Tasty Walk Brouwersdam krijgt vervolg Eerste boek van vader en dochter Fust 6 Susanne Fust is er trots op. Samen met haar vader maakte ze het boek Sterke verhalen van kapitein Fusto. Zij de illustraties, hij de verhalen. Als ze in Vlissingen een mooi hoekje ziet, kan Susanne (31) zich nauwelijks beheer sen. Ze wil het dan zo snel mogelijk vastleggen in een tekening. Het resultaat is terug te zien op Instagram, zoals vorige week met theehuis Tilly Rose op de Oude Markt gebeurde. Ener zijds levert dat haar als startende zelfstandig ondernemer wat naamsbekendheid op en ander zijds wil ze met haar vrolijke teke ningen van horecapanden de uit baters een hart onder de riem ste ken in deze moeilijke tijd. Susanne werkte tot begin dit jaar zelf ook in de horeca, maar be sloot haar droom na te jagen en zich volledig te storten op een car rière als illustrator. Tekenen is wat ze al van kleins af aan graag doet, maar het was nooit meer dan een hobby. Toen corona de horeca platlegde en ze tijd over had, gaf dat haar het laatste zetje om te doen wat ze het liefste doet. Ze be sloot daarom de schrijfsels van haar vader te illustreren en eind dit jaar was daar hun eerste boek. Susanne: ,,Ik weet niet beter dan dat mijn vader verhaaltjes ver telde. Ik vond dat prachtig, maar hij heeft daar nooit wat mee ge daan. Pas toen hij in Vlissingen kwam wonen, nadat ik daar voor een opleiding en later de liefde bleef hangen, begon hij ze op te schrijven. Hij werd net als ik ver liefd op de stad. Toen hij me zijn verhaaltjes stuurde, kreeg ik me teen allerlei ideeën voor tekenin gen. Die heb ik gemaakt en hem als verrassing voor zijn verjaardag cadeau gedaan. Hij was emotio neel en heel blij dat we nu samen iets in handen hadden om uit te geven." Dubbele lading De verhalen in Sterke verhalen van kapitein Fusto spelen zich af in en rond Vlissingen. Zeebonk Fusto is daar aan lager wal geraakt samen met zeemeeuw Trash en hij vertelt tijdens een wandeling over de Boulevard sterke verhalen aan ie dereen die het wel of niet horen wil. De verhalen hebben een dub bele lading, soms op het contro versiële af. Susanne licht toe: ,,Eén van de verhalen gaat over een ho mofiele oester in een dorp. Hij is heel open terwijl de andere oesters Ik kan het niet laten. Er zijn zoveel schattige plekjes daar heel gesloten zijn. Maar zij hebben geen vooroordelen over hem, het is precies andersom. Zo iets zou sommige mensen tegen de borst kunnen stuiten, maar zij hoeven het niet te lezen als ze niet willen." Susanne denkt dat het boek het meest geschikt is als voorleesboek voor kinderen tussen de acht en twaalfjaar. Alle verhalen snijden thema's aan die jongeren meer moeten leren over begrip, zelfver trouwen en respect. In één van de verhaaltjes is ook een actueel thema verwerkt. Kapitein Fusto gaat op bezoek bij zijn jeugdvriend Blaaskaak, die carrière heeft ge maakt als projectontwikkelaar. Het strand is niet meer van de Zeeuwen, maar is volgebouwd met vissenkommen voor welge stelde goudvissen. Het Nollebos wacht, net als in het echt, zo'n zelfde lot, maar Fusto weet op zijn manier het tij te keren. De naam Fusto is een afgeleide van de achternaam van vader en dochter Fust. Daarnaast betekent het in het Italiaans sterk en stoer en dat past helemaal bij de zee bonk. Het eerste boek smaakte naar meer en dus wordt er door vader al druk gewerkt aan nieuwe verhalen. Susanne heeft ondertus sen een serie ansichtkaarten ge maakt en is druk bezig zich te pro fileren op sociale media, zoals op de Instagrampagina Kapitein_ fusto en met de Vlissingse hoekjes. ,,Ik kan het niet laten. Er zijn zo veel schattige plekjes. Als ik die zie, wil ik maar één ding en dat is tekenen." Dit weekend is het precies twee weken geleden dat er voor het eerst een Tasty Walk op de Brou wersdam werd georganiseerd. Za terdag en zondag kunnen mensen meedoen met het vervolg. Vijf res taurants langs de Brouwersdam serveren dan elk een afhaalge- rechtje. De eerste editie was een daverend succes. 500 mensen Tegen de verwachting in, kwamen er verdeeld over twee dagen 500 mensen op af. ,,We hadden op 100 per dag gerekend", zegt Rick Jen- drusch van Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam. Horeca Een hapjeswandeling langs een keten van restaurants: het is iets wat je het hele jaar door zou kun nen doen. En toch gaat dat niet ge beuren, zegt Jendrusch. ,,We doen dit echt om de horeca te onder steunen in de tijd dat we dicht zijn. Als je dit vast erbij gaat doen, verwacht ik niet dat het zo druk blijft. Als de restaurants straks weer open mogen, willen ze zich toch weer op hun eigen ding kun nen concentreren." Eigenlijk zou de volgende Tasty Walk pas in het laatste weekend van januari plaatsvinden. ,,Er zijn nu berichten dat de horeca dan misschien weer open mag. Het is niet zinvol meer om een Tasty Walk te houden als de restaurants open mogen. Daarom hebben we het een week naar voren gescho ven. Nu vinden mensen het leuk dat ze weer eens de restaurants kunnen bezoeken. Ook houden we zo binding met onze gasten", zegt Jendrusch. Komend weekend is er niet al leen een Tasty Walk op de Brou wersdam, ook in Kamperland doen vijf restaurants mee. WOENSDAG 19 JANUARI 2022 SD Kapitein Fusto laat je denken Wendy de Jong Vlissingen Illustrator Susanne Fust heeft samen met haar vader een kinderboek met een Vlissings tintje gemaakt. foto boaz timmermans - Suasanne Fust De eerste editie van de Tasty Walk op de Brouwersdam bracht 500 deelnemers op de been. foto katja van noort SCHARENDIJKE/OUDDORP Sneller dan gepland is er een tweede editie van Tasty Walk op de Brouwersdam. - Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 57