- ■- SPECIAAL VOOR JOU Musical De Tocht moet Elfstedengevoel levend houden v> Beleef de magie van de Elfstedentocht Uitstapjes, naar het theater gaan en mooie concerten bijwonen: iedereen snakt ernaar. Beste lezers, Hopelijk wordt 2022 een jaar waarin we eindelijk weer wat meer kunnen doen. Uitstapjes, naar het theater gaan en mooie concerten bijwonen: iedereen snakt ernaar. Zorg er daarom voor dat je een leuk vooruitzicht hebt. Genieten van de voorpret is immers de helft van al het plezier. Gelukkig staat er in het nieuwe jaar veel moois op het programma. Zo keert Hij Gelooft in Mij bijvoorbeeld terug in de theaters. De musical over het leven van André Hazes werd alom geprezen en het is een feestje om Martijn Fischer als de Legendarische volkszanger te zien schitteren. Daarnaast is er De Tocht, een waar spektakel over de Elfstedentocht waarin er bovendien echt wordt geschaatst. En wat te denken van TINA - De Tina Turner Musical: Nyassa Alberta schittert als de 'Queen of Rock 'n Roll' en stuurt iedere bezoeker vol energie naar huis. Zo wil je het jaar wel beginnen! It giet oan: vorst of niet, de tocht der tochten gaat in het theater wéi door Bij veel mensen leeft de wens, maar of er ooit nog een Elfstedentocht gaat komen... Gelukkig is daar binnenkort De Tocht, een musical die het Elfstedengevoel levend moet zien te houden. Voor iedereen die ervan droomt om de Tocht der Tochten mee te maken: 'It giet oan!' Madelène van Beuzekom, één van de drijvende krachten achter deze productie, heeft bijna haar hele leven al Elfsteden koorts en is de aangewezen persoon om anderen te besmetten. "Ik was 9 jaar oud toen de Elfstedentocht van 1997 plaatsvond en herinner het me nog heel goed. Pas toen Leerde ik echt kennen wat de Elfstedentocht precies inhoudt en wat het gevoel is dat daarbij komt kijken. We woonden aan een haventje in Lemmer en de hele buurt deed mee. Dan kon je bij de huizen Langs, een stempel halen en aan het eind kreeg je iets van snoep. Sindsdien is het Elfstedengevoel in mij verankerd." De Eflstedentocht verbindt 'De Elfstedentocht is onderdeel van onze Nederlandse identiteit, het verbindt ons. Dat mogen we niet kwijtraken.' aldus creatief producent Foppe van der Veen. 'We maken een musical die de magie van de Elfstedentocht overbrengt op mensen die ernaar hunkeren, maar ook op diegenen die het nog nooit hebben beleefd, zoals onze eigen kinderen. Zodat ook zij dit unieke stukje cultureel erfgoed opslaan in hun hart'. Unieke totaalbeleving De ELfstedenmagie vertaalt zich in De Tocht naar een verhaal over verbroedering en de kracht van vriendschap. Voor de musical wordt een nieuw theater gebouwd in Leeuwarden. Van Beuzekom: 'We willen dat het publiek meegaat met de schaatsers en De Tocht van binnenuit beleefd. Om dat waar te maken zit het publiek in het midden van de zaal omringt door een 360® ijsvloer van echt ijs.' Echte verhalen als inspiratiebron Om de authenticiteit van het verhaal te bewaken, ging het creatief team van De Tocht bij oud- Elfstedenschaatsers te rade. 'Echte verhalen, dat is het beste startpunt datje kunt hebben. Die inspiratie vormt de blauwdruk voor De Tocht en laat de magie tot leven komen'. Samen maakt alles sterker De Tocht vertelt het verhaal van afzien, doorzetten en de kracht van vriendschap. In een spectaculaire muzikale theaterbeleving word je meegezogen in het indrukwekkende verhaal van vijf vroegere schaatsvrienden die elkaar in de loop der jaren door ruzie en afgunst uit het oog verloren zijn. Maar in hun jongere jaren deden ze elkaar een belofte: als De Tocht ooit nog een keer komt, dan rijden we hem samen uit. Belofte maakt schuld, zeker aangezien één van de vrienden een geheim bij zich draagt, waardoor er veel meer op het spel staat dan enkel het halen van het kruisje... Is de band van vroeger sterk genoeg? Of zijn de geslagen barsten te diep en verliezen ze op de Bonkevaart meer dan ze vooraf hadden kunnen bedenken? De Tocht vertelt een verhaal van afzien, passie, verbroedering en keuzes maken. De Elfstedentocht als metafoor voor het leven. Vallen en opstaan, samen en alleen. Met indrukwekkende muziek, pakkende liedteksten en het ijzingwekkende mooie decor van de Friese elf steden. Foppe van der Veen: 'We maken een musical die de magie van de Elfstedentocht overbrengt' ELFSTEDEN-BRUGGETJE VANAF Alléén in januari een gratis dinercheque t.w.v. €10,- bij elke boeking! M 3 MUSICAL BELEEF DE MAGIE VAN DE ELFSTEDENTOCHT Musical spektakel De Tocht vertelt het verhaal van afzien, doorzetten en de kracht van vriendschap. Samen maakt alles sterker. It giet oan: vorst of niet! Speciaal gebouwd theater met 2.000m2 ijsvloer Oktober 2022 in première, Leeuwarden Profiteer direct op pzc.nl/detocht Boek nu en geniet later via pzc.nl/showmaand t - •F *Ga voor de Laatste COVID-maatregeLen en actievoorwaarden naar bovenstaande url.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50