Schmidt over Ihattaren: 'Ik hoop BURAI c Dreigement clubs om stadions open te gooien 20 De 'voetbalburgemeesters' zitten morgen met elkaar om de tafel. Insteek: De noodkreet bespreken van hun profclubs, die de stadions per 28 januari uit protest dreigen te openen. MVV gooit alvast de botte bijl en laat fans hoe dan ook toe. „Denk na wat je over jezelf afroept als club." In een ronkend persbericht rekende de KNVB gisteren voor dat de Ne derlandse clubs in het seizoen 2020-2021 219 miljoen euro minder omzet behaalden dan in het sei zoen ervoor. Een fors deel, 155 mil joen euro, is een direct gevolg van de coronapandemie. Na het eerdere statement van de clubs, die vanaf28 januari hun stadions demonstratief willen openen wanneer het kabinet niet met versoepelingen komt, voerde de BV Voetbal de druk op de politiek daarmee weer een stukje verder op. De boodschap, opnieuw: de financiële rek is eruit in eredivi sie en eerste divisie. ,,Ik snap de zorgen van de clubs heel goed", stelt voetbalburgemees ter Paul Depla. „Tegelijkertijd zijn de meeste sectoren veel harder ge troffen dan het profvoetbal. Een concert in het Concertgebouw wordt niet uitgezonden via ESPN. Nachtcafés zijn al 22 maanden dicht. Iets meer terughoudendheid van de clubs zou daarom gepast zijn." Morgen zit Depla - burgemeester van Breda - om de tafel met zijn col lega-burgemeesters. Dan zal onder meer het voornemen van de clubs om de stadions per 28 januari de monstratief te openen worden be sproken. Daaraan voorafgaand heb ben de clubs de afgelopen dagen al volop contact gehad met hun bur gervader. Insteek van die gesprekken is vanuit de clubs om gezamenlijk op te trekken richting de nieuwe zorg- minister, Ernst Kuipers, onderdeel van het kabinet dat op 25 januari weer een zogenoemd 'weegmo ment' heeft over mogelijke versoe pelingen. Cambuur-directeur Ard de Graaf sprak gisteren nog met Sybrand van Haersma Buma, burgemeester van Leeuwarden. ,,Ik voelde heel veel begrip van zijn kant", zegt De Graaf. ,,Kijk, als Nederland hebben we dat Fieldlab-experiment georgani seerd, waaruit is gebleken dat voet ballen met fans veilig kan. En wat zie je nu? Nagenoeg in heel Europa zitten de stadions vol, met dank aan 'ons' experiment. Behalve bij ons, nota bene de initiatiefnemer. Dit valt niet langer uit te leggen." Normale leven Ook richting de supporters niet, menen De Graaf en zijn colle ga-clubdirecteuren. Te meer omdat het aantal corona-gerelateerde IC-opnames met de dag verder daalt in ons land en in landen als Engeland en Denemarken het 'nor male leven' langzaam weer op gang komt. ,,In die zin hopen we dat de door ons aangekondigde protestac tie niet eens nodig is", stelt De Graaf. ,,Het zou beter zijn als 'Den Haag' zelf zegt: de stadions gaan vanaf nu weer open. Het kan veilig, zo is al vaak genoeg bewezen. En het móet ook echt. Het water staat ons aan de lippen. Dat geldt voor Cambuur en dat geldt voor alle clubs." Neem Sparta. De Spangenaren hebben voorafgaand aan dit seizoen een regeling getroffen met de sei zoenkaarthouders. Wanneer zij bij meer dan tien thuisduels live aan wezig kunnen zijn, ontvangen ze geen compensatie. Wanneer ze daarentegen minder thuiswedstrij- den kunnen bezoeken, moet de club ze komend seizoen automa tisch veertig procent korting geven op hun seizoenkaart. De thuiswed strijd tegen Go Ahead Eagles op 12 maart wordt in dat opzicht cruciaal. Als Sparta dan geen publiek toe mag laten zou de Rotterdamse club alleen al daardoor met een halfmil- joen euro extra in de min aan het nieuwe seizoen beginnen. En zo Kort Schmidt ging in de aanloop naar het bekerduel met Telstar kort in op vragen over Ihattaren, het begena digde PSV-talent dat in Eindhoven op een zijspoor belandde, in de zo mer naar Italië verkaste, maar in Zuid-Europa nog verder afgleed. Vorige week was Ihattaren zeer kri- tisch op Schmidt en PSV. ,,Ik heb vorig seizoen heel vaak antwoord op vragen over deze speler gege ven", aldus Schmidt. ,,Ik hoop op recht dat hij op een dag werkelijk zijn potentieel zal benutten. Re flecteren op jezelf hoort daar uit eindelijk wel bij. Verder is de situa tie nu zoals die is", besloot Schmidt. ,,Voor mij ligt dit in het verleden en ik richt me nu op het huidige team en de wedstrijden die we spelen." Deze week kwam bij de Eindho- venaren Noni Madueke in het nieuws, omdat hij heeft gereden met een vals rijbewijs. Schmidt ging ook daar kort op in. ,,Ik praat altijd met spelers, wat er ook is. Als coach heb je de verantwoordelijk heid voor de ontwikkeling van een speler als voetballer, maar ze zijn PSG tijd zonder Mbappé Paris Saint-Germain moet voorlopig aan treden zonder Kylian Mbappé (23, foto). De snelle aanvaller, een van de boegbeel den van de club, heeft een spierblessure in het bovenbeen opgelopen. PSG zegt niet hoelang Mbappé nodig heeft om te herstel len. Over minder dan een maand wacht de belangrijke confrontatie met Real Madrid in de Champions League. Flitsen Quote van de dag 'Worden niet getest. Als dat wel zou gebeuren, denk ik dat er meer besmettingen uitkomen' Grootste Oranjeploeg ooit Nederland neemt bij de Spelen van Beijing met de grootste en meest diverse ploeg ooit deel aan de Winterspelen: 42 atleten die uitkomen op zeven verschillende sporten. De meesten doen mee aan schaatsen (18) en shorttrack (10). Nederland doet voor het eerst sinds 1952 met Adriana Jelinkova (21, foto) mee bij het alpineskiën en voor het eerst sinds 1976 bij het kunstrijden met Lindsay van Zundert. Nederland haalde bij de vorige winterspelen in Pyeongchang 20 medailles; acht keer goud, zes keer zilver en zes keer brons. Djokovic in coronabedrijf Novak Djokovic bezit tachtig procent van de aandelen van een Deens biotechbedrijf, dat een medische behandeling tegen het coronavirus aan het ontwikkelen is. Vol gens directeur Ivan Loncarevic deed Djokovic de investering in de zomer van Beslissing via tiebreak Cats volgt Hendriks op DONDERDAG 20 JANUARI 2022 GO Tel als voetbal Dennis van Bergen Rotterdam Lege tribunes bij Feyen- oord-PEC Zwolle. De clubs ho pen dat er snel weer publiek mag komen. foto anp PSV beleefde een roerige win terstop. Waar spits Eran Zahavi twijfelde over een langer verblijf, werd zijn collega-aanvaller Noni Madueke aangehouden met een vals rijbewijs. Bovendien kreeg trainer Roger Schmidt een veeg uit de pan van oud-speler Moha- med Ihattaren. ,,Ik hoop dat hij ooit zijn potentieel zal benut ten", reageerde de Duitse oefen- meester VOETBAL Kars Jansman (26) blijft bij Jumbo-Visma. De langeafstandsrijder verlengde zijn con tract tot 2024. Het competitieduel Heerenveen - Ajax in de eredivisie vrouwen is afgelast. Ajax kampt met coronabesmettingen. Abdou Harroui, oud-Spartaan, schoot gisteren Sassuolo naar de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi tegen Cagliari: 1-0. In de volgende ronde wacht Juventus. - Alexander Zverev over Australian Open PSV-trainer Roger Schmidt. FOTO PRO SHOTS WINTERSPELEN TENNIS 2020. WK DAMMEN Een tiebreak met partijen snel- dammen beslist vandaag de tweekamp om de wereldtitel in Eindhoven. De Nederlander Roel Boomstra (28, foto) heeft aan één over winning genoeg om zijn derde wereldtitel te veroveren, hij leidt in de twee kamp tegen Aleksandr Sch- wartzman met 2-0. De twaalfde en laatste regu liere ronde ein digde gisteren in remise. NOC*NSF André Cats (53, foto) volgt Mau- rits Hendriks op als directeur top sport van sport koepel NOC*NSF. Cats is nu nog tech nisch directeur van zwembond KNZB. Hendriks stopt na de Win terspelen, hij is 13 jaar in dienst. Cats was eerder in dienst van NOC*NSF. Hij was viermaal chef de mission van paralympi sche teams en betrokken bij drie Nederlandse uit zendingen naar de Spelen. r^-rh r'-ijjjr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20