERDAG 20 JANUARI 2022 PC VANAVOND 18.00 UUR FRANKRIJK - NEDERLAND (IN BOEDAPEST) TV ZIGGO SPORT Sensatie is nu al compleet Herman Nijman Boedapest - Samir Benghanem G Oranje-international Samir Benghanem neemt tijdens de winstpartij het Portugese doel onder vuur. foto getty images Oranje-bondscoach Erlingur Richardsson heeft twee spe lers laten invliegen om de met corona besmette internatio nals te vervangen. Linker hoekspeler Tommie Falke en cirkelspeler Lars Kooij komen het team versterken. Ze zijn vandaag inzetbaar tegen Frankrijk. Drie spelers testten maandag positief. Ook bij de Duitse ploeg is sprake van besmettingen. Ze overwegen zelfs zich vrijwillig terug te trekken uit het toernooi Frankrijk - Nederland (18.00 uur) Live op Ziggo Sport Samenvatting op de site '[Ir van deze krant eredivisie Mede mogelijk gemaakt door:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22