Prikken wordt juist een ding, omdat volwassenen er zo moeilijk over doen Is Rietbergens 'eff e voelen' bij zangeres Nienke strafbaar? De mooiste vakantieherinneringen maak je zelf Sunweb m m. m 6 LINDA AKKERMANS Sunweb.nl De uitnodigingen zijn hier nog niet in de bus gevallen en zo kunnen mijn man en ik nog wat langer nadenken of wij onze kinderen van 9, 7 en 5 jaar laten vaccineren. Onze Guus waarschijnlijk wel. De jongste is namelijk nierpatiënt en krijgt daarom ook elk jaar de griepprik. Maar de andere twee? De kans is zo goed als nihil dat ze zelf flink last krijgen van het virus. Dan zouden we het alleen doen om anderen te beschermen, maar hé: die moeten zichzelf maar laten prikken. Iedereen heeft al lang en breed tig kansen gehad. We weten het kortom nog niet. Maar wat ik wél weet, is dat we er niet zo'n heisa van maken als we voor vaccineren kiezen. voor onze bloedjes zo min moge- Kom op zeg! Kinderen van tegenwoordig zijn heus geen watjes lijk 'spannend' kunnen maken. Kindvriendelijke prikstraten, spe ciaal personeel dat de tijd neemt, vrolijke stickers op muren, dapper heidsdiploma's en allerhande af leidingsmanoeuvres. In Antwer pen kunnen die kleintjes na een speurtocht langs de apen en de leeuwen in de dierentuin een prik krijgen, in de hoop dat dat het minder 'heftig' maakt. ventje al zeker honderd keer ge prikt. De laatste jaren heeft hij helaas angst ontwikkeld. Ik ben er van overtuigd dat dat vooral komt, omdat ze van dat prikken in het ziekenhuis altijd zo'n toestand maken. Ze bedoelen het goed hoor, maar bij elke prikbeurt wor den daar maatschappelijk werkers opgetrommeld om kindjes af te leiden met een bellenblaas, liedjes te zingen en te schermen met cadeautrommels. Maar die klein tjes zijn niet gek, hè. Die denken: je kunt hier gaan zitten zingen wat je wilt, maar jij doet mij zo pijn. Dat geldt voor de coronavacci natie natuurlijk ook. Door als volwassenen vooraf zo spastisch te doen, wordt dat prikken juist een ding. Bovendien zijn de meeste kinderen al vaker gevaccineerd en daar heeft echt geen kind een trauma van opgelopen. Of zoals onze Guus tegen zijn broer en zus ineens heel stoer zat te vertellen: ,,Het is maar één prikje. Je moet gewoon tegen de prikmevrouw of -meneer iets vertellen. Bijvoor beeld: Hallo ik ben Guus en ik kom uit Vlij... en dan zit-ie er al in!'' Precies. Kusje erop, klaar. Nienke Wijnhoven (die in 2017 2018 meedeed aan The Voicetrekt zich de dag na de veelbesproken uitzending wat terug. Eergisteren vertelde ze bij Beau over haar er varingen met Rietbergen. Een charmante man, dacht ze eerst, die zich aanvankelijk over haar leek te ontfermen. Maar die ook zei 'Ik zou wel op je willen komen liggen' toen Nienke liggend een zangoefening moest doen. En daar bleef het niet bij. Het ging verder toen Rietbergen haar 'de studio's boven wilde laten zien'. Er waren echter geen stu dio's en voor ze het doorhad, 'ging hij wel effe voelen'. ,,Op het mo ment dat hij je aanraakt, gaat er van alles door je heen. Je schrikt, maar je zegt niks omdat je denkt 'what the hell'. Je legt de schuld bij jezelf. Ik dacht dat ik verkeerde signalen had afgegeven." Over de vraag of Rietbergens gedrag strafbaar is, was enige ver warring. Advocaat Nelleke Stolk (gespecialiseerd in zedenzaken) zegt dat de opmerkingen - hoe ongepast en ongewenst ook - op zich niet strafbaar zijn. ,,Pas als er sprake is van seksuele handelingen, waarvoor iemand géén toestemming heeft gegeven of niet in staat was om toestem ming te geven of te weigeren, bij voorbeeld als je dronken bent, is er sprake van een strafbaar feit", zegt Stolk. ,,Maar dan nog is veel afhankelijk van de omstandighe den: waar ben je aangeraakt, hoe is dat gebeurd. Aanraken op rug of schouder, aai over het hoofd? On gepast, ongewenst, maar niet strafbaar. Kont of borsten? Dan wel. Bovenbeen? Het ligt er net aan waar. Laat ik het zo zeggen: als zij bij mij zou komen om aangifte te doen, zou ik eerst twee uur met haar de spreekkamer ingaan en al les doornemen. We weten nu niet genoeg, want ik heb geen details gehoord bij Beau." Boek zorgeloos je ideale vakantie naar Spanje met flexibele omruilgarantie, geldteruggarantie en repatriëringsgarantie WOENSDAG 19 JANUARI 2022 GO Jongens toch, ik lees in het ene na het andere artikel hoe we het Kom op zeg! Kinderen van te genwoordig zijn heus geen wat jes. Die kleine van ons is in zijn le- Zangeres Nienke Wijnhoven (23) vertelde maandag bij Beau hoe ze seksueel was belaagd door de in opspraak geraakte bandleider Jeroen Rietbergen van The voice of Holland. Is wat zij meemaakte reden om kans rijk aangifte te doen? Dat hangt volgens advocaat Nel- leke Stolk af van de details. ,,En die heb ik niet gehoord.'' Victor Schildkamp Hilversum s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6