dat hij potentieel zal benutten' Oranje kent droomstart op EK zaalvoetbal met een zege op Oekraïne H morgen inzet van overleg met burgemeesters 21 heeft elke club een soortgelijke re geling. 'Stadion is geen kroeg' Vandaar dat ze collectief achter het statement staan om per 28 januari de stadions te openen. Al gaat lang niet elke club zo ver als MVV, dat gisteren aankondigde hoe dan ook fans toe te laten tijdens de derby met VVV op 4 februari. Eenvoudig weg omdat actievoeren in de prak tijk lastiger is dan op papier. ,,Een stadion is niet te vergelijken met een kroeg die je even opengooit", beseft algemeen directeur Toon Gerbrands van PSV, dat op 5 febru ari AZ thuis huis treft. ,,We hebben een goede verstandhouding met onze lokale driehoek. Die gaan we niet op het spel zetten. Wij volgen de uitkomst van het overleg met burgemeester, officier van justitie en de korpschef. Bij een negatiefad vies houden wij ons stadion dicht." Depla kent de wijze waarop res pectievelijk PSV en MVV in de dis cussie zitten. Volgens hem staat echter vast dat als eenheid hande len beter zou zijn. ,,Denk na wat je over jezelf afroept als club", zegt hij aan de vooravond van het overleg van morgen. „Nogmaals: ik snap de frustratie. En, ja, we hopen allemaal dat er vanuit Den Haag snel per- spectiefkomt wat betreft het spelen met publiek.'' ,,Anderzijds is er ook nog zoiets als collectieve verantwoordelijk heid. Roepen dat je hoe dan ook je stadion opengooit met alle gevol gen voor de openbare orde van dien, brengt het imago van de sec tor alleen maar schade toe. Tel ook je zegeningen als profvoetbal, zou ik zeggen, anders krijg je de boeme rang misschien wel dubbel zo hard terug." ook mensen buiten het veld. Ik wil er voor hen zijn, ook in moeilijke momenten en als ze worstelen. Dat hoort bij je vak. Ik verwacht echt niet van iedereen altijd het perfecte gedrag." Zahavi PSV mist vanavond tegen Telstar opnieuw een aantal spelers. Spits Carlos Vinicius is niet van de partij en zal ook tegen Ajax ontbreken. Positief nieuws is dat Eran Zahavi mogelijk vandaag of zondag weer bij de selectie zit. OfZahavi voor de thuiswedstrijd tegen Telstar al terugkeert in de se lectie, wordt vandaag besloten. De Israëlische spits raakte afgelopen november tijdens een interland ge blesseerd aan zijn knie, maar de Is- raëlische aanvaller is inmddels weer fit. Zahavi twijfelde de afgelopen weken over zijn verblijf bij PSV, met name vanwege de overval en inbraak waarmee hij en zijn gezin afgelopen jaar geconfronteerd wer den. De aanvaller besloot uiteinde lijk zijn contract, dat tot het einde van het seizoen loopt, uit te dienen. Noni Madueke, Ryan Thomas en André Ramalho zijn nog gebles seerd. Daarnaast is Ibrahim Sangaré naar het toernooi om de Afrika Cup. Trainer Roger Schmidt denkt niet dat PSV zomaar even over Telstar heenwalst. ,,Het gaat erom hoe je aan deze wedstrijden begint. Dat moet altijd met de goede mind set, niet denken dat je dit wel even gaat doen", aldus de coach. Toto KNVB-beker ACHTSTE FINALES Uitslagen 4-2 n.v. Programma Het EK zaalvoetbal ging gisteren van start in Amsterdam. Het Nederlands team opende het toernooi sterk, met een zege op Oekraïne (3-2). Kan Oranje zich op termijn écht tussen de toplanden nestelen? Bij Oranje zit het shirt met rug nummer 10 al jaren rond de schouders van Mohamed Attaibi. Nederland-Oekraïne was voor de 34-jarige Amsterdammer gister avond interland 107, waarin hij na rust zijn veertigste goal maakte. De afgelopen jaren vervulde At- taibi een bijzondere dubbelrol, want de zaalvoetballende sport- marketeer hielp mee het EK zaal voetbal naar Nederland te halen. Samen met een collega van de KNVB schreef hij het bid voor Euro Futsal 2022, met zijn eigen pad als voetballer als rode draad. Jeugdspeler bij Ajax, op zijn twaalfde weggestuurd bij de Am sterdamse club, terug naar een amateurclub en dan in aanraking gekomen met zaalvoetbal, waar hij al snel naam maakte en bij de KNVB in beeld kwam. ,,Ik kreeg toen ineens een uitnodiging voor Jong Oranje in de bus'', weet At- taibi nog. ,,Ik wist niet eens dat het bestond.'' Tot een maand geleden werkte Attaibi als 'Legacy Manager' mee aan de organisatie van het EK. In december legde hij zijn werk zaamheden neer om zich volle dig als speler op het EK te rich ten. De Amsterdammer hoopt met heel zijn hart dat het zaal voetbal in Nederland ook na het EK stappen blijft zetten. Hoe? Daar heeft hij wel ideeën over. ,,Het is belangrijk dat er veel meer structuur in het Neder landse zaalvoetbal komt.'' Hij noemt Spanje, dat zeven van de voorgaande elf EK's won, als voorbeeld. ,,Daar beginnen kinderen in de zaal'', weet At taibi. Net als in onder meer Italië en Rusland. ,,Bij ons heb je de pleintjescultuur en vaak is zaal voetbal de volgende stap. In Spanje zit het zaalvoetbal echt verweven in de cultuur. Je kunt daar op jonge leeftijd beginnen. Het is in Spanje een gerespec teerde sport. Na het EK willen we in Nederland meer jeugd richting de zaal krijgen. Met dit EK laten we de jeugd zien, dat je ook in het zaalvoetbal een droom uit kunt laten komen.'' Van de zestien deelnemers in Amsterdam en Groningen is Oranje (36ste) het laagst geklas seerde land op de wereldrang lijst. Eerste tegenstander Oekra- ine, de nummer twaalf van de wereld, heeft een selectie vol profs en kwam al na 52 seconden op voorsprong (0-1). Na rust was het achter elkaar twee keer raak voor Oranje, via Oualid Saadouni en Attaibi (2-1). Oranje knokte voor wat het waard was, speelde gedisciplineerd en zag Saïd Bou- zambou de 3-1 in de kruising schieten. Uiteindelijk sleepte het een 3-2-zege over de streep. In Spanje zit het zaalvoetbal in de cultuur verweven Het duel smaakt naar meer. Maar als Nederland in het zaal voetbal écht een rol wil spelen, dan zal er structureel iets moeten veranderen, weet Attaibi. ,,Als je mee wilt doen om de titels, als je op eindrondes dus kanshebber wilt zijn, dan zal de competitie sterker moeten worden'', zegt hij. Oranje raakte de afgelopen tijd ook nog wat kwaliteit kwijt, om dat verschillende spelers ineens afhaakten. Zo koos Soufiane Charraoui (25), een vaste waarde voor bondscoach Max Tjaden, in december voor Marokko. Appie Attahiri (27) en Iliass Bouzit (26) kwamen begin janu ari niet meer opdagen in Zeist. Bouzit heeft nu - net als de jonge doelman Youssef Ben Sellam - ook voor Marokko gekozen, om dat het land flink aan de weg heeft getimmerd. Dat wil Neder land ook en vanuit dat oogpunt was de overwinning op Oekraïne een welkom geschenk. GO DONDERDAG 20 JANUARI 2022 je zegeningen' Gisteren FC Groningen - NEC 1-2 NAC - PEC Zwolle 2-1 FC Twente - AZ 1-2 Dinsdag RKC - ADO Den Haag Vitesse - DVS'33 2-0 Heerenveen - Go Ahead E. 0-1 Vandaag 18.45 uur PSV - Telstar 21.00 uur Ajax - Excelsior Maassluis Barry van der Hooft Amsterdam - Mohamed Attaibi Mohamed Attaibi maakte gisteren al weer zijn veertigste inter landgoal. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21