'Hazes is onbetwistbaar Nederlands cultuurgoed' 1 Hij Gelooft in Mij gaat in reprisemaar Martijn Fischer waakt voor zelfgenoegzaamheid Martijn Fischer kruipt, tien jaar na het succes van de musical Hij Gelooft in M/y, opnieuw in de huid van de legendarische volkszanger André Hazes. Toch voelt het voor de 53-jarige acteur allerminst als een herhalingsoefening. Martijn Fisher: 'Ik speel geen enkele rol en zeker niet zo'n grillige en kleurrijke als die van Hazes, op de automatische piloot' MUSICAL Alléén in januari een gratis dinercheque t.w.v. €10,- bij elke boeking! "Toen ik weer voor Hij Gelooft in Mij werd benaderd, voelde dat eerst enigszins dubbel", zegt Fischer. "Niet in de Laatste plaats door het grote succes destijds. Want: de verwachtingen zijn reusachtig. Maar inmiddels overheerst de energie om André Hazes weer te spelen. Ik ben een Levensfase, een baby en een paar gouden kronen verder. Voel me rustiger en stabieler dan destijds. Toen denderde de wereld over me heen." De magie van Hazes Zelf kwam Fischer in zijn jeugd in aanraking met de muziek van Hazes, toen hij van een buurjongen een cassettebandje kreeg met daarop de hit 'Zeg maar niets meer'. "Ik wist meteen: ho, hier gebeurt wat. Wat was ik? Twaalf, dertien misschien. Maar ik beleefde dat liedje zo intens. Je hoort ook in zijn oeuvre altijd die oprechtheid. Er zit altijd iets bijzonders in zijn Liedjes, iets waar je amper de vinger op kunt Leggen. Dat is precies wat hem zo magisch maakt." Fischer merkt dat de huidige generatie jongeren ook nog banden met Hazes heeft. "Hij mag dan zijn overleden, het fenomeen Hazes is tot op de dag van vandaag springlevend. Het is een cultheld, bekend en gevierd in alle Lagen van de bevolking. Hazes is onbetwistbaar Nederlands cultuurgoed." "En wat mij ook intrigeerde, is dat Hazes zijn publiek troost gaf met zijn muziek, maar zelf ook troost vond bij datzelfde publiek", gaat Fischer verder. "In die zin was optreden voor hem verslavend. De wisselwerking tussen hem en zijn fans - en vice versa - is ook in de musical heel mooi." Doorgeefluikje "Deze show is namelijk zo zorgvuldig opgebouwd, datje niet ontkomt aan de emotie die het leven van Hazes opriep", aldus Fischer. "Het overbrengen van die gevoelens is het fijnste datje als acteur teweeg kunt brengen. Als we de liedjes - er zitten er op z'n minst 22 in de voorstelling - met een Liveband voor een groot publiek zingen en je ziet wat dat Losmaakt, denk je alleen maar: ik ben een doorgeefluikje en sta hier prachtige nummers te zingen waar mensen he-Le-maal happy van worden. Of tot tranen geroerd zijn." Opnieuw bewijzen Toch waakt Fischer bij de reprise van Hij Gelooft in Mij voor zelfgenoegzaamheid. Het succes van toen, weet hij, moet opnieuw worden verdiend. Juist omdat de verwachtingen zo hoog zijn gespannen. "Daardoor zit er nu ook een behoorlijke spanning onder. Ik speel geen enkele rol, en zeker niet zo'n grillige en kleurrijke als die van Hazes, op de automatische piloot." Maar liefst 22 grote Hazes-hits /Tot €15,- voordeel per ticket* Binnenkort te zien in het theater bij jou in de buurt Profiteer direct op pzc.nl/hijgelooftinmij De musical vertelt het verhaal van onze grote volksheld. De grote Hazes-hits illustreren de toppen van zijn succes, maar ook zijn persoonlijke dalen. Je hoort onder meer 'Bloed, Zweet en Tranen', 'Een Beetje Verliefd', 'Droomland', 'De Vlieger' en natuurlijk 'Zij Gelooft in Mij'. Oprecht, geestig en ontroerend t.w.v. €10,- bij elke boeking! In samenwerking met: LEUKSTE TICKETS.NL VOORDEEL" STAGE ENTERTAINMENT Fotograaf: Stef Nagel Deze actie is t/m 31 januari 2022 geldig voor geselecteerde voorstellingen in diverse theaters. Kijk voor de voLledige voorwaarden op bovenstaande url.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53